Csökkentett visszatérités rendszer -Bot ellen

Kategória: 'Ötletelés', témanyitó: Baba, témanyitás ideje: 17.9.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. adella90Go®

    adella90Go® Junior szaki

    Akkor vegyünk egy iskolás gyereket van az adott napon 4 órája az iskola 10 percre tőle ahogy nekem volt annak idején, alszik 5 órát mindjárt cirka 10 óránál járunk a maradék 14 pedig megmarad minden másra, de ez az említett iskolás egy fanatikus ,és játékon kívül a napjából 1 órát áldoz minden másra evés ivás tisztálkodás stb. lássuk be mivel iskolásról beszélünk rengeteg iskola nélküli napja van, biztosan tovább kell részletezzem ?

    Nyugdíjasokat szóba se hozom :)


    Nem tudom melyik szerveren vagy, de akkor elég lagymatag lehet ha top helyezést valami botos viszi :D

    Teljes mértékben komolyan gondolom hiszen bevált taktikáról írok, 1 rangsorban botos nagy event npc-nél nem szerez pontot, azt csak is kézzel gépnél ülve teszi meg, legalább is nálunk biztosan, hiszen ahogyan mi leszedjük az ellenfél botosait úgy nyilván ők is.

    Mint írtam korábban már sikerrel zártunk hasonló eventet, egyszerűen kémezni kell azt aki a top1 közelében van és ha botban van, 1db hajó vadászik rá míg botozik egyszerűen el is van lehetetlenítve a pontgyűjtéstől (csapatjáték)

    Aki az éjszakát nem tudja beforgatni az eventbe szintén nem sok esélye van véleményem szerint, hiszen éjszaka még könnyebben lehet tisztán elvinni az adott npc-ket (Typhon) bár igaz kevesebb jelenik de a pont begyűjtése néha minimális harc vagy csak 1-2 bóklászó enemy kilövésével megszerezhető, természetesen napközben pedig több jelenik és nehezebb a megszerzés, illetve nagyobb harcok árán.
    Még mindig úgy gondolom és bizonyítékul szolgál a sikerességünk hogy csupán 1 jó csapat kell és némi ész.

    Látod itt különbség van köztünk, engem igazából egyáltalán nem érdekel ki botozik és ki nem, bőven megtudom szerezni magamnak azt ami kell, illetve amire más esetlegesen csak bottal képes mert nincs kitartása. (És még fizetnem sem kell érte :D )
    Engem nem hajt sem irigység sem más amiért zavarna hogy botozik valaki, ő fizeti és vállalja a kockázatot hogy pihenőre kerül a hajója.
    Én pedig vígan elvagyok minden téren a játékban. Természetesen nem tagadom ehhez zsebbe kell nyúlni.
     
  2. ❤__*

    ❤__* Törekvő

    Róluk valóban nem esett itt szó, de úgy hiszem, ők is el tudják értelmes dolgokkal foglalni magukat a játékon kívül is.;)
    Azért egy hosszú eventnél éjszakákról beszélhetnénk, de ne ragadjunk le csupán egyetlen eventnél.
    Bár itt kevesen írnak, kevesen játszanak teljesen tisztán sajnálatos módon, de valószínűleg nem csupán ennyien vagyunk, akik kitartanak amellett, állítsuk meg a botokat. Engem igenis zavarnak, és nem csupán a rangsorok miatt.
    A liga bónuszait sem nyerhetik meg tiszta játékidővel a ligapontokat tekintve, biztos te meg tudod szerezni ezt is, ott tudsz ülni látástól-vakulásig a játék előtt, én erre nem vagyok képes. Ettől függetlenül nem hinném, hogy a kitartásommal gond lenne, nem véletlenül van olyan hajóm, amilyen.
    Ragozhatnám még egyéb dolgokkal is, miért nem szeretem a botokat, vagy akár a többi szabályszegőt, de azt hiszem feleslegesen tenném.
     
  3. adella90Go®

    adella90Go® Junior szaki

    De miért is ne beszéljünk róluk ? Ugyanolyan játékosok mint te vagy én ! Biztosan eltudják foglalni magukat mással is, de ha éppen ez szívük vágya és szeretik a játékot akkor megint ott tartunk, hogy mivel téged és másokat zavarnak a botok mindent és mindenkit figyelmen kívül kell hagyni az sem probléma ha ezzel hozzám hasonló aktív játékosokat, fiatal iskolásokat, nyugdíjasokat, vagy akárkit is szívatunk !

