Általános vélemények a játékról

Kategória: 'Általános visszajelzések - Dicséret és kritika', témanyitó: $GOBLIN$HUN$, témanyitás ideje: 8.2.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. KABÓCA

    KABÓCA Utánpótlás-írogató

    Kb. két hónapja nem ad elit pontot a regenerálás! Minek az ágyú és a lőszer? A liga rendszer nem tudja fogadni a találatokat? A téli fényről még nem is beszéltem ! Minek az is ?:D:D:D:D
     
  2. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Szia

    Írás mellett erősen ajánlott az olvasás is a fórumon...

     
    |SZITUS| kedveli ezt.
  3. Saracen

    Saracen Kivételes tehetség

    Elfelejtettem eddig leírni, hogy dicséret illeti a fejlesztőket az új bástyák miatt. A fegyverfedélzet nagyon jó ötlet volt, jó, hogy van utósebzése a lőszernek, valamint jó lett a rakétaállvány is.
     
  4. ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠

    ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ Fórumgróf

    Lassan a fórumon csak azt lehet olvasni, hogy mikor mit lehet rendelni. Kezd kihalni az egész játék...
     
  5. Spongee™

    Spongee™ Rutinos

    Nem igazán értem hogyan sikerül játékosoknak 1.530.854.789 elitpontot 20 nap alatt.
    Akárhogy is számolom,még ha admiráliságyúval, elitpont gyorsítóval,világítóval,tehetséggel+bástyával Virgozik sem jön össze ennyi.

    Szóval ez a játékos(NATOTAN) vagy 0-24ben játszik,vagy valamit buherál,de elég durván.
    Ha viszont így van nem értem minek jó az egész Liga? Nem kis ajándékokat válthatsz ki a Versenytárs érméért, úgyhogy azt gondolom az ilyen nyilvánvaló csalásokkal igazán lehetne kezdeni valamit.o_O
     
  6. SuperVegita8

    SuperVegita8 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!
    Az összes event és a játék már kezd nagyon felháborító lenni! A kisebb szintűeknek esélyük sincs az eventhez hozzászagolni! Sajnos csak ezeken az eseményeken lehet normális jutalmakat, ágyúkat stb. kapni. Sokan szapulják a kicsiket, hogy vizsgázzanak le ha nem tudnak feljebb menni az eventhez. Kérdem én hogyan vizsgázzanak szerencsétlenek ha vizsga közben százszor kilövik őket és nem tudnak venni elég vas szigonyt? Azt sem értem hogy miért nem lehet az eventleírásokat normálisan megírni? A magyar leírásban úgy van benne 7-20-ig hajóznak a vezérek. Órákat töltöttem 7/1-en mire külföldi fórumon eventleírásban 7/4-től 20/1-ig van írva... Köszönet. Miért nem lehet leírni mindig, hogy az event NPC milyen időközönként jelenik meg? Óránként? 20 percenként? Egyszerűen a kisebb játékosok meg sem tudnak mozdulni azonnal kilövik őket! Élvezhetetlen! Nem lehet előrejutni, sem fejlődni! Szeretnék javaslatot tenni a következőkre: 1. A kilőtt játékost csak egy bizonyos idő (mondjuk 10 perc) után lehessen újra kilőni! Nekem volt olyan hogy 5-ször lőttek ki visszatérés után 6-ra betett egy klán sziget mellé... No comment! 2. Úgy is meglehetne csinálni, hogy egy játékos csak mondjuk 3 vagy több szinttel kisebb játékost lőhessen ki. (mondjuk egy 20-as már ne lőhessen pl. 14 alattit) Köszönöm, hogy leírhattam és remélem nem lesz törölve!
     
  7. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Szia
    Az összes eventről beszélsz, de kiemeled a mostanit... A mostani nem az az event, ahol bárki is rengeteg gyöngyöt gyűjt és sokat fejlődik. A kalózvezérek event a Design szerzésről szól, régi, de a játékosok által kedvelt, csak jól kinéző designokat lehet szerezni. Egy kisebb játékos ne bánkódjon, hogy egy ilyen designt nem tud megszerezni, ezzel ő semmivel nem lenne erősebb.
     
