Általános vélemények a játékról

Kategória: 'Általános visszajelzések - Dicséret és kritika', témanyitó: $GOBLIN$HUN$, témanyitás ideje: 8.2.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. KillerHU

    KillerHU Aktív író

    Nagyon ritkán szoktam a témákhoz hozzászólni, de most úgy érzem mégis meg kell tennem, hátha lesz valamilyen fejlesztés ezen a téren.

    Megértek mindenkit, miszerint régen ilyen és olyan volt. Mindenkinek az a nehéz és az a fontos, ami jelenleg van és ami vele kapcsolatos, ezért ezeket össze sem lehet hasonlítani (bár lehet hogy összehasonlítható, csak nem érdemes).

    Körülbelül 9 hónapja játszom. Ami biztos, hogy iszonyatosan sok ismét a bot-ozó játékos, térképenként átlag 4-el lehet találkozni. És olyan játékos is van bőven, aki például 4-5 hónapja botozott rendszeresen (azt nem tudom, hogy most is csinálja-e) és még mindig itt van a játékban, természetesen giga erős hajóval.

    Az is furcsa, hogy nálam később kezdő játékosok (ID-ből látszik) olyan hajókkal és sebzésekkel rendelkeznek, amihez nekem biztos kell még legalább 2-3 év. Ezt nem szeretném a bot-ra visszavezetni, mert vannak becsületes játékosok és olyanok is akik fizetnek a fejlődésért. Éppen ezért felesleges mindig a két végletet megragadni. Vannak bot-ozók és nem botozók.

    A végeredmény viszont ugyanaz. És ha már a bot-ozókkal láthatólag nem tudnak/szeretnének mit kezdeni, akkor igenis legyen arra megoldás, hogy a szabálytalanságok által megerősödött hajókkal még csak ne is találkozzunk a tengeren, vagy legyen tőlünk teljesen független. Értem ezalatt, hogy ne egy even-tet lőjünk, ne egy csilliért harcoljunk, ne egy rangsorban szerepeljünk. Mert így nagyon elveszik a kedvünket a játéktól.

    Aki a játékért játsza ezt a játékot és viszonylag új ember itt és nem csal, az nem tud érvényesülni (nem tudom, hogy ez volt-e évekkel ezelőtt is), azok miatt, akik csak azért játszanak, hogy a mások játékélményét tönkretegyék.

    Tegnap például kíváncsiságból kipróbáltam megfigyeltem 1-2 dolgot. Megpróbáltam elbánni az egyik event hajóval (azzal a fagyossal, amit lehet üregessel lőni). Hát egyrészt hamarabb kilő, mint én őt, mivel gondolom kell ekkora sebzés és élet az erősebb hajók miatt. De ez csak becslés volt, mivel idő sem volt arra, hogy kilőjem, 100 ezer élet előtt mindig elsüllyesztett valaki. És azt is ki lehet jelenteni, hogy akik ezt módszeresen csinálják, azok minimum 50 ezret sebeznek lövésenként, van vagy 600-700 ezer életerejük és 3 másodperces újratöltési idejük. Hát ehhez évek kellenek, vagy rengeteg botozás. Érdekes, hogy azonos, vagy egyforma erősségű hajó sosem lő rám, valószínűleg az a célja neki is, hogy életben maradjon legalább 4-5 percig.

    A másik dolog a régiek és újak. Ezzel nem tudom mit lehetne kezdeni, de az valóban megfontolandó, hogy az alsóbb térképeken, de minimum az 1-esen ne lehessen csillizni és nagyságrendekkel kisebb hajókat lőni egy bizonyos szint felett, mint ahogyan az admirálért sem jár gyöngy. És tudom, hogy régen sem volt ilyen szabály, de régen más volt, jövőre megint más lesz. Aki egy ilyen szabályt nem tudna elfogadni, annak el kell gondolkodnia, hogy miért játszik ezzel a játékkal. Most ezért lehet kapok hideget-meleget, de nekem jelenleg az a fontos, hogy jól érezzem magam amikor belépek ide, hogy játszhassak és nem az, hogy mások játékát korlátozzam, vagy hogy úgy fejlődjek, hogy itt sem vagyok, majd utána nekiessek a többieknek.