    Nos ez az egész topiccal a probléma !

    Amit írtál számomra azt sugalja hogy ne játszanak akkor annyit, hiába akarnak :D Ez ismételten nonszensz és elfogadhatatlan.

    Természetesen jelenlegi eventet alapul véve 1 egész hét munkájáról beszélünk.

    Azzal egyet tudok érteni hogy állítsák meg a botokat, de még véletlenül sem úgy hogy mindent és mindenkit ez alá rendeljünk, és figyelmen kívül hagyjunk !!!

    A ligabónuszokat eddig nem is néztem, a későbbiekben talán nézni fogom, egyenlőre ha kapok kapok ha nem nem.
    Nem tudok itt ülni látástól vakulásig, de elég sokat igen és biztosan van olyan valaki, aki még többet itt tud lenni.

    Tudomásom szerint elitpont alapján kerül valaki előre, és a múlthavi győztesek elitpont szorzót kapnak, amivel a következő hónapra tetemes előnyt szereznek.

    Biztosra veszem hogy itt is be lehet kerülni tisztán a jutalmazottak közé, bár a top helyeket valóban botosok viszik el minden bizonnyal.
     
  4. Baba

    Baba Fórumlakó

    Szia

    Én csak egy szerintem elgondolt változtatást írtam le a csökkentet visszatérítési rendszerhez ..mert szerintem nem szolgálja azt a célt amiért bevezették ...az ötletek rovatva !
    Nem azért írtam hogy egymásra mutogassanak egyesek ...
    Hanem a véleményekre voltam kíváncsi...
    Meg hátha...az Adminoknak is tetszik és továbbítják az illetékeseknek...;)

    Tehát a Topiccal semmi probléma mivel a neve is az hogy ötletek !:cool:
    Tisztelettel !

    Baba
     
  5. ❤__*

    ❤__* Törekvő

    Úgy vélem erről szó sincs. Gondolom a BP nagyjából felmérte a helyzetet, kb. mennyi időt töltenek valósan a játékban a játékosok. Azzal is tisztában vannak, egy átlagembernek mennyi az alvásigénye, stb. Nyilván eszerint kalkuláltak. Lehetnek kirívó esetek, nem vitás. De még mindig találnak ezen játékosok olyan elfoglaltságot, ami nem érinti negatívan őket. A mindenre való kiterjesztés tengeren mellett felsoroltam pár dolgot, ami kivétel lehetne. Ezeken bot nem hinném, hogy játszik.
    Hidd el, mások miatt nem szeretek büntetve lenni magam sem.
    A legjobban az tetszene, ha mondjuk ezt a csökkenő visszatérítési rendszert kombinálnák a botszűrővel (de abban az összes létező bot szerepeljen, folyamatosan figyelve és frissítve). És nem csak ennyi mínusszal sulytanám ebben a formában már őket, kicsit emelnék is rajta, hisz fentebb olvashatjuk, lehetnek olyanok, akiknek még -50%nál is megéri.
    Ha pedig még azokat is bele tudnák ebbe vonni, akik más szabályszegéssel, pl account megosztással viszik más hajóját is sajátjuk mellett (mind2 hajóra nézve), a teljes mértékben tisztán játszókat abszolút nem érintené a dolog, az lenne az igazi.
     
  6. adella90Go®

    adella90Go® Junior szaki

    Így szól a topicod első hozzászólása, amivel megnyitottad, már itt azzal kezdődik hogy hogyan okozzunk még nagyobb hátrányt mindenkinek, a botosokat is beleértve, azzal hogy tovább szigorítsák a jelenlegi helyzetet/rendszert.

    Mint bizonyára elég világossá vált, a véleményem egy igen határozott nem erre a felvetésre, semmiféle képpen se legyen ez így bevezetve ! Az oka pedig roppant egyszerű, mint korábban említettem aktívan játszó felnőttekre, nyugdíjasokra és fiatal játékosokra nézve is újabb hátrányt jelentene.
    És igen ez mellett valóban kijutna a szórás a botosoknak is, de ne csináljunk járulékos veszteséget az említett tisztességes játékosokból.


