Visszajelzés Új béta Kliens a Seafighthoz

Kategória: 'Beszélgetések az aktuális témákról', témanyitó: Esi, témanyitás ideje: 18.10.17.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Esi

    Esi Fórum admirálisa

    Ide írjátok meg javaslataitokat, észrevételeiteket az új Kliens béta verziójáról.
    DE: Kérlek Benneteket, hogy ügyeljetek arra, hogy hogyan és mit is írtok.

    • Mielőtt a postotokat elkülditek, olvassátok át a leírtakat mégegyszer:
    • Mit is írtam
    • Érthető -e amit írtam
    • Ugyanezt merném -e szemtől-szembe mondani egy barátomnak, családtagomnak, játékostársamnak
    • Amit leírtam megfelel-e a fórumszabályzatnak....
    A Seafight csapata

    Azokat a hozzászólásokat, amelyek nem a témához tartoznak figyelmeztetés nélkül töröljük!
     
  2. levlevliva

    levlevliva Fórumszaki

    Üdv,

    Ugyebár ennek a kliensnek az lenne a lényege, hogy ne az Adobe Flash motort használja, ehelyett kaptunk egy sima winform appot ami tartalmaz egy böngészőt és tulajdonképpen ugyan azt a klienst nyitja meg amit normál böngészőből nyitna meg az ember. Semmi nem változott ebben, tehát nem tudom mit kell rajta tesztelni. Hatalmas negatívum az, hogy valakiknél ez össze tud omlani. Tehát ez egy ilyen 10 perc alatt összedobott "kliens" lett mert még annak sem lehet nevezni, szimplán csak egy "Seafight" ikonnal ellátott böngésző. Én továbbra is várom, hogy elénk tegyék azt a klienst amiről írtak, hogy nem flash motort használ hanem valami teljesen mást. Én úgy gondolom, hogy a legelső hirdetmény óta már akár egy Unity alapú klienst lazán össze lehetett volna rakni.
    Tehát ez egy teljesen felesleges dolog, és ahogy a Discordot is olvasgattam eléggé nagy viccet csinált magából a Seafight fejlesztői csapat.

    További szép napot!
     
    ]EZEL[ kedveli ezt.
  3. ]EZEL[

    ]EZEL[ Törzsjátékos

    Szép napot mindenkinek!! Szerintem érdemes + fontolni azt aki segítő szándékkal tenne valamit a fejlesztők felé!! Nem szégyen az de amit levi írt bizony igaz!! levlevliva igen is ért hozzá támogatom a nyilatkozatát!!
     
  4. Cimonser-WFA

    Cimonser-WFA Fórum-zöldfülű

    Szép napot mindenkinek!

    Amint hallottam,hogy van letölthető kliens természetesen magam is le töltöttem.
    Mondták,hogy még csak próba verzió ezért nem is vártam sokat elsőre.

    Összesen kb 10 órát ha játszottam a Kliensről de azért leírom a Pozitívumot és persze a Negatívot is.

    Pozitív:
    - Nekem sokkal gyorsabbnak tűnt a betöltés (stb) a kliensből mint bármely másik böngészőből eddig.
    - Minden megtalálható benne ami csak kell.
    - Nem fagytam be,nem laggoltam.
    - Nem omlott össze egyszer sem.

    Negatívum:
    - A képminőség rosszabb mint Adobe Playerrel. Nem vicc,sokkal rosszabb.
    - Beállítási lehetőség nincs szinte semmi. (Felbontás,FPS,stb...)
    - Rendelési oldalról nem tudjuk.hogy mennyire biztonságos-e rendelni.
    - Mivel elmenti az adatokat (Név,jelszó) ezért nem tudom/tudjuk,hogy lementi-e valamelyik fájlba az adatokat,mert ha igen elfognak kezdődni a Account lopások. Mert sokakat átvernek,hogy küld el ezt azt a mappából.
    - Amikor nem teljes képernyőn van a Kliens akkor akadnak úgy mond Kalibrálási problémák. (Például a Chatet nem lehet arrébb húzni mert elindul a hajó. Tehát nem is oda kattintunk ami valójában ott van)