  8. SuperVegita8

    SuperVegita8 Fórum-zöldfülű

    Szia!
    Design, gyöngy, kristály stb. semmit nem lehet szerezni mert egyből levadásznak! Mindig, mindenhol! Teljesen el vannak nyomva a kisebb szintű játékosok. A mostaninál ékköveket is lehet szerezni azzal azért ha picit is, de előbbre lehet(ne) lépni.
     
  9. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Igen, de ez akkor sem erről szól, szokott lenni ennél sokkal több haszonnal járó event is.
    Azon sajnos nincs mit szépíteni, tényleg úgy van, hogy a nagyobbak levadásszák a kisebbeket.
     
  10. SuperVegita8

    SuperVegita8 Fórum-zöldfülű

    Szia!
    Akkor ez ellen nem kéne tenni valamit? Nincs valami ötletláda vagy akármi? Úgy tudom nektek is kell az ötleteket, javaslatokat továbbítani a fejlesztők felé. Vagy most legyünk őszinték foglalkoznak a játékkal eléggé avagy már csak lélegeztetőn van? Mert ráférne egy kis módosítás ezen a téren. Hiába vannak az eventek a kicsik egyszerűen nem tudnak élvezettel játszani mert nem tudnak csinálni semmit hasznosat. Próbáljátok ki regeljetek egy hajót játszhatatlan! (Még 12-es szinten is!)
     
  11. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Hogyne lenne. Úgy hívják "ötletelés", ott lehet konkrét ötleteket leírni. Látni apróbb változtatásokat ezzel kapcsolatban, ígéretek is vannak, aztán várjuk a komolyabb változást, de ettől még jöhetnek konkrét ötletek.
     
  12. Saracen

    Saracen Kivételes tehetség

    Azért nem elfelejteni, hogy ez egy kalózjáték!
    Azt hiszed, hogy a mostani nagyok nem voltak kicsik? Hogy őket nem lőtték le minden eventről? Több, mint 8 éve regisztráltam, azóta játszok, és igen, most én is lelövök mindenkit az eventről, akit lehet. De mikor kezdtem, és gyenge voltam, akkor engem lőttek le!
    Volt olyan event akkoriban, amit meg se próbáltam lőni, hiszen tudtam, felesleges, kicsi vagyok hozzá...
    Az egészben csupán az az érdekes, hogy akkoriban ezen senki nem akadt fel, nem panaszkodott sehol, hiszen ez a játék erről szól.....
     
    |SZITUS| kedveli ezt.
  13. TYUPI™

    TYUPI™ Fórumlakó


    NA igen ott a pont régen küzdöttünk mindenért most ha már nagyok vagyunk ez van igaz nem fer ha a kicsiket ki lőjük mert néha nekünk is rosszúl esett de akkor is és eza dolog hogy csak 3 szor lehessen ki lőni 20 as szintünek a 14 alattit ez nevetséges . már a kezdetit is el törölném mert még azt sem csinálták meg hogy a füstöt ne lehessen lőni kezdeti alol és az hatalmas nagy bosszúságot jelent . Igen is a kicsik is küzdjenek meg miunden eggyes gyöngyért mint mi és ha ehez usták van más játék is vagy menjen focizni a srácokkal meg babázni a barinőkel.
     