    Botosok elleni ötletnek itt alapul lehetne venni a jelenlegi event rendszert, én kifogástalannak találom, korábbi hozzászólásomban némileg ki is fejtettem miért jó. És ennek mintájára készíteni a továbbiakban az eventeket.
    Megjegyzem egy ideje már eléggé így mennek az eventek :D

    Közben szóba jött a liga, jelenleg pontos elképzelésem nincs ott miként lehetne a botosok bannolásán kívül érdemben javítani a helyzetet.

    És további ötletnek tudom ajánlani amit szerény ismeretségi körömben is teszünk egyszerűen kihasználjuk a botosokat, ahol és amivel csak tudjuk, ha már kárt akarunk okozni nekik szépen lehet tőlük lopni utolsó lövésre NPC-ket, CSP-t lehet tőlük gyűjteni sassal nincs az a botos akit ne lehetne kiszedni, élvezzük ahogyan eddig is a temérdek admirál jelenését amit nélkülük nem tehetnénk, itt a szezon rendszer ott is a hasznunkra válnak.

    És sorolhatnám még sorokon keresztül hol és miként tudunk belőlük előnyt faragni és kárt okozni nekik ha már ez okoz boldogságot :)
     
  7. bnor

    bnor Törzsjátékos

    Sziasztok!
    Szia, javasolnám, hogy ne egy, pl a mostani eventet nézd alapul és az alapján mondjál véleményt. Pl. ennek az eventnek a rangsorjutalma nem nagy szám. Gyöngyöt nem adnak annyira jól az eventhajók, sok lőszert emészt fel az event. Észrevételem szerint most kevesebb ilyen hajó lövi. Nézz meg több eventet, vesd össze a rangsorjutalmakat és ehhez mérten a botosok számát a ranglistán. Amúgy a 350 pontot nem utolsóra adja, hanem legtöbb sebzésre.
     
  8. Panamericana

    Panamericana Haladó

    Szerintem az egyetlen megoldás a botosok ellen ,ha elveszik tőlük a botozáshoz szükséges időt, mint ahogyan azt az utolsó javaslatomban/ötletemben is leirtam. Szürés nem elég, a csökkentett visszatérés sem fair szerintem, más megoldást meg nem nagyon látok. Ha véglegesen kibanolnak minden botost, húzhatják le a rollót, mert a játékosok fele eltünik és még keveset mindtam.
     
  9. adella90Go®

    adella90Go® Junior szaki


    Teljesen mindegy hogy utolsó lövésre adja vagy sebzésre, hiszen botosról beszélünk/beszéltünk, mint minden nagy eventről erről is leszedik a botos-t, arról már nem is beszélek hogy mennyivel könnyebben rátalálunk mint bármelyik bot. (TS-en megírják mi magunk amint jelenik keressük stb.)
    Onnantól hogy le van lőve meg már vissza se fog találni a bot, ez nem lion térképes boss hajó hogy lássa előre hova kell menni ...

    Korábban írtam, hogy amennyire én észrevettem az utóbbi időkben ilyen felépítésűek az eventek, tehát nem csak 1 eventet veszek alapul, de a jelenlegit emeltem ki, és biztos vagyok benne hogy a következő is ilyen lesz.


    Kézenfekvő megoldás lenne ha betennének egy a játék üzemeltetői által biztosított botot pénzért, és akkor megszűnne minden siránkozás, fizetne érte aki akarna, és legálissá válna. Miután ágyúkat fedélzeteket király kegyelmétől kezdve lőszerig minden szutykot meg lehet venni pénzért, ez sem lenne különb, de természetesen ez csak az én véleményem.
     
  10. ❤__*

    ❤__* Törekvő

    Személy szerint felháborít, mikor hasonlóakat olvasok. Nincs semmiféle előnyünk belőlük, legalábbis azoknak nincs, akiknek erős hajójuk van, csak ők élvezik azokat az előnyöket, amiket boton összeszednek! Kilövöm és megszerzem azt a csp-t, mikor ott ül a játékos, még jobban is tetszik, ha látja. Lopkodni NPC-t enemytől akkor is lehet, ha nincs boton, ha már az utolsó lövésre pályázok. Nem célom a játékban egész áldott nap botok után futkározni, elég unalmas lenne.
    A jelenlegi event admirálisát odadobja, ahol azt a megfelelő event NPC-t lövi ki valaki, amelyikben van. Azt akár a bot mellé is dobhatja, simán végig lőheti. Saját szövetségest nem sűrűn lőnek ki, akkor sem, ha boton lóg. Nincs szükségünk botosokra!
    A BP igenis tegyen meg mindent azért, hogy visszaszorítsa ténykedésüket, vegyen vissza tőlük amit csak lehet, ha már kizárni botorság lenne mindet.
    Egyébként ezt az ötletet maga a BP írta ki, olvashatod az ismertetőjében is. Mi már csak arra várunk, megtegye a következő lépéseket.
    Ahogy nézem az event eseményrangsorának az élvonalát saját szerverünkön, most is többségében azok vannak, akik nem tisztán játszanak, tisztelet a kivételnek!
     
