Visszajelzés Általános eszmecsere, beszélgetés nem hivatalos témákról.

Kategória: 'Ötletelés', témanyitó: ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠, témanyitás ideje: 2.3.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. °°Máté°°

    °°Máté°° Törzsjátékos

    nyugi, csak itt késik az infó... máshol már kint van
     
    Europa5 kedveli ezt.
  2. Ne_etesd_a_trollt!

    Ne_etesd_a_trollt! Törzsjátékos

    jó lenne erre odafigyelni már, ha a sok szigetlakó őslakost védi a sziget, legalább ne oda dobja már be az eventet. MOndjuk én személy szerint nem támogatom ezt, hogy a fél szerver be tud menni a tornyok mellé, de bezzeg a flottákat amilyen módon csak tudták gyengítették pár napja. Igenis ha 500 játékos be tud menni a szigetbe akkor védjék is meg őket, vagy ne tartsanak szigetet, nem kötelező. 10 perces flotta is vicc, még a vizsgát sem lehet a büntetőről lelőni ennyi idő alatt, hisz mire megtalálja az ember addigra lejár a 10 perc. Ha már vizsga feladat akkor erre is kellett volna figyelmet szentelniük.....
     
  3. †Knight_Rider†

    †Knight_Rider† Fórum veteránja

    A mai nap szembesültem egy "problémával" amely eléggé idegesítő és érthetetlen számomra. Az eset a következő: Játszottam és menet közben elment az internet. Mikor visszatértem, szomorúan tapasztaltam, hogy a hajó amit éppen lőttem az elsüllyesztett amíg nem volt kapcsolat, viszont az én hajóm nem lőtte az NPC-t. Tehát: Az NPC lő, de én nem lövöm. Ez eléggé zavaró probléma, legalábbis számomra. Nem lehet ezzel kezdeni valamit?
     
  4. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Saját vélemény, szerintem nem kell ezen változtatni, ha gondunk van a net, vagy egyéb miatt, nem feltétlenül rossz ez. Gondolj bele, elég ha mondjuk azon lőszered hirtelen kifogy, amivel lőni kezded, leáll a lövésed, az NPC hirtelen elfut, elég ha csak rövid ideig nem figyelsz oda, mikor visszanézel hűlt helye. Különböző viselkedésű NPC-k vannak. Némelyik anélkül is lő, hogy te lőnéd, elég ha a közeledbe kerül. Van olyan, ami csak akkor lő, ha elkezded lőni, de onnantól kezdve folyamatosan, míg a "lő távjában" vagy, és van olyan is, amelyik ha leállsz tovább halad. Ennek is meg van az előnye és, mint az eseted is mutatja a hátránya, de ez elég ritkán fordul elő, mikor ilyen probléma miatt kilő valakit egy NPC. Viszont megtapasztaltam "jótékony" hatását. Pl. BM-en voltam, és mivel lőttek az NPC-k bent maradt a hajóm, nem dobott ki BM-ről, miután pedig vissza tudtam menni, onnan folytattam tovább, ahol kényszerből abbahagytam. Tengeren is előfordult, csak egy F5 kellett hirtelen, nem volt különösebb gond, hogy lőtt az NPC az alatt az idő alatt, legalább nem lógott meg. Az olyan NPC, amelyik nem lő tovább, mikor én sem lövöm, megesett hogy meglógott, keresgélhettem. Bosszankodni viszont felesleges az ilyeneken.
     
  5. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Sziasztok
    Mint azt tudjátok, mi itt mindannyian a munkánk, családunk, egyebek mellett végezzük a dolgunkat, kinek mennyi szabadideje jut rá.
    DD olyan élethelyzetbe került, ami miatt nem tudta ellátni egy ideje a feladatait. Ez valamennyiünkkel megtörténhet, bármelyik pillanatban. Nagy szavakat nem írnék, de rendkívüli ember, akitől rengeteget tanulhattam, akivel nagyon szerettem és még szeretnék is együtt "dolgozni", ezért szeretném hinni, valamikor vissza fog térni a csapatba, így nem is köszönök el tőle, visszavárom.
     