    Javastlat (Ha szabad)

    - A képminőségre adni kellene mert Adobe Flash-el is ronda volt a kép már bocsánat. Vitorlák,Evezők és egyéb Minták abszolút kivehetetlenek voltak. És azok is.
    - Beállítás menüt el lehetne helyezni a Kliens menüsorában,hogy ne foglalja a játékban a helyet. Sőt lehetne mást is a helyére tenni.
    - Nem lenne rossz ha magunk állítanánk a Felbontást,FPS-t,Fényerőt, és egyéb hasznos dolgot.
    - Emellett javasolnék egy TELJES képernyős módot,tehát hogy csak játék látszódjon.
    - Régebben jelezve lett az egyik CM által,hogy jól jönne egy Gyors gomb ami a "Hajó beállításait" Váltogatná. Hasznos lenne ha épp a Javító és a Támadó beállítások között kellene váltogatni,megkönnyítené a harcot. Mivel a bástyákat is külön Beállításba külön lehet szétosztani ezért jól jönne egy ilyen gomb. Persze ügyelni kellene hogy vagy állítható legyen ez a gomb vagy olyat kell választani amit nem nyomunk meg véletlenül.

    Köszönöm ha végig olvastad! További szép napot.
     
    Sanya és |Noisecontrollers| kedveli ezt.
  5. Jolly_Joker-69-(WTH)

    Jolly_Joker-69-(WTH) Utánpótlás-írogató

    Telóra,tabletre lehetne valami app, vagy hagyjam abba a seát? Az is egy opció
     
  6. Ne_etesd_a_trollt!

    Ne_etesd_a_trollt! Törzsjátékos

    Az utóbbi időben szinte csak kliensről játszottam, de egyre rosszabb a minősége, az utóbbi napokban sokkal jobban akad a játék benne, főleg a tegnapi napon már játszhatatlan volt gyakorlatilag, kattintottam és a hajó néha 5-10 másodperc múlva reagált, addig csak állt egy helyben. Kénytelen voltam visszaállni böngészőre. Érdeklődnék, hogy vajon foglalkoznak-e vele egyáltalán? Mert nekem úgy tűnik semmit nem csináltak vele a kb. 2 hónap alatt.

    Ami szükséges lenne benne szerintem, a korábban felsoroltakon kívül: Az ablakokat külön lehessen választani, illetve bezárni szükség esetén, két monitort használok és jobban szeretem ha a főoldal az egyiken van a másikon meg a játék, ezt kliensből nem lehet szétválasztani, ahogy a megnyitott fórum ablakokat sem lehet bezárni, és eléggé zavaró így számomra a fórumozás.

    Szomorú, hogy elvileg a Flash az ami lezabálja a gépet, főleg eventeknél, mégis az elvileg a Flash-t kiváltó kliens még rosszabb, mint a Flash....pedig amikor bejött a kliens, nagyon megörültem, hogy vége a folytonos f5-özésnek, de nem így lett...és lassan 2018 kezdődik, jövőre már fel kéne valamit mutatni ami mindenki számára egy játszhatóbb verziót hozna el....
     
    ]EZEL[ kedveli ezt.
  7. FM_Revolution

    FM_Revolution Járnitanuló

    Szia! Köszönjük a jelzést, mindenképp jelezni fogjuk, bár azt azért tudni kell hogy idő még van a fejlesztésre, nem kell aggódni ;)
     
  8. levlevliva¹

    levlevliva¹ Fórum-zöldfülű

    Kedves Ne_etesd_a_trollt!,

    Amit kliensnek nevezel az tulajdonképpen a Bigpoint által készített böngésző, semmi csavar nincs benne, ugyan azt a térképet tölti be, ugyan úgy Flash alapon amit meg tudsz nyitni a böngésződben. Szóval igazából azért lehet rosszabb "kliensben" játszani mert míg egy normális böngésző tud kezelni beépített pluginokat stb... addig ez csak egy egyszerű "Internet Explorer" szintű kis böngésző, ami ugyan úgy Flash alapon meg fullra ugyan azt rakja eléd amit böngészőből is játszhatsz.
    Jelenleg én személyes véleményem szerint ezen nincs mit tesztelni, majd ha egy teljesen másik game engine-t fognak használni akkor lesz jelentősége a tesztelésnek de jelen pillanatban igen csak nincs.

