Csökkentett visszatérités rendszer -Bot ellen

Kategória: 'Ötletelés', témanyitó: Baba, témanyitás ideje: 17.9.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Baba

    Baba Fórumlakó

    Sziasztok !

    Már jó ideje bevezették a csökkentet visszatérítési rendszert de nem érte el a kívánt hatást mint ahogy a bot szűrések sem !

    Nekem az lenne a javaslatom hogy vezessék be a csökkentett visszatérítési rendszeren belül azt hogy ha mínuszba megy a hajó onnantól ne járjon pont az NPC-k roncsok szörnyek csillogó zsákmányok ládák event-ládák után az event-rangsorban a szezonban (a próbáknál se menjen le a lelőtt ép és a kilőtt NPC szörny darab száma se) . Persze amint pihen eleget a hajó és pluszba lesz megint járna a pont és fogyna a próba .

    Egyből nem kellene ide bot szűrés ....mert nem botozna senki .

    Remélem tetszik az ötlet ;)

    Ui: Egyből nem a botosok nyernének mindent mert röhögve megy a hajójuk -80%-ban napi 24-ben s elvisznek minden rangsort ! És a próbákból is minden megkapnak -80%-nál ! Egyből lefagyna a mosoly az arcukról .:cool:

    Tisztelettel !

    Baba
     
    Utoljára szerkesztett: 17.9.19
    ❤__*, ]EZEL[, Prin©ess és 4 más kedveli ezt.
  2. bnor

    bnor Törzsjátékos

    Maximálisan egyetértek.
     
  3. †Knight_Rider†

    †Knight_Rider† Fórum veteránja

    Miért? Teljesen reális felvetés. 8 órát mindenképp tudsz játszani tisztán is, nem hiszem, hogy valaki többet tud egy nap, persze előfordul velem is, hogy 12-t itt tudok ülni, de ritka.
    Támogatom!
     
  4. Prin©ess

    Prin©ess Utánpótlás-írogató

    Támogatom !
     
  5. ]EZEL[

    ]EZEL[ Törzsjátékos

    Támogatom!! Szavazzunk!
     
  6. ~Trauma~

    ~Trauma~ Járnitanuló

    Ez nagyon nagy butaság.. ha én aki ténylegesen sokat vagyok gép előtt és sokszor meg éri nekem -10-20-30-40 % ba is játszanom pont 2 napja is -30-40% ba voltam úgy lőttem az event hajót és a csoportost is csináltam.. azért én miért legyek még ennél jobban is büntetve... szóval nagy butaságnak tartom.. ideje lenne hogy a botosokat az előnyötökre használjátok és nézzétek a jó oldalát is...plus meg jegyzem minél több a -% annál több idő 0-zni.. tehát ha végig tolják az eventet 0-24 be azt 1 hónap vagy akár több is mire le 0za.. a botost könnyű ki lőni CSP-t tudsz gyűjteni plus a mostani szezonrendszerhez könnyedén meg lehet szerezni az 1110 hajó el sűlyesztést is..


     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 18.9.19
    tami80 kedveli ezt.
  7. ❤__*