    És tudom, ez egy kalózos játék, nem is magával a harccal van a baj, hanem az ágyúval verébre effektusról. De még ez is belefér egyszer-kétszer, de hogy állandóan ez legyen és hogy egyeseknek ez a szórakozás. Elég kisstílű, pitiáner egy kalóz az, aki ezt élvezi. Ezért kérlek hagyjátok/fogadjátok el, hogy változtatásra van szükség.
     
    v43-1018, *ZSOLTI* és mókusné kedveli ezt.
  2. TYUPI™

    TYUPI™ Fórumlakó

    Kedves DD épp láttam mik lesznek megszerezhetőek a téli event során kérlek jelezd amég nem indul el hogy a frostbite dizit sokan várták idén is és sajnos nem igazán lehet ismét meg szerezni. Még ha megrendelési oldalra tennék ki megfelelő árért akkor is rengeteg bevétel lenne belőle hisz sokan szerették azt a dizit és biztosan szép karácsonya lenne ezeknek az embereknek.
     
  3. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Kedves Tyupi. Hogy mik lesznek megszerezhetőek a téli event során azt még senki nem tudhatja, max tippelni lehet. Amint elindult a kérdéses event, írd meg az észrevételeidet az event vitaszobájába. Addig viszont nem jelzünk semmit senkinek puszta találgatásokra, megérzésekre és egyéb dolgokra alapozva.
     
    ♥Crazyß♥™, TYUPI™ és Saracen kedveli ezt.
  4. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Ezek a játékosok, mindig is előnyben voltak, de tőlük függetlenül, aki valamit is szeretne elérni, tisztességesen is célba ér.:oops: Bár tényleg sok idő, kitartás kell hozzá.o_O Több éve fejlesztgetem a hajóm, amennyire lehetőségeim engedik. Sosem adtam fel velük szemben, és bár rengeteget úsztam-úszok, de mára már közülük többel elbírok (legalábbis, mikor egyedül van).:p Nem azért játszanak ők, hogy mások játékélményét tönkretegyék:eek:, nekik az a móka, ha valakivel könnyen elbírnak, az úszás senkinek sem célja.:D Nem mennék bele mi volt régen, már többen leírták előttem. Az viszont tény, ez egy kalózos játék, ahol meg kell küzdeni a dolgokért.:cool: Attól, hogy valakinek erős hajója van, még úszhat hasonlóan annyit, mint egy "kicsi".:confused: Elég hozzá, ha egy még erősebb hajó jön vele szemben (esetleg csak több/jobb tárgy áll rendelkezésére), vagy több ellenfél szórakoztatja éppen. Aki megfelelő klánban, szövetségben van és társasággal járja a tengert, könnyebb dolga van, de még neki is számolnia kell úszással.:p
    1/-en csak 5-ös szintig lehet csillizni már jó ideje. Eddig a szintig ott a kezdeti védelem is, csak élni kell tudni vele.;)
     
    ♥Crazyß♥™ kedveli ezt.
  5. Saracen

    Saracen Kivételes tehetség

    Killer! Én a játékosokat három részre osztom, már kilencedik éve.
    Az aki költ rá, az aki nem, és az, aki botol.
    Aki nem költ rá, az nem eventezik az első pár hónap után, ezt be kell nyelni, ez van, mindenkinek szíve-joga, döntése, hogy áldoz a kikapcsolódására, vagy sem.
    A botosokat meg lőni kell, meg lopni tőlük, ha épp nem csilliznek. Én üregessel szoktam őket kilőni, fosztani is érdemes ezeket a játékosokat. Volt olyan, aki dutchmant lőtt folyamatosan, attól meg elhoztam utolsó lövésre.