  6. Naksi

    Naksi Fórum hercege

    szia Héra!
    van egy észre vételem ami engem aggaszt!
    nem tudom hiba.- e vagy ,hogy is van ez,de arról lenne szó,hogy
    nekem a próbám az,hogy kellene meglepetés npc.-t lőni ,de már több órát szántam rá a 23.-as térképen, mert 23.-as kalóz vagyok de sehol nincs egy se :(
    Szeretném kérdezni,hogy miért nincs meglepetés npc? Ez nem úgy működik ha a ember le lövi akkor, és nincs mondjuk 5-6 db be dob a rendszer? El vagyok keseredve,hogy több órám elment erre és meg se tudtam csinálni ezt a próbát :( kérem szépen lehetne ez ellen tenni valamit,hogy ne értelmetlenül keressem?
    köszönöm szépen!További szép napot!
    Ha nem jó helyre írtam bocsánat!
     
  7. †Knight_Rider†

    †Knight_Rider† Fórum veteránja

    Saját észrevételem, hogy szokott lenni. Legalábbis mikor nálunk kell valakinek akkor talál. Szóval van, csak sokan lövik.
     
  8. Naksi

    Naksi Fórum hercege

    szia!nem azt mondtam,hogy nem szokott lenni :) ma mikor akartam és kellene nekem több órát kerestem és egyet találtam ,és nem lőtte senki , csak mentem a térképen ide oda minden hova, és senki nem lőtte ,mert nem is volt, és elment sok óra hossza ,és nem tudom tudtam megcsinálni, és már mindjárt este van, és ez engem bosszant!
    Ha elfogy a térképről gondoltam a rendszer érzékeli, és dob de! De már elfogyott a türelmem több órát mászkálni, és nincs! neked se lenne jó, te se örülnél a esetemben! :(
     
  9. †Knight_Rider†

    †Knight_Rider† Fórum veteránja

    Nem tudhatod, hogy én örülnék-e vagy sem. Na meg túl sok lesz az és. :) Addig csinálj mást, aztán óránként visszanézel, ennyi.
     
  10. Esi

    Esi Fórum admirálisa

    Ugyanannyi Meglepetés van, mint korábban. A különbség csak az, hogy többen végzik a koronát adó próbákat, mert az újonnan megjelent fegyver- és bővítési helyek koronát igényelnek.
     
    †Knight_Rider† kedveli ezt.
  11. Naksi

    Naksi Fórum hercege

    Kedves Esi!
    Én ezt értem is,de az a problémám,hogy felmegyek 23.- mas térképre és mondhatom nyugodtan több óra hossza telt el nem volt egy sem, ez nagyon elkeserítő dolog!
    Ennek nem úgy lenne értelme ha nincs akkor a rendszer érzékeli és be dob,hogy legyen?
    Őszintén
    mondom nekem teljesen elvette a kedvemet ez:(
    Én megemlíteném de bocsánat nem tudom hova kellene írni ezt..
    vettem kedvezményt a piacra,és nagyon vártam ezt a napot,hogy vásárolni tudjak világító golyót...
    Most látom,hogy be se került. :( gondolom mert ott van a fekete piacon de valaki ha veszi pénzért a kedvezményt,nem azért veszi,hogy azt ne tudja fel használni olcsóbban ! És heti egyszer van a piac és annak ellenére,hogy mi van a fekete piacon szerintem be kellett volna tenni a világítót mert úgy lett volna fer dolog!
    Csalódott
    vagyok! :( :(
    Köszönöm! Szép napot mindenkinek és jó játékot! Én ma nem játszom mert nincs kedvem de lehet máskor se!
     
  12. Esi

    Esi Fórum admirálisa

    A Mega Happy Hour nem azt jelenti, hogy sokminden bekerül a piacra, hanem, hogy több gyöngyöt vehetsz ugyanannyiért. Az egy mellékes dolog, hogy ilyenkor több tárgyat is be szoktak tenni a piacra, vagy nem. Ha figyelted az eseményt, akkor láthattad, hogy se Mega Happy Hour-nál, se Happy Hour-nál nem került be a világító lőszer.
    A Meglepetésről pedig annyit, hogy délelőtt se találsz, amikor jóval kevesebben vannak fent? Mivel kb. délben írtad ezt, feltételezem, hogy szoktál lenni ilyen időtájt. 12 órakor lehet újra felvenni a próbákat, akkor azért nem fogsz nagyon találni, mert aki van, azt fogja keresni, este pedig azért nehezebb, mert akkor eleve sokan vannak, de a délelőtt egy lehetséges időpont, amikor könnyebben találhatsz.
     
