Áremelkedés...

Kategória: 'Általános visszajelzések - Dicséret és kritika', témanyitó: Wyvern, témanyitás ideje: 25.1.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Wyvern

    Wyvern Fórumprofi

    Sziasztok. Mivel nem találtam vitaszobát hozzá, így leírom a kis tömör véleményem erről.

    "Jelenleg azonban különböző országokból érkező játékosainkra különböző árak vonatkoznak, ami egyes esetekben súlyos visszaélésekre adott alkalmat."
    Nos ismételten a sok csaló, és nem korrekt játékos miatt azok szívják meg akik tisztességesen, pénzt beleölve akartak játszani, fejlődni. Szerintem igen jó árak voltak nálunk. A magyar átlag fizetéshez is jó árak. Nemigen értem ezt az egészet most, mert akik továbbra is jól akarnak fejlődni annak kell rendelni, hogy ne maradjon le a sok botos, bug kihasználó csalóval szemben.... Remélhetőleg ha már áremelkedés van akkor ez a pár sor is igaz, és ezzel együtt ki lesznek zárva a csalók, mert ha nem akkor igen is kihatással lesz a játékra...
    Bízunk benne, hogy ez a változás nem lesz kihatással a játék minőségére, valamint hogy az új árakat ti is ésszerűnek találjátok majd, és a jövőben is örömötöket lelitek a játékban.

    A következő években további új funkciókkal tervezzük bővíteni a játékot, hogy ezentúl is megfeleljünk játékosaink elvárásainak, és gondoskodjunk a kellő mennyiségű izgalomról.


    Kicsit félve nézek ez az egész elé, hisz ismételten a korrekt játékosokkal szemben nem fer ez az egész. Mert ameddig én gyöngyöt rendelek hogy tudjam miből húzni a hajót addig a csaló összebotozza. Ők meg hát mit is rendelnek bokon és az akciós csomagokon kívül?! kb semmit, mivel nincs már szüksége rá.

    Tömören ennyi lett volna. De gondolom ezzel nem én vagyok csak így.
    További szép napot!
     
  2. SzellemCápa

    SzellemCápa Junior szaki

    Hát ha 10-20%-nál jobban emelkedik, ami persze valoszínü, akkor számomra itt a játék vége 5 év után.
     
  3. Wyvern

    Wyvern Fórumprofi

    Ha csak azt vesszük hogy mennyibe kerülnek más országokban a dolgok, és ugyebár egységesen lesz meghatározva akkor kb arra számíthatunk. És hát az igencsak 20 % felett van úgy tudom....
     
  4. Gallardo

    Gallardo Rutinos

    Mit érdekel engem az hogy a csalók kihasználják, nem az a megoldás hogy mondjuk német árakon vásároljak hanem dolgozzanak és szürjék ki a csalókat
    Közel egy éve nem történt semmi ilyen cselekedet
    Sztem ha összehasonlítjuk mondjuk a német minimálbért és a magyar minimálbért nem lesz egyensulyba megkockáztatom most sincs egyensulyba a vásárloérték
    Vagy most az a cél aki becsületesen játszik azok abbahagyják?
     
    ☠KamionosHU☠ és ]EZEL[ kedveli ezt.
  5. _*VILLÁM-PVP-{HUN}*_

    _*VILLÁM-PVP-{HUN}*_ Fórumprofi

    Üdv.