    Egyébként meg ránézésre nem is tudni melyik hajó olyan erősségű, mint Te, mióta vannak ékkövek, stb, nem az elitszint számít. És nyilvánvaló, hogy az erősebb támad meg, hiszen biztos csatapont vagy neki. Ez régen is így működött, meg most is.
     
    ♥Crazyß♥™ kedveli ezt.
  6. TYUPI™

    TYUPI™ Fórumlakó



    Persze csak láttam bétán és eddig ott ami volt azt lett normás szerveren is de téma off. Várjuk meg mi lesz :D Csak az a baj tudod hogy ha már akkor ír az ember erről akkor már késő így talán még a ti bíztatásotokra is változtathatnak ezeken a dolgokon.
     
    ♥Crazyß♥™ kedveli ezt.
  7. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Az még utána is változhat, na meg nem biztos, hogy úgy kerül be, ahogy ott is van. Ráadásul az event nagy részét nem is ismered. Azért panaszkodsz, hogy nem lehet megszerezni egy design-t, pedig azt se tudod, hogy a tengeren miket lehet lőni, és azok miket adnak.
     
    TYUPI™ és ♥Crazyß♥™ kedveli ezt.
  8. bares(HUN)

    bares(HUN) Junior szaki

    Üdv!

    Nagyon rövid előélet:

    Bp játék, talán lehet róla írni, ill. kapcsolódik a témához.
    Eléggé komolyan játszottam anno a War of Titans játékkal, tettem bele pénzt, kb. 1500-2000 euro körül. Lehet többet/kevesebbet, nem tudom. Nem is ez a lényeg, bár valamennyire talán fontos, hiszen kitértem rá.

    Megszűnt a játék; pénz kuka. Nem gond, hiszen f2p játék, a fizetés csak opcionális.Ezzel nincs bajom, bár persze nem esett jól, hiszen napi rutin volt, hogy gyepáljuk egymás a többiekkel, és erre költünk is. (először a chat szűnt meg moderátor hiányában; innentől tudta mindenki, hogy lassan a játék is bezár, így is történt)

    Néha játszogatok ezen játékkal is. Ide is fizetettem szerintem már bőven többet, mint kellett volna.
    Ma bekérdeztem chaten pár sör után, de szerintem nem bunkón, hogy: vajon ez a játék meddig lesz, mert volt egy játék, ami egyik napról a másikra megszűnt, és a pénz ment a levesbe. Erre kaptam egy hetes kitiltást. Valamennyire jogos cég érdekből, de szerintem ugyan annyira meg nem.

    Indok: BP sértegetése. Szerintem nem sértegettem a BP-t, csak a tényeket közöltem. Szívesen írtam volna, hogy van egy másik tök jó BP játék ami örökké tart, csak ezt nem írhattam, mert akkor hazudtam volna.

    Nekem semmi bajom a BP-vel, ill. költök is a hobbimra, mert így tekintek a játékra. Tisztában vagyok vele, hogy ez nem befektetés, ill bármikor megszűnhet, vagy akármi. Ezzel viszont mindenki tisztában van, és nem kell tőle félni, ha valaki kimondja.


    Ennyi

    További szép napot!
     
    ♥Crazyß♥™ kedveli ezt.
  9. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Szia

    Szinte kizártnak tartom, hogy szó nélkül bezárjon egy játék és most a BP-tól teljesen függetlenül írom. Pár hónapja a Fantasyrama-ról olvastam, hogy be fogják zárni, azóta nem tudom, hogy ez hol tart. Tehát ott is bejelentették és az is konkrétan BP-s játék ;). Maximum téged nem értek el, te más csatornákon vártad az infókat.

    Ismered az ÁÜSZ-t, tudod miket tehetsz, ha költesz a játékra, de bezár a játék...

    A chatre nem csak azt az 1 kérdést tetted fel, ennél jóval több volt, amivel már kimerítetted a "sértegetés" fogalmát. Azt a részét jobban is tetted, hogy nem másoltad és remélem ez így is marad. Amennyiben problémád volna a büntetéssel, nem érzed jogosnak, akkor supporttal vedd fel a kapcsolatot.
     