  11. adella90Go®

    adella90Go® Junior szaki


    Lehet hogy téged felháborít, én viszont ezt tapasztalom !

    Bár nagyon erős túlzásnak, sőt hamisnak tartom a kijelentésedet hogy nincs előnyünk a botosokból. Korábban is írtam jóval kevesebb admirális NPC jelenne meg nélkülük, nem hogy fele ennyi de negyed ennyi sem !!

    Illetve lehet hogy neked unalmas a botok után rohangálni, de felhozom neked más játékos példáját, mondjuk egy gyengébb kis hajóval rendelkező, még bőven minden fejlesztés elején járó ifjú titán játékosnak igen is jól jön az a mennyiségű gyöngy amit össze tud lopkodni a botosoktól, aki ezért nem fogja kilőni hiszen csak 1 bot, ellenben ha ezt megteszi mondjuk velem én biztosan kilövöm, bár gondolom mindenki így van ezzel, tehát ismét egy előny amit ugyan nem én, vagy te élvezünk, hanem csak 1 nálunk gyengébb hajóval rendelkező játékostársunk ! Bár az is igaz hogy én a mai napig ellopom a botostól utolsó lövésre a drakirt, ahogyan régebben is tettem.

    Még mindig tartom magamat ahhoz a gondolathoz hogy ne csak magunkra gondoljunk és a mi szemszögünkből nézzük a dolgokat !

    Temérdek előnyt fel tudok sorolni, amit a botosok jelentenek a játékosoknak, kicsiknek sőt nagyoknak is egyaránt !
    Nem azt akarom ezzel mondani hogy támogatom a botosokat, mielőtt valaki ezzel vádolna, egyszerűen nyitottabban közelítem meg mint esetleg a többség. (Mondhatni nem vakít el az irigység)

    Jelenhet a botos mellé event boss, és nálunk sem mi szedjük ki a saját szövetségesünket, hanem az enemy, jó ideje játszom már, de még nem volt szerencsém harc nélküli event hajóhoz, csak az elmúlt 2 órában csináltam 48 kilövést, hogy más példát ne is említsek.

    Felőlem a BP továbbra is azt csinál a botosokkal amit akar, viszont NEM még véletlenül se úgy történjen meg hogy járulékos veszteségnek betudva ostoba változtatásokat hozzanak be !!!
     
  12. ❤__*

    ❤__* Törekvő

    Mikor kicsi volt a hajóm is csak kárát láttam a botoknak, most sincs ez másképpen! Lehet, hogy pár csp-t jelent egy kicsinek a bot, de ez eltörpül mindamellett, amit akkor tapasztal részükről, mikor rendesen játékban vannak! Akkor is így láttam, tapasztaltam, most is. Ha csupán azt nézzük mennyi gyöngy kellett anno a bástyákhoz, mennyi kristály a tehikhez, amit ők boton pillanatok alatt összeszedtek, míg nekem évek kellettek ezek felhúzásához. Nyilván mindenre magam sem költök, igyekszek tengeren megszerezni, amit csak lehet. Ha itt mindenért fizetni kellene, multimilliomosak, de legalábbis vaskos fizetéssel rendelkezők játszanának csupán. Vagy akár azt vesszük, ha már elegendő gyöngyöt gyűjtöttek, mennek ládázni, amikből rengeteg sárkánytüzet (többet, mint egy tisztességes játékos) összeszedhettek, kristályesőt, 4-es szintű sámánt, csak a legfontosabbakat érintve. Koronát is gyűjtögettek szépen, nem kunszt nekik ilyenkor lőszert sem venni, akár több milliót. De te csak dicsérd őket, magasztald, ha úgy tetszik. Én megtapasztaltam kicsiként, nagyként egyaránt jelenlétüket, és nem tudod nekem bebeszélni, hogy bármiféle hasznot nyújtanának nekem.
    Én a tiszta játékot szeretem, ha már játszik valaki, játsszon, ne botozzon!
     