  13. ❤__*

    ❤__* Törekvő

    Ez remek, akkor bízzunk benne, mielőbb javítva lesz. Azért írtam le, mivel most szembesültem vele először, legalábbis a lényeget tekintve. Fórumon semmiféle tájékoztatást nem láttam róla, így nem tudhattam, ti már tudtok róla. Sőt..., mikor pár hete leírtam chat-en (akkor épp csak annyit tudtam, a játékos valamit "használ" ellenem térkép váltogatásnál, amit nem kellene, és az nem az ogoun harci áldása volt), a CM sem tájékoztatott róla (biztos nem tudta, hogy tudtok róla).

    És egy kis kritika következik, remélem ti is annak veszitek, és elgondolkodtok rajta.
    Bár "tudjuk", nekik csupán a moderálás a feladatuk, elég sűrűn "hangoztatják". Én és feltételezem, még sok játékos azonban másképp látjuk. Talán nem véletlen, hogy CM-nek olyan játékosokat keresnek, akik régóta játszanak, és ismerik a játék csínját-bínját. Gondom én ebből, a játékosok segítése is feladatuk lenne, de szerintük csupán ez egy plusz szívesség részükről, ha megteszik. Nyilván ha már segítenek, jó lenne az is, ha valóban a megfelelő segítséget tudnák nyújtani, persze ehhez valóban kívül-belül kellene ismerniük a játékot.
    Azt is olvashattuk tőlük többször is, nem feladatuk jelezni a hibákat. Korábban párszor olvastam fórumon, ha egy hibát jelzünk akár chat-en, nem szükséges máshol, teszem azt fórumon, vagy support felé, ami oda-vissza igaz. Tudtommal egyedi hibákat kell support felé jelezni. Ami másokat is érint, lehet fórumon, vagy akár chat-en is.
    Kiragadnék pár mondatot a "toborzóból", ami meglátásom szerint némi kívánnivalót hagy maga után:
    Amit a munkájukról másolnak, abból egy bekezdést ragadnék csupán ki:
    Talán azzal, hogy pl. jelzik a hibákat a megfelelő helyen, azzal is képviselik a csapatot. Ha a hibák, amik a játékban fellelhetőek, nincsenek továbbítva a BP felé, legyen az a játékosokat érintő jó, vagy rossz hiba, az nem csak a játékosoknak rossz, hanem a BP-nek sem jó, úgy hiszem. Remélem nem tévedek nagyot, ha én így gondolkodok.
    Igaz a CM chatmoderátort jelent kizárólag, na de a feladataiba más is beletartoz(ik)hat, különben megtenné az utca embere is, aki alkalmas lenne erre a tevékenységre. Nevezhetnék ugyan másképpen is őket, de valószínűleg a legrövidebb megnevezést választották, nem ragozták túl...
    Bízom benne, átgondolják a dolgokat, és változtatnak a hozzáállásukon, remélem a többi játékos nem azt fogja tapasztalni részükről a jövőben, amit én tapasztaltam. Régen, mikor a játékot elkezdtem, nem ez volt a hozzáállás részükről. Több éven keresztül tiszteltem, kedveltem őket, mindazért, amit a chat-en láttam tőlük. Kívülről úgy tűnt számomra, kiváltság moderátornak, adminnak lenni, már nem így néz ki.
    A moderálás más téma, de az is más volt akkoriban, talán azon sem ártana elgondolkodni.
    A játékosok szerettek egymással chat-en beszélgetni (időnként civakodni, de a határt nem átlépve, legalábbis a többséget tekintve, mindaddig a CM-ek hagyták is), akár a moderátorokkal, adminokkal is. Mostanság sokszor órákon keresztül üres a chat, talán nem véletlen... Úgy gondolnám, a chat is a játékosokért, játékosoknak lenne elsősorban.
     
    Naksi és |Noisecontrollers| kedveli ezt.
  14. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Kedves Játékos!

    Nagyon díjazzuk, hogy megosztottad velünk a meglátásaidat, véleményedet. Csapatunkkal azon dolgozunk, hogy az általunk végzett feladatokat a lehető leghatékonyabban és legpontosabban lássuk el, ezzel segítve a közösség fejlődését, illetve a játékélmény javulását, így minden észrevétel nagyon fontos számunkra.

    Próbálok a lehető legtöbb pontra reagálni, amelyet felhoztál üzenetedben.