    ❤__* Törekvő

    A csökkenő visszatérítés rendszer jelenleg nem terjed ki mindenre, így nem hinném, hogy bármi károd származna bármekkora mínuszban legyél is, ha nem a gyöngyöt, koronát, youlong érmét (Fenghuang 2 terület: 36-40) gyűjtögeted lent a tengereken. Csoportos térképet, egyéb bónusz térképeket (sajnálatos módon) nem érinti a rendszer, de említhetném a szigonyozható szörnyeket is, akár a ládákat, csilliket. Elég sok dolgot megtehetsz még a nagy mínusszal is. Gondolom a TP, EP azért annyira nem érint meg senkit. A rangsorpontok nyilván számítanak, de azt látjuk folyamatosan, minden fő rangsor díját a botok viszik.
    Itt azért említhetjük az account megosztókat is. Ugyanis vannak, akik nem boton futtatják, hanem többen játszanak 1 hajóval, esetleg besegítenek a saját hajójuk mellett társaiknak is, ez sem tiszta dolog.
    Nem ártana végre, ha a ténylegesen tisztességesen játszók is esélyesek lennének.
    Átlagosan nézve, azok a játékosok, akik ténylegesen ott ülnek, mikor fut a hajójuk, ritkán tehetik meg, hogy 10-12 óránál többet játszanak a családjuk, munkájuk, otthoni teendőik mellett. Te is el tudod tölteni valami hasznos dologgal azt a kicsinyke időt esetleg, amiben már nagyobb mínuszba kerülnél, ha mindenre kiterjesztenék. Esetleg a csoportos térképek lehetnének ez alól kivételek, azt úgyis csak ott ülve tudja bárki is csinálni.
    Mikor ezt olvasom bárki írja is, eléggé felháborít, amit te is írsz. (Egyetlen előnyét látom a botok működésének, ha lövik az event NPC-ket, amik kellenek az admirálishoz, hogy dobja, sűrűbben látjuk a tengeren.) Ha ti a botosok lövésére szakosodtok, hát csak rajta. A magam részéről elég unalmasnak tartom a botok lövését. Kilövöm 2* a CSP-ért, többször nem ad, azon kívül, ha ismét belefutok szintén kilövöm, de nem fogom egész nap kémezni, kergetni a botokat, még a szezon rendszerhez sem. Ha ugyanazon térképen lövöldözök, mint adott botos, akkor is elunom, hogy folyton őt lőjem. Te csak tedd azt, ha jól esik. A szezonhoz is meg lesz a kilövések száma anélkül is, 90 nap csak elég lesz hozzá, esetleg ha nem, és véget ér a szezon, a botok akkor is maradnak.
     
  8. ~Trauma~

    ~Trauma~ Járnitanuló

    Én épp a rangsorért tolom sokat és nagy -ba is lövöm ha plussos ha nem, havi több 10 ezreket költök a játékba a szinten maradásomért. és még sem sirok a botosok miatt mikor kevésbé költöttem a játékra 13-15 mappokon a botosokat ki lőttem és járkáltam utánuk lopni a drakir NPC-t gyöngyért. meg érte. és hasznomra vált a botos plus az event NPC-k elég plussosak a sok botosnak köszönhetően sűrűn dobálja sok apró jó oldala van :) vissza térve mindenre kii lesz terjesztve a vissza térő rendszer fejleztése biztos vagyok vbenne hogy már zajlik hisz meg írták előre hogy mik a következők amikre ki terjesztik stb stb



     
  9. Baba

    Baba Fórumlakó


    Szia

    Szerintem itt nem sírt senki ... és ha az ötlet megvalósulna akkor botozzon aki akar nem hiszem bárki akár -10%ba is menne mivel onnantól nem menne se a próba se az event se a szezon se a trófea !

    Tisztelettel !