  13. adella90Go®

    adella90Go® Junior szaki

    Arról nem tehetek ha a tényt nem tudod elfogadni, felsoroltam pár előnyt, amit miattuk elvezünk, és ide rakhatnám a mostani eventhez fűződő újabb előnyt, mivel nélkülük nem tudom hogyan szereznénk meg az 500 millió sebzést az ősmartalócból, én nem magasztalom őket egyszerűen, mint korábban írtam nem vakít el az irigység és feltudom mérni az előnyöket, illetve be is látom hogy miattuk milyen előnyöket élvezünk.

    Egy bot sem tud nálad vagy nálam, vagy bárki másnál jobban illetve gyorsabban, de még csak eredményesebben sem működni, hiszen csak 1 botról beszélünk, amit kilőni is jóval egyszerűbb mint 1 játékost aki a gép előtt ül, de gondolom ezzel sem értesz egyet :D

    Illetve farmolni is jóval hatékonyabban teszi bárki mint 1 sima bot, egyszerűen kitartás kérdése és aktivitásé.


    Én sem vagyok ezzel másképp, bár relatív ez a tisztán játszás is, hiszen ha elérhető lenne 1 bot a BP jóvoltából, akkor mindjárt legálissá is válna.
     
  14. ❤__*

    ❤__* Törekvő

    Te nem tudod, vagy nem akarod elfogadni, esetleg más oka van (ezt csak te tudhatod, miért is állsz ennyire melléjük), a botoknak van ellenünk előnye, mindig is az volt!
    Az admirális megjelenéséről annyit mondhatok, ha a botok nem futnának, a BP tudna változtatni a megjelenésükön valamilyen formában, ha azt úgy látná! Tehát semmiféle hasznunk nincs, kizárólag ők szednek jogtalanul össze dolgokat! Még mindig tilos a BP szabályai szerint ezeknek a működtetése! És nem az irigység beszél belőlem, csak éppenséggel elfogadtam a BP szabályait, mikor beregisztráltam, amit szintén elfogadtál te és a többi játékos is! Mivel ezekkel a szabályokkal nagyon sokan nem törődnek, megszegik, ezért vált szükségessé a csökkentett visszatérítési rendszer bevezetése, de ezen a szinten nincs hatása a dolgokra nézve, csupán akkor lesz, ha kiterjesztik mindenre.
     
  15. adella90Go®

    adella90Go® Junior szaki

    Nincs ellenem semmilyen előnye, vagyok annyit hogy ne lehessen. Ezért sem pukkadok meg a botok miatt :D

    A BP ezt az admirális rendszert hozta be és azóta is tartja negyed ennyi botos sem volt eleinte, sőt akkor is így ment, amikor még admiral calico-t, admirál lucia-t lőttük akkor is ilyen volt a jelenési rendszer, pedig akkor még csak hébe-hóba láthattál 1 botost :D
    Tehát ebből kiindulva semmit se változtatna a BP :D

    A burkolt utalásodra inkább nem is reagálok, végképp nem tartozik a témához és nem ér annyit :)

    Természetesen a potya CSP, a potya admirálok a potya NPC-k amiket tőlük lehet lopni, értéktelenek sőt szóra se méltóak hiába lehet most is 10millió hp-s hajót lopni amiből 111 db kell a szezon rendszerhez, értem én :D Ez csak természetes.
    Fel se hozom az admirálból kapott bérenceket, őröket.

    És még mindig nem melléjük állok egyszerűen felsoroltam pár dolgot amiért a hasznunkra válnak a botosok, illetve kiálltam az mellet hogy ostoba változtatásokkal nem csupán a botosok lennének szívatva hanem jó része a tisztességesen játszó rétegnek is, nem egyenlő a két dolog, de úgy gondolom vagy annyira értelmes, hogy e két dolgot megtudd különböztetni, remélem nem tévedek :D

    Bár eléggé úgy tűnik hogy nem igazán foglalkoztat ez a része a dolognak csak hogy a botos szívja meg, hogy milyen áron az már lényegtelen, legalább is én így látom :)

    Szerény véleményem szerint 2 járható út lehetséges:
    1. Kibannolni minden botost, és imádkozni hogy utána még életben marad a játék.
    2. Bevezetni a botot akár pénzért akár más formában.
    Más opció nem jut eszembe amivel ne károsítanák ennél is jobban a tisztességesen játszó réteget is.

