Beszélgetés az ágyúsebzésről.

Kategória: 'Ötletelés', témanyitó: Gala-HU, témanyitás ideje: 29.8.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Gala-HU

    Gala-HU Fórum hercege

    üdv.Mielött törlik innen a hozzászólásom,előre leszögezem,hogy azért írok ide,mert a sebzéssel kapcsolatos beszélgetéshez nem tudok beírni,mert DD nem ad rá lehetőséget.Tegnap beírtam oda de kitörölte.
    De mivel kérdésem valamilyen szinten köthető mégis ide,ezért kérdésemet ide íróm!
    Valaki azt írtam nekem a chaten,hogy mostanában vagy két alkalommal vettek le a sebzésből!
    Nos,szeretnék ez ügyben segítséget kérni!
    247db ágyuval szelem a vizeket.
    Ebből 100 db 5s szintü 60s ágyu,a többi Admirál ágyu !
    Bástyánál - Árbócbástya -Puskaportartó max 6sszinten van.
    - Tatbástya -Optimális ágyuhelyek 4sszinten!
    Tehetség: Ogoun tanösvénye-Az alkimista tikta 5s szinten.(puskapor hatékonyság plusz15%ék)
    Ogoun ökle szintén max 5s szinten.(plusz 12%sebzés,más játékosra)
    Ezek adatok birtokában a sebzésem más játékosra,12-13000,puskaporral.Repeszeső nélkül!
    Valami iszonyatosan kevés,ennyire kevés évekkel ezelött nem volt 55ságyukkal sem!
    Tudom táp,páncél stb dolgokkal más játékos le tudja csökkenteni a sebzésem,
    de úgy gondolom ilyen ,és ennyi ágyuval,ez a sebzés elitlőszerrel iszonyatosan kevés.
    Tudna valaki érthető válasz adni err? Megköszönném!
     
  2. Røвєяτ-ø*HU*

    Røвєяτ-ø*HU* Fórumprofi

    Nem kevés az, iszonyatos, hogy mekkora védelem elérhető már a játékban...
    Kezdjük az alapokkal: Agwe páncéllemez 10%, Agwe pajzsa 12% Szuper páncéllemezek 10%, páncélozott hajótörzs 12% Házi kedvenc 15% Aranytáp védelmi csomag 15% Gaia védője dizi ékköve 5%, és akinek van Aeronautilus, vagy Apricum dizájnja, arról az ékkő még 10% Vagyis össz 89% védelem lehetséges.
     
  3. Gala-HU

    Gala-HU Fórum hercege

    Értem,köszi,végre egy értelmes ,értehtő válasz,na akkor számora itt vég,megyek ki ugyi s melózni,hazajöttem meg elfelejtettem ezt örökre.További jó szórakózást mindenkinek!!
     
  4. HITMEN36.

    HITMEN36. Junior szaki

    nos 12-13 sebzel hasónló képeségü hajó ép mai nap lőt rám 8-9 12k kritikusba ki vagyok pakolva rendesen de korántsem teljes védelemel pl disiből 10 védelem nincs meg igaz többi igen :) legtöbb eddig sebzésem játékosra meglepően kicsi csak 72k :D Hozzá teszem 13k felet van kritem üregesel :)
     
  5. -Béka™-

    -Béka™- Fórum-zöldfülű

    Üdv !

    Igen lehetett ekkorát lőni pár ével ezelőtt ! A baj hogy minden fejlesztés után Ágyú Optimizálás = Ua sebzés ..

    Most rengeteg fejlesztés fedélzetek + ágyúk + kövek sorolhatnám mindenki tudja és a sebzés +- ugyanaz Max a lőszer fogyasztás nagyobb :)

    szerintem is helytelen a mostani sebzés a jelenlegi fejlesztsek mellett

    Amit köszönök DD hogy jeleztél .
     
  6. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Látom szeretünk erről a témáról beszélgetni, de akkor ezt folytassuk külön témában, pl itt (hozzászólás áthelyezve) :)

    Nincs mit :), de ezért mondtam, igen variálnak a sebzésen, ha úgy számolnák ahogy 3 éve talán már 20k-t sebeznénk üregessel, de nem teljesen mind1? Optimalizálhatták volna az életerőket..., hát a sebzést variálták, lényege ugyan az. Néző pont kérdése, de ezzel senki nem veszít semmit, hiszen ha nem fejlesztettél volna még ekkorát se lőnél. Ha úgy veszed, azért fejlesztesz, hogy ne lőj kisebbet egy idő után.. De a játékosok közötti különbség ugyan úgy megvan, max annyira nem ijesztő 1 kezdőnek, ha látja ő 500-t még más 8 000-t sebez, és nem 20 000-t :D
     
  7. HITMEN36.

    HITMEN36. Junior szaki

    HÁt optimalizalhatnák szigetek éelet erejét is mondjuk cadok 20-25 milla az úgy korrekt volna hány topick volt erről már és hányszavazos topick nyert már mégse let továbbitva
     
  8. ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠

    ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ Fórumgróf

    20-25 milla az lehet kevés lenne, de tény, hogy ami most van az nagyon sok. Én 40 millát mondanék reálisnak.
     