    Szépen meg van fogalmazva.
    Csakhogy semmit nem érnek a szép szóval. Mindenki tudja, hogy annyi a csaló aki rengeteg előnyre tesz szert, hogy a korrekt játékosnak nem éri meg rendelni, nekem játszani sem.
    Ezt bizonyítva: Halloween eventet "meghúztam", napi minimum 6-8 órás játékkal, mert jól adta. A végén, mikor bástyát rakosgattam viszont nem éreztem hogy sokra vittem vele.. Elpocsékolt idő. A botos vígan eventezik, automatikusan megtalálja a megjelenő NPC-t, én meg görnyedek a monitor előtt, várva a csodára hogy egyszer majd meghozza a kemény munka a gyümölcsét, mégsem érzem hogy előbbre jutok. Hiába raktam én ki akkor 2 és fél, 3 bástyát 3-4 es szintre. Semmit nem értem el vele, mert a botos minden szempontból előnyben van. Több gyöngy, több "szabadidő", én meg csak ülök a gép előtt, és elhiszem hogy megyek előre, miközben sodródom hátra.
    Az az érdekes, hogy fent nem jönnek rá arra, vajon miért nem rendel annyit a nép? (Gondolom inkább azért emelik az árakat mert nem rendelnek, hiába mondja azt bárki hogy így kiegyenlítés úgy kiegyenlítés.) Megmondom miért. Mert épeszű ember nem költ olyanra amiről tudja hogy nem éri meg. Rendeltem nem is egy csomagot. Nem sokat értem vele. Még ezekkel az árakkal se, amit még emelni akarnak.
    Halloween event után, végleg betelt nálam a pohár, nem versengek hiába a botosok ellen. Már nem járok fel sokat, csak a társaság miatt, őket nem hagyom ott, a játék már nem érdekel, pedig szép 6 év volt.. Legalábbis az első évek biztosan. (Akkor még talán volt valami élet) Annyiban jó végkifejlete van, hogy fantasztikus embereket ismerhettem meg a seafight által, akikkel ezután is tartom a kapcsolatot. Ez az áremelés megint csak bizonyítja bennem a tényt, hogy vagy drasztikus változás történik a "fejesekben", és kicsit nem csak a pénzre mennek, vagy lassan mindenki elhagyja a tengert.
    Ha nem lenne annyi csaló, szívesen játszanék és költenék még a játékra, mert úgy igen, de még mennyire megéri! Szerintem többen is költenének rá többet, ha látnák értelmét, tehát a BigPointnak, szerintem az kellene legyen a célja hogy ezeket a játékosokat támogassa.

    Ez az én véleményem, körülbelül.

    Üdvözlettel: _*VILLÁM-PVP-{HUN}*_ |A ReD a király!|

    /Fenomenális érzés, mikor egész nap látom a botost, majd este megjön és amit összeszedett "kemény munkával" mint én, szépen elveri rajtam. (Sok kemény éjszakázásom is volt, ami inkább káromra ment, mert nem sokat értem vele)/
     
    ☠KamionosHU☠ és Gallardo kedveli ezt.
  6. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Bár mi itt Seafightozunk, de kicsit vonatkoztassunk el most ettől. A közleményben leírták a Seafighttól függetlenül az összes Bigpoint játékra érvényes. Szval az egy kicsit mellékes most, hogy 1-1 játékban ettől függetlenül még milyen helyzet.
     
  7. _*VILLÁM-PVP-{HUN}*_

    _*VILLÁM-PVP-{HUN}*_ Fórumprofi

    Üdv.

    Igazából, minden BigPoint játékra érvényes a csaló kérdés. Mindenütt vannak, persze nem mindenhol ugyanakkora mennyiségben természetesen.
    Nem nevezek meg más játékot, de szerintem mindenki tudja hogy van egy "földművelős" játéka is a BigPointnak amit sokat és szívesen emlegetnek a Seafight játékosai amikor valaki fejlődni akarna inkább harc helyett. :p Szóval ebben a játékban, szerintem sokkalta kevesebb csaló vagy valamilyen előnyhöz juttató kiskaput kihasználók vannak, mivel más jellegű a játék, nincs benne meg a kihívás, a másik játékos ellen mint itt.
    A Seafight "testvér játéka" (BigPointos, szerintem mindenki tudja melyik az) ugyanúgy szenved ettől a kérdéstől, mivel ott megint a versengés van és sok ember nem tudja elviselni (Vagy épp türelmetlen és nem tudja végigjárni a fejlődés útját) ha más szépen fölé kerül, ezért nem megengedett eszközöket használ.

    Tehát, véleményem szerint az összes játékra igaz, kisebb nagyobb mértékben, hogy a korrekt játékosokra kellene helyezni a hangsúlyt, és jobban "tejelne" a játék. Nem kellene emelgetni itt semmit sehova, tovább elnéptelenítve az online világot, ami már így is sokszor "robotok" színtere, csak a tulaj rálátása kellene, akinek ugye érdeke hogy jól menjen az üzlet, egyet is értek vele, de hosszútávon én inkább azokra az emberekre támaszkodnék akik azért játszanak hogy jól érezzék magukat, mert egy illegális eszközt használó játékosnak mindegy hogy fizet e vagy sem, csinál pár hónap alatt egy ugyanolyan kaliberű karaktert, tehát nem érzi azt hogy neki szükségszerűen mindig rendelnie kellene. Ezzel szemben a korrekt játékos ha a játékfeltételek megfelelőek, sokkal szívesebben költene, és fixebben maradna a játékban, azaz egy rendszeres jövedelem forrást jelentve a játék üzemeltetőjének. (Főleg magamból kiindulva, és társaim beszédeiből leszűrve vontam le ezt a következtetést)