    Először is a hibajelzésekről, és arról, hogy egy moderátor ebben az esetben mit tud tenni.
    A játékhibákat több platformon is jelezhetik felénk a játékosok. Általános hibáknál, amely többeket érinthet, jobban preferáljuk a chatet és a fórumot. Az exploit hibákat (amelyekkel vissza lehet élni és tisztességtelen előnyhöz lehet jutni velük) és az egyéni problémákat (eltűnt valami, valami nem úgy működik, panasz moderátorok, adminok munkájára, nem megengedett eszközöket használó játékos jelentése stb.) pedig a supporton fogadjuk.
    Alapvetően a chaten is lehet játékhibákat jelezni (kivéve azokat, amelyeket kizárólag a supportra lehet írni), melyet a moderátornak feladata is jelezni felénk, és ezt meg is teszi a megbeszélt formában. Amennyiben a moderátor megkér, hogy a hibát a fórumra jelezzed, akkor javasolt megfogadni a tanácsát. A fórumra leírt dolgok maradandóbbak, azokat bármikor egyszerűen vissza lehet keresni, továbbá előnye az is, hogy a játékosok is látják. Ha egy hibát a moderátornak jelzel, biztosan továbbítani fogja felénk is, de célszerűbb a fórumot használni a fentebbi pozitív tulajdonságai miatt.

    A másik dolog, hogy a moderátorok nem férnek hozzá minden eszközhöz, így vannak olyan hibák, amelyekről lehet, hogy nem tájékozódtak, mert például magyar játékos nem jelezte sem a chaten, sem a fórumon. Ettől persze más csapatok már régen továbbíthatták ezt a fejlesztők felé. Igyekszünk egy olyan rendszert kidolgozni, amely megkönnyíti, hogy a moderátorok is a lehető legtöbb hibáról tudjanak.

    Amikor a fórumra jelezted a sámán hibáját, visszajelzést adtam neked, hogy tudunk erről és jeleztük is a fejlesztők felé. A chaten a moderátor talán még ennyit sem tudott volna mondani, éppen azért, mert ők nem tartanak kapcsolatot közvetlen a fejlesztőkkel, így nem is tudhatnak egy-egy hibajavítás állásáról.

    A moderátori feladatokról
    A moderátori feladatkör összetett, így bizonyos feladattípusok különösebb hangsúlyt kapnak. Így nem arról beszélnék, mi feladat és mi nem, hanem, hogy mi az, ami hangsúlyosabb. A moderátor elsődleges feladata a moderálás, a szabályok betartatása a chaten. Minden további más tevékenység ennek alá van rendelve, de ez nem ment fel a teljesítése alól. Ha keresel egy moderátort, és segítséget kérsz tőle, akkor köteles segítséget nyújtani neked, az esetek jelentős részében ez meg is történik. Amennyiben azt tapasztalod, hogy a moderátor nem úgy viselkedik veled, ahogyan azt elvárnád tőle, akkor a supporton kell jelezned, ahol kivizsgáljuk az esetet. Ha a moderátorral személyesen közlöd a chaten, hogy nem jól végzi a munkáját, az nem a megfelelő gyakorlat. Minden esetben a supportra kell írnod ilyen esetben, mivel így ahhoz jut el a panaszod, aki illetékes az ügyben. A chatmoderátorok munkájának felügyelete kizárólag a support feladata, ezért fontos, hogy a jelzések oda jussanak el (mint például ez az üzenetedet is célszerűbb lett volna oda küldened a fentebb említett okok miatt).

    Biztosítalak arról, hogy a jelzett hibák eljutnak a fejlesztők felé, mivel a moderátorok a megbeszéltek szerint folyamatosan továbbítják felénk azokat, ha jelzitek, de célszerű a fórumot használni erre a célra, mivel a fórum rendszere átláthatóbb. Úgy gondolom, nemcsak a csapatnak, hanem a játékosoknak is érdeke, hogy a hibákat javítsák, így nem felesleges a hibajelzést a chat mellett a fórumra is beírni a megfelelő helyre.