    Meddő dolognak látom a további eszmecserét, hiszen a vak is láthatja, itt sorolhat fel bárki érveket, tényeket, egyszerűen kiforgatod/figyelmenkívül veszed, és csak azt hajtogatok milyen előnyöket szerez egy botos, ellenben én eddig sem arról beszéltem hogy szerez-e előnyt avagy sem 1 botot használó, hanem próbáltam rávilágítani hogy van sok tisztességes játékos akiből nem lehet/ nem szabadna járulékos veszteséget csinálni gőgből/irigységből vagy bármilyen más indíttatásból.

    Úgy tűnik nem számítana itt semmi más szívjon az aki sokat tud játszani, illetve helyesbítek ne is legyen annyit a gépnél hiszen biztosan van jobb elfoglaltsága, hiába is dönt úgy hogy ő itt szeretne lenni.

    Nem számít az sem ha valaki nyugdíjas és ebből adódóan rengeteg ideje van, és ebben a játékban leli örömét.

    Ahogyan az sem számít ha valaki iskolás és ebből adódóan van lehetősége és ideje bőven játszani.

    Semmi sem csak az hogy szívassuk meg a botost.

    Teljesen világos :D
     
  16. bnor

    bnor Törzsjátékos

    Szia, nem tudom neked mekkora előnyt jelent 1-2 ezer gyöngy belopása, eszembe nem jutna ilyenre az időmet pazarolni, inkább bónusz térképeket csinálok, mert napi szinten kell megküzdeni nekünk olyan dolgokkal mint pl. kristályeső, sebzés, füst, stb. Nyílván ebben sincs a botosoknak előnye a több ezer nappal vagy darabbal. Főleg, hogy az idejüket sem kell erre pazarolni amikor ténylegeseb belépnek a játékba.

    Egy 12-es szintű hajó már nem olyan kicsi. Nem gondolnám hogy nekik megéri ezzel eltölteni sok időt, hogy ott várják, míg a botos lelövi az npc-t utolsó lövésre. Amit még így sem biztos, hogy utolsóra el tud hozni. Netán a botos nagyobbat lő, pont rááll az életerőre, nagyítani a térképen, hogy lássa mennyi az életereje – macera. De lehet igazad van és biztos könnyebb nekik várni és lopkodni, mint behén gyöngyöt gyűjteni.

    Az, hogy egy botos hajót kilőni jóval egyszerűbb, ebben is vitatkoznék. Sok mindentől függ, nem szabad általánosítani. Lehet neked könnyebb, másnak nem, tehát ezt sem lehet a botosok előnyére írni. Amúgy meg aki szeret harcolni annak a csp nem sokat számít, nem azért megy harcolni.

    500 millió sebzés lelövése a botosok miatt? Ezt sem lehet csak így egyszerűen kijelenteni. Más szerverek, játékosok, különböző fejlettségű-, szintű hajók. Neked sikerül, másnak nem.

    Attól függetlenül, hogy több esetben én is kihasználom akarva-akaratlan a botosokat, nem kampányolok semmi szín alatt mellettük. Sok lényeges dolgot nem érhetsz el a bothasználók miatt. És szerintem azok néha fontosabbak mint 50 érme, vagy 50 ezer gyöngy. Legalábbis egy szint felett.
     
    ❤__* kedveli ezt.
  17. adella90Go®

    adella90Go® Junior szaki


    Most komolyan egy 12-es szintű hajó már nem kicsi ? :D Ha nem tévedek ma lett 45-s a szinthatár, de nem hogy egy 12-es de még egy 22-es szintű hajót is kicsinek tartok hiszen a youlong érmékhez még csak hozzá sem szagol hogy mást ne is említsek. Épp hogy a koronák képbe jönnek neki. :D

    Volt az én hajóm is 12-es és igen volt amikor még azaz 1000 gyöngy is jól jött, például lőszerre, bár már nem most volt, illetve te komolyan úgy gondolod hogy ott kell állni a botos mellett hogy ellophasd a drakirt ? :D (jézus ereje :D )
    Ha épp összefutsz 1 botossal, és kevés élete van a drakirnak akkor elviszed utolsóra, ennyi a történet, közben gyűjtöd magadnak a gyöngyöt, vagy esetleg mást amivel dolgod van éppen azon a térképen. (próbák, vizsga)
    Ha nagyobbat is lő a botos, és nem sikerül ellopni akkor sem vesztettél semmit 2-3 másodpercről beszélünk egyébként :)
    Ha sikerül akkor pedig tiszta haszon, megjegyzem még 60 ezres lövéssel is volt amikor 100-150 ezer gyöngyöt szereztem így :)

    Botost pedig sassal lövünk, vissza se tud lőni csak tartani kell a távot :D

    Ezen mondatodat értelmezni sem tudom :

    "500 millió sebzés lelövése a botosok miatt? Ezt sem lehet csak így egyszerűen kijelenteni. Más szerverek, játékosok, különböző fejlettségű-, szintű hajók. Neked sikerül, másnak nem."