  9. ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠

    ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ Fórumgróf

    Nekem azt mond el kérlek, hogy miért is jobb a vudu ágyú az 5-ös szintű 60 fontostól?! Ahogy a fórumot olvastam szerintem a 5-ös szintű 60 fontosnak jobbnak kéne lennie, de lehet én értelmeztem félre a dolgokat...
     
  10. **MaXł**

    **MaXł** Járnitanuló

    Hát eléggé :D
     
  11. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Szia!
    60 fontos:


    Vudu:
    Ez szerintem önmagáért beszél.:)
     
  12. bares(HUN)

    bares(HUN) Junior szaki

    Nem kötekedésből, de a 60 fontosnál a leírás szerintem nem teljesen érthető, vagy jó.

    Mert ha a normál szintnek a +10% esély, +30% krit, +5 sebzést vesszük, akkor 5. szinten a +20% erő, esély és a +10 sebzés azt jelentené, hogy +30%, +50% és +15, ami jobb, mint a vudu ágyú (20,40,15).

    Bár nyilván a +10 sebzés a normálhoz képest itt a nullához képestet jelenti, mert a fejlesztéskor 1-el nő szintenként (+6,+7 stb.), tehát akkor egy másik lehetséges érték a 30,50,10.

    Ha viszont meg úgy veszem, hogy 5. szinten az a plusz amit írnak, akkor 20,20,10, akkor gyengébb lesz a kritikus ereje, mint 0. szinten? hiszen az 10,30,5, ami nyilván nem így van.

    Ha meg százalékosan értik akkor az alap +10% esély 20%-kal lesz több akkor 12%,a kritikus 30 helyett 36? (12,36,10)

    Szóval szerintem sem tiszta teljesen.

    Ettől függetlenül az itt-ott elérhető sebzés kalkulátorok is a vudu ágyút hozzák ki erősebbnek.


    Én is tesztelgettem, mert van 152 vudu ágyúm, ill van egy hajónyi 5. szintű 60-as, de nyilván olyan megdöbbentően nagy különbség nincs, vagy nem pazaroltam el elég elitet npc-re a teszthez, de nem is fogok :D
     
    Utoljára szerkesztett: 15.10.14
    ]EZEL[ kedveli ezt.
  13. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Nem igazán értem te miket számolsz.
    Egy alap 60fontos ágyúval elméletben +10%kal gyakrabban kell kritikust lőnöd mely a normál sebzésednél +30%kal nagyobb, persze pl a kritikus esélyét még mással is lehet növelni, és kapsz még hozzá további +5 kár bónuszt elit lőszer esetén (75kár helyett 80-t okozol pl robbanógolyóval. Ha fejleszted 5.szintre a fenti értékek úgy változnak, hogy a kritikus esély +20% lesz annak nagysága elvileg a normál sebzésednél 40%kal nagyobb, és további +10kár bónusz elitlőszerre pl 75kár helyett 85-t okozol robbanogolyoval.
    Vuduágyú esetében a kritikus esélye már alapból +20% és a nagysága is 40%, tehát ebben megegyezik az 5.szintű 60fontossal, de ha má van 2. Szintű sámán hozzá (ami miért ne lenne ha már van vudu ágyud) akkor +15kár bónuszt kapsz pl 75kár helyett ezzel már 90kárt fogsz okozni robbanogolyoval. Ez a 297 vuduágyu esetén egy full alap hajónal is ~1500 sebzés különbség a vuduágyú javára, és erre még jönnek a hajód egyéb fejlesztéseiből a sebzés bónuszok mellyel csak tovább növekszik a különbség.
     
  14. ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠

    ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ Fórumgróf

    Akkor okés, mert én össze adtam a 60-as képességét a kristályosítással járó pluszokkal.

    Viszont azt nem értem, hogy miért lett kitörölve a kérdésem!?
    "Ha valaki 297 (akár vudu, akár 5-ös 60-as) ágyúval 44k-t lő egy 60%-os védelemmel rendelkező hajóra akkor egy NPC-re, hogy a francba nem lő 88k-t?!"
     
  15. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Szia!
    Ne csak a páncélt számold rá, megfeledkeztél azokról a dolgokról, amiket esetleg le kellene vonni. Ott van pl. a Borostyánkő (PVP sebzés 5%), Tehetségeknél Ogoun ökle 12%.
     
  16. ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠

    ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ Fórumgróf

    Nem feledkeztem meg róla...
     
  17. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Ettől független jogos, hiszen nagyobbat lehet sebezni egy páncélozatlan játékosra, mint egy sima NPCre.
     
  18. Ne_etesd_a_trollt!

    Ne_etesd_a_trollt! Törzsjátékos

    DD, a házikedvenc lehet 15% is, és ott az akvamarin sebzéscsökkentő ékkő is ami szintén max. 15% lehet.
     
  19. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Az akvamarinról megfeledkeztem, köszi ;) így már mind1 is.., de házikedvenc csak 10%os sebzés csökkentéssel van (immortur, undine, serpens), 15%os találati arányt csökkent, ha minden igaz.
     
  20. ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠

    ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ Fórumgróf

    Ezt elmagyaráznád?!