    A chatről
    A chat szabályait betartva eddig is és ezután is szabadon lehet kommunikálni, de azt tapasztaltuk az utóbbi időkben, hogy apróságok miatt is nagyon súlyos konfliktusok tudnak kialakulni a chaten. Ezért mindenkit arra kérünk, hogy legyetek tekintettel a játékostársaira, és a megfelelő hangnemben szóljatok egymáshoz. Így nemcsak a tiltást lehet elkerülni, hanem a chat légköre is barátságosabb lehet. Természetesen ezek mellett is kialakulhatnak konfliktusok, de azokat igényes keretek között is lehet rendezni.
    Ha ezeket a szempontokat betartja a chaten kommunikáló játékos, garantált, hogy a moderátor nem fog beleavatkozni.

    Még egyszer köszönjük a véleményedet.

    Üdvözlettel,
    TL_Apolló
     
  15. Babuci

    Babuci Járnitanuló

    Tisztelt Adminok! Remélem jó helyre írom, mert van mikor nem tudja a ember hová is írja, és akkor mindjárt büntetés lesz érte!:(
    Az a ötletem támadt, hogy a fórumon lehetne egy olyan, hogy a felhasználoknak üzenetet küldeni.
    Akkor sok büntetés el kerülhető lenne! mert akkor mindenki megírná üzenetben annak azt amit akar, és nem a oda nem illő topikba írná, ha valaki beszól vagy ilyenek!
    Mert az is zavaró, hogy mit hová írjon a ember 100 féle topik, azt csak azt olvassa a ember, hogy büntetést kapott, esetleg kizárták a fórumról mert valamit nem jó helyre írt! ez sajnálatos dolog, remélem ,hogy fejlesztők felé el megy ez és akkor lehetséges a itt lévő felhasználoknak üzenetett küldeni!
     
  16. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Van üzenetküldésre mód a fórum rendszerében (nem tudom, hogy a játékosoknak elérhető-e), azonban azért nem célszerű ezt használni kérdés esetén, mert többen is dolgozunk a fórumon, és nem lenne jó, ha mindenki csak egy embernek írna többek között (többször látom, hogy egyesek kizárólag nekem címzik az üzenetet, de például te az adminokat szólítottad meg).

    A fórumban valóban sok téma van, de a legfőbb probléma az szokott, hogy a hibajelzéseknél kezdenek el többen véleményeket megírni, ezzel rontva az áttekinthetőséget.
    Alapvetően a fórum kezdőlapján kell megnézni, hogy a problémád, melyik kategóriába tartozhat (ötlet, technikai kérdés, kezdő kérdés stb). Van a véleményeknek is külön topic.

    Mindezek ellenére igyekszünk a már nem aktuális témákat az archívumban elhelyezni, hogy azok ne zavarják meg a hozzászólókat.
     
  17. Babuci

    Babuci Járnitanuló

    Kedves Apolló!
    A üzenet nekünk nem érhető el, én kizárólag olyan dolgokra szeretném használni a üzenetet, ha valaki beszólogat, és piszkál ...mert ugye ,nem válaszolhatok neki , ott abban a topikban, mert büntetés lesz, de akkor, hogyan is mondjam el annak a véleményemet ,ami kizárólag csak arra a beszológatónak szólna?Erre kellene a üzenet elérhetősége, a többi dolgokat, a megfelelő topikba kell írni ,és én is, mások is, igyekeznek majd beírni! Remélem érted amit szerettem volna írni?! További szép éjt! (( előfordult már velem, hogy nem találtam meg azt, amit kerestem, hogy hova is írjam, és ártatlanul kaptam a büntetést,mikor nem akartam rosszat, de egyszerüen össze zavarodtam, keveredtem a sok topik között, és nem találtam a megfelelőt! :( A üzenet írása,meg azért kellene, hogy ha valaki olyan bántó,piszkálodó hozzászólást ír nekem, akkor tudjak arra válaszolni a illetőnek üzenetben,mert mivel a topik nem beszélgető topik, én nem tudom megvédeni magam, érted ugye? :) remélem lehetőséget adtok arra, hogy legyen üzenet itt a fórumon,és aki akarja használja, aki nem az meg nem!
     
    Utoljára szerkesztett: 29.5.18
  18. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Ha valaki bántót ír neked, nem javasolt belemenni a vitába. A játékost pedig a szabályzat szerint büntetjük úgyis a hozzászólása miatt.
     