    Baba
     
  10. ❤__*

    ❤__* Törekvő

    Azt hiszem ez felér egy beismerő vallomással.
    Valóban nem tudunk sokat róla mi, akik nem használjuk, de mások elmondásai alapján azért eleget ahhoz, hogy sejtelmeink legyenek, és mi nem kérünk belőlük.
    Remélem azért az illetékesek figyelnek arra, kik írnak itt, közülük kik azok, akik tisztán játszanak, kik nem (supporton ezt azért biztosan látják), és ennek megfelelően továbbítják a dolgokat.
    Nem te vagy az egyedüli, aki itt írt és beismerésed szerint élsz vele, bár ők véletlenül sem írják le konkrétan, de azért tudjuk...
    Én a rendszer előtt sem használtam ki ezeket a dolgokat, mivel csupán annyi időt van bent a hajóm, amennyit elé tudok ülni. Nyilván ezen változtathatna a BP a valós játékidő számolásával, ha akarna, de ez már egy másik téma, korábban esett is szó róla. Nem hinném, hogy ezek a dolgok befolyásolnák kizárólag a botozást. Elég sok összetevője van ennek, ez csupán picinyke része a dolognak, ebbe most nem mennék bele, lényegtelen az ötlet szempontjából. Hosszú ideje elegünk van már a botosokból.
    Ebben is részt veszek, mint mindenben a játékban. Bár nyilván magam sem 1-2 órát játszok, annyi idő alatt tényleg nem lehet semmit sem csinálni. Mégis elég az idő arra, amit itt tudok tölteni, hogy versenyképes maradjon a hajóm, igaz ezt nem csupán a játékidővel éri el az ember, arra azért pénzben is áldozni kell. Nem mondom, hogy roskadozik a hajóm a sok tárgytól, lőszertől, egyebektől, hiszen a botosoknak jóval több van mindenből. De elhiheted, tiszta játékkal is felveszi a hajóm a versenyt sokakkal szemben, ha 1:1 csatáról van szó. Ehhez nem kell botozni, nem kellene telhetetlennek lenni és a könnyű utat választani.
    Elég sűrűn előfordul esély lenne, lőszer és hajó is, csupán az idő, ami nem elég. Tiszta játékkal sosem kerülne egy olyan játékos, mint én a rangsor elejére a botokkal szemben. Ugyanis nekünk embereknek aludni is kell a napi teendőink, munkánk, családunk mellett.
    Itt senki nem írt arról, zároljanak minden ilyen hajót, annak már értelme valóban nem lenne, azt a legelején kellett volna megtenni. Mi itt arról írunk, azt akarjuk elérni, a BP szorítsa vissza a botok használatát. Ne érje meg senkinek boton lógni. Akkor majd ténylegesen beszélhetünk arról mi is a közös cél, ha pl. minden esetben odaáll a szövetségemhez tartozó mellém, amikor kell, ha éppen játékban látom. Nem azt kell néznem, már megint boton fut valakinek a hajója, és sehol segítség, pedig éppen jól jönne, mert esetleg többen lőnek, én pedig egyedül állok velük szemben a sok botos szövetséges mellett. Valójában így is magam vagyok sokszor (bár a hajójukat bent látjuk tengeren) és még páran, akik itt irkálunk a botosok ellen.
     
    -Honey- és -Cigi-Hu kedveli ezt.
  11. ]EZEL[

    ]EZEL[ Törzsjátékos

    Szép napot !! Sajn korábban fel vázoltam -e témát csak nem igen reagált senki , vagy el kerülte a játékosok figyelmét na mind 1 majd történik valamikor valami:)
     
  12. Wizard

    Wizard Kivételes tehetség

    Mivel a téma kezdett eltérni az eredeti rendeltetésétől ezért lezártam.
     
  13. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Kedves Játékosok!
    A témát újból megnyitjuk (mivel igény volt rá), azzal a feltétellel, hogy az eredeti felvetésre reagáltok, és nem egymást gyanúsítjátok csalással. A témához nem tartozó hozzászólásokat töröljük. Ha az esetleges kulturált vita pedig kilépne a kulturált medréből, akkor sajnos kénytelenek leszünk végleg lezárni a témát.

    Köszönjük a megértéseteket.
     
  14. adella90Go®

    adella90Go® Junior szaki


    Szia !

    Nos nézzük akkor szépen sorjában, és vegyük a jelenlegi eventet.

    Azt szeretnéd hogy tovább szigorítsák a jelenlegi visszatérítési rendszert, amennyiben ilyen igényed van javaslom vezessék be nálad tesztelésnek és lássuk mennyire fog tetszeni 1-1 hétvégén vagy ne adj isten olyan napokon amikor éppen szabadságot veszel ki a munkahelyeden és az ezzel nyert kis idődet a játékra áldoznád, én semmiképp nem örülnék neki hiszen mind a két említett esetnél jócskán túllépem az időkeretet ! Szóval részemről köszi, de nem kell további szívatás ! még azokon a napokon is simán kitöltöm a rendelkezésre álló időt mikor dolgozom nem hogy ilyen napokon !!

    Talán mielőtt eljutunk odáig hogy a botosokat hogyan kellene gyötörni, nézzük meg ezt a tisztán játszó, de bőven aktív játékosok oldalát is napi szinten csak a mi szerverünkön és csak a saját szövimet nézve legalább 30 játékos van fent annyit mint én.

    Természetesen jól tudom hogy ezt a napi 2-3-5 órát játszó játékosoknak nehéz elhinni, és cseppet sem érdekli, de szerencsére nem hallgat rájuk semmilyen team.

    És akkor jöljön az event kérdése, jelenlegi event rangsorok a következő CSOPORTOS, EGYÉNI, ÖSSZESÍTETT.