    További szép napot!
     
    ]EZEL[ kedveli ezt.
  9. ]EZEL[

    ]EZEL[ Törzsjátékos

    Bravó levi!!! így igaz.
     
  10. skorpió05

    skorpió05 Utánpótlás-írogató

    Szép napot és Boldog Új Évet Kívánok minden játékostársamnak!
    Egyet értek levlevliva-val, tökéletesen igaza van. Azzal is egyetértek, hogy lehetne mitstmár android verzió is. Nekem már volt olyan, hogy összeomlott a kliens. Ez nem tudom, hogy a gépem vagy a kliens hibája, de annyit mondok: nekem az internetes seafight is tönkrement. Ez alatt azt értem, hogy nem tudom lenyitni az ablakokat (pl. Kajüt, Kereskedő, Feketepiac, Kalózok).
     
  11. Sanzo

    Sanzo Utánpótlás-írogató

    A klienssel csak annyi a problemam szemelyszerint, ha megnyitok egy oldalt, nem tudom bezarni, es ez eleg nagy hatrany ha megnyitom a forumot, eleg sok fulbol nyit meg egy masikat, peldaul engem zavar ha bongeszgetek es a vegere 15 oldal van megnyitva, nem hiszem hogy sokat segit a gyorsasagan a kilensnek, es engem peldaul elegge zavar. :)

    Hatha kesobb valamilyen szinten ez is javitva lesz, apro szepseghiba ugyan de nem elhanyagolhato.
     
  12. KLobonc1

    KLobonc1 Fórum-zöldfülű

    Ha a klienst elindítom az én karakteremmel, 5-10 mp-en belül lefagy. Ha az unokám játszik vele, működik. Én 34-es vagyok, az unokám 19-es szintű. A gép egyébként gamer gép, i5 processzor, 16 GB RAM, 1050TI videokártya 4GB RAM-mal. Op rsz LINUX Ubuntu 18.4 LTS. Nem tudom, mi a probléma?

    A böngésző alapú változatban működik a CTRL+F keresés, ez nagyon jó, mert a fórum oldalain lehet keresni. Ez a keresés nem azonos a jobb felső sarokban található Keresés szövegmezővel. A kliensben nem működik.

    A böngésző alapú változatban megnyithatsz több ablakot, és ezeket el lehet menteni, hogy legközelebb ne kelljen hosszasan nyitogatni. Én állandóan nyitva tartok hat Seafight Bible oldalt. A kliensben ez nem működik.

    Ketten játszunk egy gépről, az utolsó játékos nevét megőrzi, a jelszóval együtt. A másiknak mindig be kell írnia a nevét, a böngésző alapú változatban lista jelenik meg a játékosok nevével.

    Szóval nem tudom dícsérni a klienst. Viszont a tervezők megpróbálják rávenni a játékosokat, hogy a klienst használják azzal, hogy csak fél perces késleltetéssel lehet engedélyezni a flash futtatását, viszont minden alkalommal újból kell engedélyezni. Mivel nekem állandóan lefagy a klienst, roppant boldog vagyok, hogy minden egyes alkalommal eljátszhatom ezt a processzust.
     
  13. tami80

    tami80 Törekvő

    A kliens tesztelése nálam már akkor abba maradt, amikor nem tudtam a tenger térkép méretét változtatni. Nem a mi 3 opciónkról van szó, hanem egy nagy monitor felbontása mellett a tenger térkép olyan 10 cm egy 24 colos monitoron. A böngészőkben működik a nagyítás/kicsinyítés, itt nem