Csalók ellen sárkányfű

Kategória: 'Ötletelés', témanyitó: Ne_etesd_a_trollt!, témanyitás ideje: 5.1.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Ne_etesd_a_trollt!

    Ne_etesd_a_trollt! Törzsjátékos

    Sziasztok!

    A csalók mostanában nem igazán voltak szűrve és kitiltva, mély hallgatás van róla az utóbbi időben. Ezért kidolgoztam egy ötletet, jut is, marad is alapon.
    Jó lenne ha sűrűbben lennének szűrve a csalók, de a banolás helyett egy másik fajta büntetés lenne érvényes rájuk, így játékban maradhatnak de erősen gyengített hajóval.
    Attól függően, hányadik alkalommal lesznek elkapva csalás miatt (beleértve a botozást és egyéb komolyabb hack-eléseket is), a következő büntetéseket kapnák (együttesen mindegyiket) a lejjebb meghatározott időtartamokra:

    1. 50% találati arány csökkentés
    2. 50% kitérési esély csökkentés
    3. 50% hajó sebesség csökkentés
    4. Nem hatnak a gyorsítók (BM épek és sebzések illetve prémium, satöbbi) és a legénységi emberek (hajósinas, trénerek, altiszt, satöbbi) sem, de az idejük ketyeg továbbra is.
    5. Tehetségpontokat nem használhat ezen időszak alatt (Tehát a funkció beszürkülne addig)
    6. Bástyákat nem használhat ezen időszak alatt (Tehát a funkció beszürkülne addig)


    És akkor íme az időtartamok az elkövetések száma alapján:
    1. alkalom: 1 Hét
    2. alkalom: 2 Hét
    3. alkalom: 1 Hónap
    4. alkalom: 2 Hónap
    5. alkalom: 3 Hónap
    6. alkalom: 4 Hónap
    7. alkalom: 6 Hónap
    8. alkalom: 9 Hónap
    9. alkalom: 1 Év
    10. alkalom: Végleges


    Tehát játékban maradhatna a hajójuk, így talán a BigPoint számára sem lenne kényes a téma, főként a pénzes játékosok miatt, hisz időtartamokra szabályozná le a hajókat, nem pedig törlésre kerülnének, és így megtartaná a pénzes játékosokat még akkor is ha csalnak. És talán a gyengített hajókkal való játék megtanítaná nekik, hogy ha játszani is akarnak, harcolni például, akkor igenis maradjanak tiszták. Aki pedig eléri a 10. alkalmat, az nyilván onnantól játékra alkalmatlan hajóval "játszhatna" örökre, de ettől még megmaradna a hajója, csak soha többé nem tudná igazi harcra használni. Kérem az illetékeseket, hogy továbbítsák a fejlesztők felé az ötletet mindenképpen, mivel semmilyen egyéb épkézláb alternatívát nem tudott senki felmutatni az utóbbi években a csalók leküzdésére!
     
  2. ☠NORBI☠

    ☠NORBI☠ Fórum-zöldfülű

    más megoldás kellene szerintem, olyan változtatásokat csinálni hogy ne kelljen botozni senkinek, hogy rá se gondoljanak jol érezzék magukat ha online vannak, egyszeru szerintem.
     
  3. Wyvern

    Wyvern Fórumprofi

    Szia!
    Kicsit elmosolyodtam mikor olvastam az ötleted. Ez már nem segítene szerintem. A Bigpoint-nak azt a döntést kellene belátnia, és jónak gondolni hogy egyszer és mindenkorra az összes csaló, programot használó játékost, véglegesen kitiltja a játékból, elvégre szabályzat, és kinek kéne betartatni ha nem nekik?! Biztos hogy csökkenne a bevétel (bár ebbe nem látunk bele), de ha példát statuálnának akkor a rendesen, korrekten játszó játékosoknak megjönne a játékkedve, szerintem még többet rendelnének is. Szerintem eleget mond a jelenlegi állás hogy x hónap programhasználat után kapsz 1x egy 2 hetes, 1 hónapos ejnye-bejnyét és le van tudva minden. A csaló meg örül mert mennyire előre jutott, akár 1 év alatt mióta volt Leszámolás napja. Nem fogja őket ez már meghatni, mindenkiben megfordult már, hogy ennyiért megéri kockáztatni. Beszélhetünk álszent módon erről, de felesleges szerintem. Még nagyon bizakodom majd a végleges kliensben, hátha ott csinálnak még pár jó dolgot, ahogy tudom a jelenleg is kiírja már hogy fut-e valami csalásra alkalmas program, és nem is engedi elindítani. Ezt jó ötletnek tartom, ha marad és tényleg mindent kiiktat. Az ötletből pedig épp annyi elég hogy csináljanak már valami, azt hogy milyen úton-módon azt hagyjuk rájuk, de mindenképp valami végleges kellene már.
     
    Dr.Martens kedveli ezt.
  4. Dr.Martens

    Dr.Martens Utánpótlás-írogató

    Ha törölnék a botosokat akik nem kicsit csalnak, itt 10% alatt maradnánk játékosok, mivel nincs utánpótlás. Olyan játékosok maradnának akik nem igen pénzelik a játékot ezért semmilyen változásra nem számítok. Elég szomorú, hogy nem törlik a botokat és ennyi van folyamatosan játékban. Mivel aki normálisan akar játszani, az nem tudja felvenni a harcot és az eventeken a helyezéseket a gépek ellen, ezért nem is lesz új regisztrált játékos. Szomorú az szép szó, mert ennél durvábbat kellene íni arra, hogy így hagyták elszaporodni a bot használókat. Szerény véleményem, hogy előbb szűnik meg maga a játék minthogy eltűnjenek a botosok.
     
    NagyGiba.hu kedveli ezt.
  5. ]EZEL[

    ]EZEL[ Törzsjátékos

    Szevasztok !! Hát erre a BP válaszra és reagálásra a fentiket le írva igen kiváncsi leszek!!
     
  6. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Köszönjük az ötletet, továbbítani fogjuk, mivel alternatívának nem tűnik rossznak.
    Aztán majd meglátjuk ;)
     
    Dr.Martens kedveli ezt.
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.