  14. SamuelTaylor

    SamuelTaylor Fórumprofi

    Annyiban különbözik a mostani kicsik helyzete a több évvel ezelőtti játékosokétól, hogy régen hiába voltál gyenge volt elég ellenfél a saját súlycsoportodban. Ezért nem volt annyira dühítő ha egy erős játékos csúnyán elintézett. És ez már nem fog változni, az új játékosok száma csekély és ők nem élvezik a játékot ha nincs kit legyőzni. A fejlesztők az elmúlt időben úgy alakítottak a játékon, hogy gyorsabban fejlődhessenek a kicsik de ennek az lett az eredménye, hogy sok játékos csak akkor játszik ha van event a játékban, amivel gyorsabban építheti a hajót.
    Szerintem a fejlesztők hibái miatt áll most így a játék. Nem azokra a folytonos és rengeteg(főleg régebben) hibára gondolok ami az évek alatt olyan benyomást keltett bennem, hogy nem profi szintű hozzáállással vannak a játékosok és a munkájuk felé. Itt most az ötletek hiányára gondolok. Már lassan 10 éves a játék, és a játékosok nagy részét azok teszik ki, akik sok éve játszanak már itt de az ő számuk is csökken. Az évek alatt, a fejlesztőknek sokkal több új játékelemmel kellett volna változtatniuk radikálisan a játékon, hogy a játékosok érdeklődését fenntartsák. Egy egyszerű példa; jó pár éve a tengeren lévő szörnyeket még használta szinte az összes játékos mint játékelemet. Nekik a szörnyek már csak vizuális elemek amik feldobják a grafikát. De a szörnyszigonyozás helyett nem kaptak semmi újat. Vagy írhatom a kalózvizsgákat is. Legalább ezek helyett de még jobb lett volna ha akár több újdonságot is látunk a fejlesztőktől. Én azt se bántam volna ha ma egy teljesen más játékkal játszanék mint amikor regisztráltam, de persze újítások mellett is megőrizhető a régi játék gerince.
    Egy kalózos világban zajló játékban annyi lehetőség van...
     
  15. Saracen

    Saracen Kivételes tehetség

    Még annyival kiegészíteném ezt a gondolatmenetet, hogy mikor én kicsi voltam még sérültek a fedek, a javítás is más volt.
    Nem felejtettem el, hogy néha pengeélen táncolva azzal kezdtem a napot, hogy csilliztem, mert nem volt garancialevelem, és hátha most ad a mojó... Gyakran kellett javítani a fedeket, ami most ugye már nincs....
    Valamint volt javítási utalvány is, amivel több életerőm lehetett kilövés után. Persze ez akkor volt, mikor még prémet se rendeltem, mert nemrég kezdtem a játékot. Szóval a mostanában kezdő játékosoknak nincs mire panaszkodna véleményem szerint.
     
    TYUPI™ kedveli ezt.
  16. TYUPI™

    TYUPI™ Fórumlakó


    Meg ne felejtsük el hogy régen vagy mojóbol vgaí csilliből szedtél életet ha nem volt prém , most meg : már 1000 aranyért vssza jössz igaz nem sok élettel de méégsem kell keresgélned sóval már túlságosan is jó tettek a játékosoknak . Másik dolog én meg hagynám a régi hagyományokat nem kell ide újítás ahog meg ismertem 7 éve a játékot úgy lenne jó de ez ugye már nem lehet rengeteg fejlesztés jött azóta és van ami pozitív van ami negatív például csak 1/ pve mapp tökéletes szerintem és az is hogy ne lehessen ott csillizni csak 5/ alatt de azt is mellé tenném hogy aki 1 es szintü csak az csillizhessen ott . Ez lenne még jó dolog a másik a kraken átalakítása mert az már nevetséges adhatna több jutalmat és mondjuk nem 20 emberes rátát meghatározni hanem annak is be hozni 1 medált amivel fel lehetne menni .
     
  17. SuperVegita8

    SuperVegita8 Fórum-zöldfülű

    Tyupi nem azt mondtam, hogy a 20-as 3-szor lőhessen ki olvasd el mégegyszer! Az a nevetséges ahogyan gondolkodtok! Onnan a magas lóról könnyű beszélni! Benneteket nem lőnek ki olyan gyakran mert ti már tartotok egymástól. Egy kezdő játékost véve már más a helyzet! Te kilősz engem tart vagy 17 percig a teljes gyógyulás de a 17 perc alatt sajnos még 46-szor ki leszek lőve, tehát kb. fél percenként kezdhetem a 17 perces gyógyulást! Vagyis az égvilágon SEMMIT!!! nem tudok csinálni! Erről kell szólnia a játéknak mert ez "kalózjáték"? Azért lássuk be 10 éve meg 2 hónapja játszó ellenfeleket összeereszteni a köztük lévő különbség figyelembevétele nélkül nem fair...
     