  19. ❤__*

    ❤__* Törekvő

    Kedves Apolló!
    Pár mondatodra szeretnék reagálni.
    Ennek rendkívül örülök, hiszen éppen ezért írtam le, remélve némi változást, mi játékosok.:cool:

    Tehát egyetértünk a dologgal kapcsolatosan, örülök, hogy tisztáztuk, jól látom a dolgot.:rolleyes: Akkor már csak azt nem értem, néhány moderátor miért is írja azt egy játékos felé, 'neki nem feladata a hibák jelzése'. Miért is nem érzi kötelességének?o_O Költői kérdés, nem várok rá választ, azt neked kellene várni azon moderátor(ok)tól, aki(k) esetleg nem érzik szükségét, hogy ezt a feladatot is ellássa(ák).
    Jómagam teljesen tisztában vagyok vele, melyik az a hiba, ami mindenkit érint (de igyekszek meg is győződni róla, így megkérdezem általában a többieket is, pl. lag esetén), bár nem minden egyes hibánál egyértelmű a dolog. Ebben a formában pedig gondolhatod, a megfelelő helyre írtam, amikor ilyet tapasztaltam. De lényegtelen is, én hol jelzem, ha úgy érzem, jeleznem kell, hiszen nekem, mint játékosnak valóban nem lenne kötelességem (bár a szabályzat előírja egyes hibák esetén... , gondolom nincs túlzottan sok olyan játékos, aki ha ilyet tapasztalna, azonnal küldi a support felé a levelét).
    Viszont elég sokszor láttam ezt a kijelentést részükről mások felé válaszolva, és ez a lényegesebb. Még olvasni sem jó, nemhogy esetleg megtapasztalni annak a játékosnak, aki hibát jelezne felé.:eek:
    Nyilván adódhat olyan hiba, hogy a moderátornak a fórum/ support felé kell irányítania a játékost, de azt gondolom más szavakkal írná le, hiszen teljesen mást jelent.
    Ennyi lett volna a lényege a fentebbi hozzászólásomnak, de biztosan érted, miről is írok.;)
    Egyébként jó, hogy így összefoglaltad a hibákat, és hogy hová is kellene leírni annak, aki lesz oly rendes, és meg is teszi. Talán van olyan játékos még, aki olvas fórumot, és nincs vele tisztában.:)

    Ez így rendben is lenne..., nem az a probléma, hogy az az elsődleges feladatuk, ez az általam leírtakból tisztán látszik.

    Jó, ha ezt is sűrűn olvassuk, mi játékosok, bár jómagam ezzel is teljesen tisztában vagyok. Viszont, mint azt fentebb is idéztem:
    Tehát a kritika elfogadására is képesnek kellene lennie. Ami nem összetévesztendő a provokálással, vagy sértegetéssel. Aki ezt kulturált formában teszi játékosok közül akár chat-en, netalán még igaza is van, inkább át kellene gondolnia, és aszerint cselekedni, nem büntetni érte a játékost. Egy játékosnak is lehet igaza, és tévedhet/ hibázhat... akár a moderátor is.:p Ezt pedig illene belátni neki is. o_O
    Úgy vélem a support felé így is eljut az illetékesekhez, annak, aminek kell, vagyis a mondandóm lényege, ha fórumra írom.
    .... Erre majd egy következő hozzászólásban még valószínűleg reagálni fogok, ez már kicsit így is hosszúra sikeredett, azt hiszem.:eek:
     
  20. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Valószínűleg a moderátor is belátja, hogy ha valamit nem úgy csinált, ahogy kellett volna, de mindezek ellenére azt kérjük, hogy ezt ne velük vitassátok meg (különös tekintettel arra, hogy ha hibázik is, valószínűleg önmagát nem fogja megbüntetni a moderátor, az a felettesének feladata - ezért kell a feletteseinek, tehát a supportnak jelezni a panaszokat).

    Képesnek kell lennie a moderátornak az objektív kritikára, de a CM-ek munkáját a feletteseik bírálják a ti visszajelzéseitek alapján (is), amelyeket a supportra kell küldenetek éppen azért, hogy a megfelelő módon tudjuk kezelni a problémás eseteket.

    Így ha problémátok van a moderátorral, kizárólag a supporton tudjuk elfogadni a panaszokat, a chaten nem, ezen nem fogunk változtatni.
    Ha hibázik a moderátor, bírnia kell a kritikát is, amelyet a felettesétől kap. A sértegetések és az esetleges elfogultság veszélye miatt a játékosok a kritikájukat a supporton keresztül gyakorolhatják a moderátorok munkájával szemben. :)