    ♥Crazyß♥™ kedveli ezt.
  10. bares(HUN)

    bares(HUN) Junior szaki

    Nincs gond, köszi a választ
     
  11. TYUPI™

    TYUPI™ Fórumlakó



    PAnaszkodás máshol kezdődik inkább ezt fogjuk fel kérésnek ha így maradna.
     
    [DD] kedveli ezt.
  12. -rombol.hu-

    -rombol.hu- Járnitanuló

    Azért valahogy nagyon bosszantó, hogy közel egy napja vagy 8-10 próbálkozás kell >SIKERTELENÜL ! a játékhoz. Kinek van erre ideje végigszenvedni? Egy kis könnyed játékban, még ha néhány perces is, ne bízzon ma már senki.
     
  13. ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠

    ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ Fórumgróf

    Kezd egyre lehangolóbb lenni a játék... Dög unalom az egész. Én 15k-t sebzek az enemy-n ő meg laza 47k-t... Hol itt a fair play?! Lassan ott tartunk, hogy aki nem költ rá az nyugodtan abba hagyhatja, mert értelme már nincs. Harcolni nem lehet az ilyen különbségek miatt... Ismét hiba hiba hátán és a nem működő fejlesztések, amiknek kb. semmi értelme! Mi lesz itt ha ez továbbra is így fog menni?! Napról napra csak fogyatkoznak a játékosok ami látszik a tengeren, a TS-en és a fórumon is. Sajnálatos, hogy a játék menetel a leejtőn...
     
  14. JackOneEye

    JackOneEye Aktív író

    Már hétfőtől óránként lesem a főbb fórumokat ,hogy mikor jön már a várva várt közlemény az új szintekről. És most mikor kint van azt vettem észre ,hogy nálunk lett kitéve elsőnek. Ezt csak azért jegyeztem meg mert sokan háborognak amikor egy kicsit késik valami bejelentés de amikor elsőnek jön arról nem szól senki.
     
    Saracen, [DD] és FM_Héra kedveli ezt.
  15. _*VILLÁM-PVP-{HUN}*_

    _*VILLÁM-PVP-{HUN}*_ Fórumprofi

    Sziasztok! :)
    Hát igen, itt magamra ismertem. Én sem játszom már kb. 2 hete. Miért? Eddig mindig valami hívott játszani. Jó volt és élveztem. Most valahogy alábbhagyott a "tűz" több okból is. Egyszerűen kezdem már unni az egészet ha az összképet nézzük. Jön 1-2 event, jó is lenne, de 2 óra alatt 1-2 event hajó 5 k gyöngy plusszal nem fogja kifejleszteni a full bástyám :p Nem számítva, hogy a 2 óra alatt legalább több tucatszor megyek kagylóért. :D Vannak sokan akik ismernek, közte te is Gyeni, ha nem is közelebbről, de mivel egy szerveren egy oldalon állunk, így találkoztunk már párszor. Én jelenleg 5 éve játszom a seafight-al. Sosem voltam "kiakadva" azon, ha valaki csalt. Nem érdekelt, ha úgy látja jónak, hadd tegye, nem szólok bele, majd megkapja a jutalmát. Viszont ahogy 5 éves lett az accountom valahogy már éreztem hogy ez így semmitérő már ő miattuk is. Feljöttem naponta 1-2 órát, tulajdonképpen azért hogy társalogjak egy jót a régi játékostársakkal, már ha fent voltak egyáltalán, de semmi több nem történt. Régebben még azt mondtam, megéri mert minden nap egy kicsivel közelebb kerülök a fejlődéshez. Ha lassan is, de biztosan. Mostanra ez is elmúlt. Nem tudom visszajövök e még játszani, de mivel annyi emlék és jó emberek kötnek ide visszajáró vendék leszek szerintem. Bár most pihin vagyok inkább. Nem mondom azt hogy változtassanak valami nagyot a játékon. Csak adják/vegyék vissza azt amit elvesztettem/ünk. Magát a játékélményt!
    Köszönöm!
    Üdv.: _*VILLÁM-PVP-{HUN}*_
     
    Docca, *Genius(HUN)*, ReD_Trianon és 8 más kedveli ezt.
  16. Saracen

    Saracen Kivételes tehetség

    Kérdés-kritika egyszerre: hol a nőnapi köszöntő?
     