    _*VILLÁM-PVP-{HUN}*_
     
  8. Gallardo

    Gallardo Rutinos

    Hát alkkor lehet nem az én készülékembe van a hiba?
    Ugyan az van mint a való vikágba másodtangú a mi létünk ha meg maradni akarsz fizess annyit mint amennyit egy német minimálbéres aki nálunk a felsö réteghez tartozonak érezhetné magát :)
    Figyelemmel kel kisérni ki honnan játszik és ha kell átminösíteni a régioját ugy fizessen ez ilyen egszerü sztem
     
    Utoljára szerkesztett: 26.1.17
    Naksi, ☠KamionosHU☠ és ]EZEL[ kedveli ezt.
  9. |SZITUS|

    |SZITUS| Fórummogul

    Egy kicsit sok volt nekünk a jóból! :) Bármilyen (ingyenes) játékra is regisztrálsz láthatod a fizetési oldalon, hogy mi mennyibe kerül ahhoz, hogy előnyökhöz juss. A seafight sem volt más. Bele kell gondolni abba, hogy akik az elején kezdték a játékot azok nemzettől régióktól függetlenül ugyan annyit fizettek az előnyökért mint minden játékos aki fejleszteni kívánt. Az ezzel szerzett előnyöket lehetett is érzékelni, gondolok itt például a prémium használatra például. Azóta bevezetett könnyítések-engedmények ezen játékosokat hátrányosan érintette, hiszen ha mostani időszakba kellene belefektetniük azt az összeget mint anno, fele időbe és energiába és minimum 70%-al olcsóbban érné el azt a szintet mint amit akkor. Sok évig kaptuk ezeket a kedvezményeket örüljünk neki, hogy egyáltalán volt.
    Ezek után meg kell várni, hogy mi mennyibe fog kerülni és azok után eldönteni, hogy játszol tovább és invesztálsz még a játékba, vagy játszol de nem rendelsz, vagy abbahagyod. Ez meg mindenki szuverén döntése lesz majd.
    Üdv.
     
    Csillagokfénye.HU kedveli ezt.
  10. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Pusztán régió alapján nem feltétlen lehet meghatározni, hogy ki mennyit tudna költeni. Németországban is vannak szegényebbek, míg Magyarországon gazdagok. Ez előbbi jogosan panaszkodhatna, hogy neki miért nincs kedvezmény, hiszen a másiknak több pénze van, mégis kevesebbet fizet. (persze tudom, hogy sokak szerint külföldön, elsősorban nyugatabbra kolbászból van a kerítés) Ha igazságosak akarnának lenni, akkor hiteles bér papírokat kérnének, számlakivonatokat, stb.. :cool::cool::cool:
    De már nem kell sokat várni, hogy meglássuk pontosan mit is takar ez az áremelkedés :).
     
    |SZITUS| kedveli ezt.
  11. Gallardo

    Gallardo Rutinos

    Pontosan mit takar az áremelés borítékolom neked létszámcsökkenés majd szeroolvasztások megint magyarul sorvasztás.
    Ennek elöjelei már szépen látszodnak a foruméleten is.
    Ez a véleményem :)
     
    Utoljára szerkesztett: 28.1.17
  12. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Köszi a véleményedet :)

    Remélem azért azzal tisztában vagy, hogy a Seafight üzletben kedvezménnyel rendelkező országból játszók létszáma eléggé elenyésző az összes többihez képest. ;)
     
  13. Gallardo

    Gallardo Rutinos

    Akkor már csak egyet nem értek ha elenyészö a létszám miért is változtatnak?
    A botsáskák létszáma viszont nem elenyészö miért is nem változtatnak?
    Csak kíváncsiság bocsika :)
     
  14. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    A 2 teljesen különböző dolog, nem kéne egy kalap alá venni.
     
  15. levlevliva

    levlevliva Fórumszaki

    Sok évig kaptuk ezeket a kedvezményeket??? Asszem 2-3 éve volt hogy csökkentették az a 2007-es dátum nem tudom mit takart a közleményben de hogy a valóságot nem az is biztos. Hát csak tudom hogy 2-3 éve még 4000 Ft-ért vettem 2 hónapra a csilliduplázót.
    Juteszembe az árcsökkentés előtt még egész korrekt eventek is voltak, most ugye amit emelnek azt remélem beemelik a játék színvonalára is ugyanis most beetettek minket egy ideig, hogy jajj de jó olcsón, most visszadobják a jó kis finom árakat amiktől előre látom a szemem fog kiesni, akkor természetesen ugyan úgy beleköltöm én is azt a pénzt amit eddig költöttem, annyi különbséggel, hogy kevesebbet fogok érte kapni, mert hogy többet nem rakok bele az is biztos. Bár ez szubjektív.
    Mindig próbálnám nézni a játéknak a jó oldalát de elunalmasodott, a régi fejlesztőcsapat tudta pl azt is, hogy miért jobb egy hétvégi event mint egy kéthetes, azért mert a hétvégi eventet nem lehetett megunni. Azóta sokminden változott csak az a helyzet hogy az árak felfelé, színvonal lefelé...
    Jó ez így nekik???...
     