    tס๒ץL(v)ƒa|Hµñ| kedveli ezt.
  18. TYUPI™

    TYUPI™ Fórumlakó

    Szerintem meg fer mi is meg küzdöttünk azért hogy játszhassunk ebben a kegetlen játékban igen vettem prémet stb gyorsítókat miért mert haladnom kell a korral de ha ennyire nem bírod a gyűrődést akkor minek játszol ezzel am meg meg súgom hogy bm csilli npc lenti mappokon tökéletes ja főleg ha 5 ös szintü vagy éljetek azzal amitek van és ne kapkodjatok fölfele mert nem fogtok haladni mert jó kezdetiben bele nevetni az ellenfél képébe hogy bibibii én javítok te meg nem tudsz lőni :D
     
  19. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Van ami miatt most könnyebb, van ami miatt akkor volt könnyebb.

    Annak idején több PVE térképünk volt, és tény, hogy sokkal kevesebb olyan játékossal találkozhattál, aki ellen esélyed sem volt, de akkor még nehezebben lehetett prémiumhoz jutni, ami akkor még elengedhetetlen volt, ma már talán kevésbé számít.

    Most kevesebb a PVE térkép, és több olyan játékos van, akik már már pofátlanul könnyen elintéznek 1-1 kezdő játékost. Legalább könnyebb prémiumhoz jutni, bár ehhez legalább gyöngy kell, de ha nincs is prémed, már nem kell csili után szaladnod és életet keresned, mert 1000 életet akkor is kapsz.

    Ez azért nem mindig ilyen. Ha nincs szerencséd és kifogsz egy olyan játékost, akkor sajnos nincs mit tenned. Illetve van, mert 6. szintig ott a kezdő védelem, ami pontosan ezt akadályozza meg. Ha te ennek ellenére tovább vizsgáztál és már nincs meg ez a védelem az baj :(.

    Egyébként ez a 17 perces javítási idő 8 éve is megvolt. Nem egészen úgy ahogy te most leírtad. Most azt mondod 17 percig javítasz mire kész vagy. Akkor lehet csak 5 perc volt, mert jó esetben max 80k volt egy kezdő élete, de azt az 5 percet néha megelőzte 10-20-30 perces csili vadászat. Mivel csak akkor tudtál javítani ha volt életed, legalább 1, de akkor még 1 süllyedés utána 0 élettel kerültél vissza. Ha nem volt prémiumod, akkor csiliből próbáltunk életet gyűjteni. Eközben elég gyakran jöttek olyan játékosok akik csak direkt szivatni akartak :D, akik tortuban ott álltak a kiszemelt csili mellett, 0 élettel araszoltál felé, mert nagyon lassúak voltunk 0 élettel és már majdnem odaértünk, de eltűnt a csili! (valaki tortuban felvette, akkor még lehetett tortuban csilizni).

    Na szóval, akkor sem volt könnyű, de most sem az. Volt ami akkor volt jobb, volt ami most. Aki most kezdő, az próbáljon egy olyan klánba/szövetségbe bekerülni, akik uralják a fény térképet és mindjárt egyszerűbb lesz minden!
     
    TYUPI™ kedveli ezt.
  20. TYUPI™

    TYUPI™ Fórumlakó



    Annyira ismerősek ezek amiket le írtál régi idők szenvedései néha :D am meg igen a klán segíthet de szerintem aki nem lövi me minimum a 30k elittel npc re az fel se akarjon 5/ fölé menni hisz ott csak uszi lesz és semmi más én minden társamnak ezt ajánlottam és be vált jobban fejlődtek és ha ki is lőtték akkor nevetve 1 órát el csillizgetet amíg az ellenfele meg remegő kézzel várta hogy mikor lőheti már és végül ott hagyta amúgy meg nem beszélve a régi időkről a garancia levél is fel ért nekem 1 behemót javítással akár hisz sokan bukták néha a fedélzeteiket bele értve néha engem is most meg full jó dolga van a népnek :D