    FM_Héra és [DD] kedveli ezt.
  17. SzellemCápa

    SzellemCápa Junior szaki

    Jelentős mennyiségben csak (sok) valós pénzzel beszerezhető fejlesztések, jelenleg leginkább ágyúk (Vudu. stb), már az esélyét is elvette az egyenlőségre azoktól akik viszonylag keveset vagy semmit sem tudnak áldozni a játékra. Ha majd 5-ös szintig lehet fejleszteni őket akkor már több több mint 2000 ágyú kell hozzá. Ezek bevezetéséig akik sokat áldoztak rá "csak" gyorsabban fejlődtek, pedig a játéknak szüksége van a keveset áldozó játékosokra is.
     
  18. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Ne rohanjunk ennyire előre ;).

    Amikor még fejleszteni sem lehetett, akkor kaptál 30 db-t és lőszereket 15 000 HUF-ért, és még néhányat hasonló árban. Mióta lehet fejleszteni, azóta a tengeren is egyre többet lehet szerezni. Természetesen nem eleget, ez tény, de lehet, illetve új és olcsóbb csomagok is vannak már. Most már 120 ágyút kapsz 15 000 HUF-ért. Elég egyértelmű, hogy bár egyre több ágyú kell, de ezeket egyre könnyebb és/vagy olcsóbb beszerezni.

    Nem csak az ágyúknál van ez így. Amikor bejöttek a zsákmányzsákok és ékkövek sokan már előre számolgattak, hogy úr isten, mennyibe fog kerülni egy 20-as szintű ékkő, te jó ég... Persze arra már kevesen gondoltak, hogy a zsákok tartalma is változhat (meg is történt már azóta, és miért ne történne meg még később is), illetve a megszerezhető / megvásárolható / megnyerhető designok is egyre jobb ékköveket tartalmaznak.

    És sorolhatnám, tehetségek. Pontos számokat nem tudok, de szerintem nem kerül sokkal többe a mostani 70 tehetség, mint évekkel ezelőtt az 50!

    Bástyák... Ahogy jöttek az újabb bástyák, újabb szintek ezek árai is csökkentek. Többet fejleszthetsz, de valamennyivel kevesebbért.

    Összegezve, nem kell egészen addig tartani 1 fejlesztéstől, míg annak elérésén is módosítanak.
     
  19. JackOneEye

    JackOneEye Aktív író

    Jaj de jó ,hogy büntetik azokat akik kihasználják a BM bugot. Szerencsére akik évek óta csalnak azokat nem bántják. Éljen az igazságszolgáltatás.
     
    sityu kedveli ezt.
  20. Ryder_69

    Ryder_69 Fórum-zöldfülű

    Azt hiszem ezzel egyet kell, hogy értsek. Azon "játékosok" akik napi 24/7-ben lövik a csápokat, amaterasut, behemoth ot, vagy éppen csilliznek, elnyomják a többi játékost, sokkal inkább rontják a játék élményét, mint azok akik egy véletlenszerű hiba miatt jól jártak. Egyet értek azzal is, hogy nem hagyhatják annyiban, vonják le a megkeresett gyöngyöt, szigonyt, puskaport és egyéb BM ért járó jutalmakat. Szerintem elég bűntetés lesz az mindenkinek aki vissza élt ezzel, hogy a -xy gyöngyöt újra kihozza 0-ra, ugyanis addig az eventet elfelejtheti, hiszen sem lőszert, sem event láda kulcsot nem tud vásárolni gyöngyért, marad a rendelés. Ebből adódóan megtanulhatják, hogy ha hibát használnak ki, akkor önmaguk ellen dolgoznak :)
     
    Utoljára szerkesztett: 11.3.16