    Csoportos: Nem tudom hogy és miként szerezne itt bármilyen bot előrejutást a rangsorba mikor 5 ember együtt megy be a térképre és tudtommal ide még bottal senki be sem tette a ladikját. (tehát első rangsor pipa)

    Egyéni, minijáték: Véleményem szerint ez is messzemenőleg elkerül minden botos lehetőséget, már csak azért is mert a belépéshez a csoportos térképről szerezzük az ősi címert :) (második rangsor pipa)

    Összesített: Nos itt már valóban lenne némi beleszólása 1-1 botosnak a ranglistába, de lássatok csodát itt is azt kell hogy mondjam hiába is botozna valaki, miután a pontszámokat aszerint kapjuk hogy milyen NPC-ket lövünk ki.
    Jinx kapitány 1 pont (botosoknak elérhető komoly jutalom is jár érte :D)
    Dawn kapitány 5 pont ( botosoknak szintén elérhető kezdünk nagyon irigyek lenni rá;) )
    Slade kapitány 10 pont ( botosoknak ugyancsak elérhető ez igazi kánaán :D )

    Ladon 140 pont (itt már vitába szállnék milyen botosnak is elérhető, és megjegyezném aki siránkozás helyett valóban hajt a listára ezt előszeretettel lövi )

    Typhon 350 pont ( Ezt szerintem részleteznem sem kell, nem csak hogy a listára hajtó játékosok, de mindenki lövi és utolsóra elvinni nem túl esélyes, bombával és NPC rakétával próbálkozva sem ! )

    Szóval úgy vélem nem érvényesülhet senki eme event alatt bottal hiszen az egész felépítése bőven kivédi ezt !

    Ha akarunk valamit tegyünk érte nem rögtön szaladni kell hogy a szomszéd fűje zöldebb biztosan csalt, lehet csak ésszel csinálja és tesz azért amit el akar érni.

    Nem tudok veled egyetérteni az ötleteddel kapcsolatban, mert véleményem szerint átgondolatlan és lényeges dolgokat figyelembe sem vettél, nem mellesleg mert személy szerint minden olyan napon amikor nem dolgozom csak rontanád a játékom (néha még akkor is amikor dolgozom) , természetesen nem csak az enyémet, hanem minden igazán aktív játékosét is !

    Zárásképp, nem szeretnék úgy járni ha esetleg én úgy döntök, hogy lehetőségemhez mérten annyit játszok hogy túllépjen a jelenlegi így is abszurd rendszert, azt még tovább szankcionálják és további hátrányokkal járjon.

    Nem hogy szigorítani kellene, hanem hétvégén ha nem is törölni, de minimum emelni a hátrány nélkül játszható időtartamot !
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 22.9.19
    ~Trauma~ kedveli ezt.
  15. ❤__*