    ]EZEL[ és |SZITUS| kedveli ezt.
  16. |SZITUS|

    |SZITUS| Fórummogul

    Levlevliva! Szerintem ugyan arról beszélünk, csak más megfogalmazásban ;) Az általam írtakban az iróniát is ki kell olvasni! ;)
     
    levlevliva kedveli ezt.
  17. Wyvern

    Wyvern Fórumprofi

    Úgy látom történt már változás az árakban. Hát nevettem egy jót. Most akkor a többi országnak lett olcsóbb? :D
     
  18. levlevliva

    levlevliva Fórumszaki

    Hidd el a GeoIP-t nem olyan egyszerű kijátszani... :)
    Egyébként nem csinálják bután most végülis éppen annyit emeltek, hogy elgondolkozom azon, hogy most az a 3-400 Ft nem oszt nem szoroz havi szinten, de ezt ha csak 6-7000 játékos gondolja így, akkor ~2 200 000 Ft +haszon egy hónapban, ami azért nem rossz suska...
    Ez a marketing... Arra telik, de színvonalra már igen csak nem...

    További szép napot!
     
    Utoljára szerkesztett: 1.2.17
    Naksi és |SZITUS| kedveli ezt.
  19. Kismet113

    Kismet113 Fórum-zöldfülű

    Nem a csalókon kell fentakadni azok mindig voltak és lesznek is,de én inkább azon lepődtem meg hogy a hajótat
    nem a csalokón kell fentakadni mindig is lesznek akik meg hekelik a játékot(hiába ez a sz-gépes tudás magas foka,de nem a becsületé)bár megérdemlik a fejlesztők hogy ezáltal elessenek a nagy ""zsuzskától is""//viszont az már elég fura,hogy a tatfedélzet 1-es szintű fejlesztéséért is 225000-kellejenfizetni gyögyből-és a tőbbi egyeseknél is ennyi.ez nem magyar fizetéshez lett igazitva az csak mellébeszélés ha ezt állitják,hogy a frászba fejleszen a magyar igy,hisz ép azért kezdtük 5-6 éve hogy midezek elérhető áron lettek kialakitva.igy szerintem is sokan abba hagyják,kivéve azok (mint én is )akik már elég sokat költöttek rá--csak mostmár visszafogom magam.!
     
  20. _*VILLÁM-PVP-{HUN}*_

    _*VILLÁM-PVP-{HUN}*_ Fórumprofi

    Szia Kismet113!

    "Nem a csalókon kell fentakadni azok mindig voltak és lesznek is"

    Na ez a mondat elég érdekes. Tehát ami volt, az maradhat, mert úgy vagy vele hogy lesz is? Ha nem tudok érvényesülni miattuk egy elvileg kikapcsolódást szolgáltató játékban, nem fogom tűrni őket. A "mindig voltak és lesznek is" erővel maradhatott volna a Trianon előtti határ, mert az volt addig, maradhatott volna a német uralom Európa nagy részén mert pár évig az volt, maradhatott volna a kommunizmus Magyarországon mert pár évtizedig az volt..
    Nem politizálni szeretnék. Csupán nem értem hogy lehetsz úgy a csalókkal, hogy ne akadj fent rajtuk, ezért hoztam kissé eltérő példát, de talán átadja a lényeget, és én igenis tartom a véleményem, hogy amiért megdolgozom más ne könnyűszerrel szerezze azt meg. Az hogy eddig volt, az elég elszomorító. Az hogy lesz is, az meg főleg. Igenis szeretnék egy olyan játékot, ahol nem nap mint nap találkozok botossal, és nem érzem azt hogy hátrányban vagyok.
    Az meg hogy a bástyák ára mekkora, szerintem egész jól van, nekem nincs vele bajom. Gyűjteni kell, összejön. Kivéve ha nem hagynak játszani az említett emberek, avagy félig robotok, de gondolom te még ezt nem tapasztaltad, mert ha igen, nem így írnál, ebben biztos vagyok.

    Üdv.: Villám
     
    Naksi és ]EZEL[ kedveli ezt.