    ❤__* Törekvő

    Szia!
    A mi klánunkban is van pár aktívan játszó játékos, nem 2-5 órát játszom én sem. Munkám során is megengedhetem magamnak, hogy be-belépjek. Nagyjából 10 órát a játékban vagyok, ha nem is mindennap, de átlagosan nézve, ezt az időt simán kitöltöm. Előfordult már az is, hogy szembesültem a -30%-40%-kal, mikor szabadságon voltam (egyebek), vagy csak beraktam a hajóm pl a „Cassiopeia káosz” klántérképre a cassiopeiát lőni, ahhoz még csak nem is kellett ott ülnöm, lőtte magától, néha ránéztem miközben dolgoztam, ami már ebben a formában nem kevés játékidőt foglalt magába. Nyilván elég vacak a -%-kot nézegetni, de ezt a pár alkalmat kibírtam. Az ilyen térképeken kivételt tennék a BP helyében, ezeket nem kellene érintenie a csökkentett visszatérítés rendszernek. Kivétel lehetne a csoportos, hasadék és minijátékok is. De ami a rendes térképeket illeti és a BM-okat, azokon mindenre kiterjeszteném, még így aktív játékosként is. Aktív játékosoknak is kell aludni, tisztálkodni, bevásárolni- főzni- enni, stb., nem gondolnám, hogy ezekre nem kellene időt szánnia itt bárkinek is. El lehet tölteni pl. csatákkal is azt az időt, amiben már mínuszba futunk, gondolom nem farmolsz te sem napi 24 órán keresztül.
    Bár utálom nézni a mínuszt magam is, hiszen sosem futott boton a hajóm, más sem játszott még vele, de elég nagy előnyt összeszedtek már azok a játékosok, akik ezeket megteszik. Megnézheted mennyi minden van a hajójukon. Most ebből ezzel a rendszerrel kicsit le lehetne nekik belőle faragni. Akinek megéri még -50%-nál is lőni az eventet pl., mert annyi lőszere van, annyi gyöngyöt gyűjtött, hogy csak valamit említsünk ezen előnyökből, előbb-utóbb már nem érné meg nekik.
    Valóban sokkal nagyobb előnyt kovácsoltak maguknak azok, akik az iránytűs térképekből fullos hajókkal szaladgálnak, nem vitás, de ezek az előnyök is jó nagy előnyök az olyanokkal szemben, mint mi vagyunk.
    Ezzel vitába szállnék. Legtöbb sebzésre adja a pontokat az event NPC-ket tekintve, de az most lényegtelen a dolog szempontjából. Elnézve a mi szerverünkön a rangsor első részét, biztonsággal állíthatom, az élmezőnyt nézve, egyik sem csücsül a játék előtt annyi időt, de bent látom a hajóját elég sűrűn, sőt ki is lövöm a többségét, legalábbis az enemyket mindenképpen, ha összefutok vele. Tiszta játékkal bekerülhet az event rangsorába valaki mondjuk az első 100-ba, esetleg még az 50-be is belefér. De az első helyre... Igaz hozhatja valaki a miniket elsőként, akár a csoportosat is, ha 5 jól felszerelt hajót össze tud hozni, de azokból olyan nyeremény nem jön, mint az eseményrangsorból. Nyilván mi is lőttük a Ladont, de akik boton lógnak, azok gondolom arra is ráállítják. Esetleg akkor lövik a magasabb pontot adót, mikor éppen játékban vannak, a többi pedig +ként jön hozzá.
    A magam részéről még mindig azt gondolom, bár a botos játékosok miatt én is büntetésnek érzem olykor, mégis ideje lenne a tengeren minden gyűjthető dologra kiterjeszteni a csökkenő visszatérítési rendszert.
    Azzal nem vitatkozok, hogy hétvégére, vagy akár minden napra ezt a korlátot megemelhetnék egy kicsit, mondjuk 1-2 órával. Annyit azt gondolom többen is játszhatnak tisztán, felette pedig még esetlegesen -10-20% nem nagy ügy.
     
  16. Baba

    Baba Fórumlakó


    Szia

    Hát nem tudom .... de nálam 24 órából áll egy nap ...amiből alszok 6 órát dolgozok 8 órát utazás iskola munkahely bevásárlás ...1-2 óra marad 8 óra amit ha lejátszanék akkor se lenne mínuszban a hajó de mivel otthon is van életem sosem ülök a gép előtt 8 órát hétköznap !
    Esetleg hétvégén lehet meg a 10 óra ... 6 óra alvás és 8 óra a család mellett akkor meg szerintem bőven elég annyit játszani ...

    Tehát én továbbra is jogosnak tartom és jó ötletnek a szigorítást !

    Tisztelettel !

    Baba
     
  17. ~Trauma~

    ~Trauma~ Járnitanuló

    Kedves baba van itt olyan játékos aki 6 órát melózik 1 órát utazik 5-6 órát alszik nincs családja és a fent maradó időt ami van azt a játékra fordítja.. hétvégén vásárol és játszik semmi más :) annak egyáltalán nem fair és nem jogos... Egyszerűen csak saját magadra gondolsz másik játékosra nem... ezt egyszerűen csak irigységnek hívják... a botosokra más meg oldást kell találni amivel a normál játékost nem szívatja a játék.. és nem is hátráltatja...


     
  18. adella90Go®

    adella90Go® Junior szaki


    Szia !

    Ismételten ott tartunk hogy másokat nem veszel alapul csak a saját szituációdat, de ebbe a játékba nem csak családos emberek esetlegesen családfenntartók játszanak, játszanak itt iskolások nyugdíjasok és minden korosztályból emberek.

    Nálam is 24 órából áll 1 nap mégis van hogy többet itt tudok lenni mint 10 óra hétköznap, bár ritkán de akkor is van.
    Szóval továbbra is tartom magamat hogy ne legyünk mi szívatva mert neked nem lenne probléma.
     
  19. adella90Go®

    adella90Go® Junior szaki


    Pont ezért nem viszi el a botos se a Typhon-t se a Ladon-t egyszerűen a Ladonról lelövik és mire vissza bóklászna már hült helye van, a Typhon-t remélem nem kell ecseteljem, voltam már olyan csapat tagja akikkel hajtottunk és sikerrel hoztuk el az első helyet ilyen event során, épp ezért bizton állítom neked hogy nem kell semmilyen bot a top1 helyért csak 1 kis ész és összjáték.

    És bár téged még aktív játékosként sem zavarna, szerencsére nem vagyunk egyformák, és minket pedig zavarna abszurd és nonszensznek tartom már magát a tényt is, ha bele kell gondoljak hogy aktivitásom miatt bármilyen hátránnyal kell szembesüljek, megjegyzem máshol ezt jutalmazzák nem pedig botosokra hivatkozva büntetik

    Nem napi 24 órában farmolok, minden játékkal töltött napon a napi "kötelező" próbákkal kezdődik utána folyamatos harc mert ezt szeretem a játékban, és 2 harc között pedig csinálgatok ezt azt, ebből adódó hogy nekem a farmolás a legvégére marad, és igencsak elszomorító amikor ezt már -10%-ban esetleg több-be kell véghez vigyem.

    Lehetne mondani hogy harcoljak akkor amikor mínuszba van a hajó és farmoljak amikor nem, csak ez a fránya harc nem válogat, és nem úgy működik hogy csak amikor nekem jó, +10%-ban is rengetegszer harcolok.

    A gyöngy az új arany, annak farmolására ott a lion map (plusz a hozzátartozó küldik), ha onnan leszednek a drakirok, esetleg még karkinoszból a titánzúzók, nem kell ide bot hogy napi 1-2 milliót össze szedjen valaki, természetesen 1 normálisabb hajóval.
     
  20. ❤__*

    ❤__* Törekvő

    6+1+5= 12 óra összesen, ha van ilyen játékos. Mellé még számolhatunk mondjuk evésre, tisztálkodásra 1 órát, ha igazából sok dolga nincs is az ilyen játékosnak, mondjuk nem kell takarítania, sem más egyéb teendője nincs, vásárlásait kizárólag a hétvégére ütemezi. Az nagyjából a játékidejét tekintve azt jelenti, marad 11 órája rá. Az annál -10%. Nem hinném, hogy tisztán játszó játékosként nem ér meg neki annyit, hogy a botok ténykedését visszaszorítsák...

    Remélem ezt te sem gondolod komolyan. Éjszaka nem hinném, hogy sokan megtehetnék, vadásszanak az ilyen botokra, de még nappal sem sokan feltétlenül botlanak bele ezekbe a botokba, na de mind1. A tény, amit láttam az első szakasz végén, az bizonyíték számomra, tudván kik játszanak boton is. A mostani részre nem feltétlenül igaz ez az állítás, de mint írtam, ott is előfordulhat, majd meglátjuk. Simán tud vinni akár több Typhon-t is a rendes játékidőben, mikor ott csücsül a játékos, majd bot és gyűjti mással a pontokat. A Ladon nem gondolnám, hogy probléma annak, de igazából nem tudom, nem érdeklődtem felőle. Azt viszont bizton állítom, a legtöbben az első szakaszban a rangsor elejéről, nem csupán ott csücsülve lőtték végig.
    Nem mondom, hogy nem zavar, ugyanis nekem sem tetszik, hogy a botok miatt büntetnek, sőt..., de az jobban zavart mindig is, mekkora előnyre tesznek szert ezen "játékosok". Így egy kis mínuszt elviselek, ha szükséges, míg azt látom, szépen apránként, de mindent visszavesznek tőlük (ellövik pl. az összeharácsolt lőszereiket, mégsem haladnak semerre), de legalábbis nem gyarapítják tovább készleteiket.
     
    Utoljára szerkesztett: 22.9.19