    Hogy jön ide ki milyen fejlettségű ?! Az ősmartalóc jelenésének gyakoriságát befolyásolják a botosok, ami több alkalmat biztosít hogy sikerüljön az 500 millió sebzés. Ha nincsenek jóval kevesebb jelenne, ergo a lehetősége is mindenkinek kevesebb a feladat teljesítésére :)

    És látom sikerült neked is megfogni a lényeget, nem a botosok mellett kampányolok hanem azon játékosok mellett akiket csak azért szívatnánk meg további szigorításokkal, mert éppenséggel így a botosok is meglennének, köszönjük de nem kérünk ilyen változtatásokat !

    Amit te kampányolásnak ítélsz, azok szimpla felsorolások, hogy mikor és hogyan fordíthatjuk hasznunkra a botosokat, ami még mindig nem a mellettük kiállás, ha olvastál minden hozzászólást, akkor kiderül számodra honnan, és miből is indult ez az egész.

    Milyen dolgokat nem érhetsz el a botosok miatt ? Illetve mi az amit 1 bot meg tud tenni, de 1 ember nem? - Ezt még mindig nem értem, egyesek úgy csinálnak mintha valami természetfeletti képességekkel bírna 1 hajó ha botban van, közben kimondottan az ellentettje.
    Lassabb, a reakció ideje is lassabb, gondolkozás 0, hiszen 1 adott beállítás szerint cselekedhet csak. Véleményem szerint bárki hajója csak is lassabban illetve rosszabbul végezhet bármit mintha kézzel van irányítva a hajó. Legalább is én ezt tapasztalom nap mint nap a tengeren, csak példaként: van olyan akit kitudok szedni ha botban van, de ha kézzel irányítja a hajóját akkor nem.
     
  18. ❤__*

    ❤__* Törekvő

    A BP akkor és azon változtat, amikor és amin akar, főképpen, ha a játék (játékos) megkívánja.
    Nincs semmilyen burkolt utalás, egyszerűen kíváncsi lennék valami ésszerű dologra, amiért is ilyen hozzászólásokat írsz, mivel mindaz, amit eddig írtál szerintem nem az, és nem szolgálja sem a játék tisztaságát, sem az élvezhetőségét. De ha nem tartozik a témához, akkor nem... Mint írtam, bárkit szívesebben lövök akkor, mikor bent is van ténylegesen játékban, szívesebben lövöm el az NPC-jét és egyéb dolgok. Ráadásul ha csak tisztán játszik, kisebb lesz az előnye, vagy egyáltalán nem lesz. Ezzel a rendszerrel ezek az előnyök visszaszoríthatók.


    Ezen mondataidat legközelebb kicsit próbáld másképpen fogalmazni, ne sértegess senkit, nem tudod ki miért írja azt amit, mit érez a botok láttán. Ez nem feltétlenül gőg, vagy irigység. Nekem pl. elegem lett abból, hogy mindazt, amit boton szereznek rajtam csattan. Hidd el, "fülembe" jut, mennyi mindent szednek össze boton. Mennyi időt "spórolnak" azzal, hogy nem kézzel csinálják a BM-okat, milyen gyorsan összeszedik az újdonságokhoz a dolgokat, míg azoknak, akik tisztán játszanak esetleg hónapokba telhet.
     
  19. bnor

    bnor Törzsjátékos

    Ha egy kicsit elgondolkozol azon, hogy nem csak a te játékfelfogásodat, szerveredet, szintedet, játékkal eltöltött idődet, stb. veszed alapul, akkor lehet mások nem úgy gondolják a botosokhoz való hozzáállást min te. Lehet többen vannak azok, akik még a megszorító intézkedéseket is bevállalnák érte. A mosolyjelekre a válaszom: kicsit felszínesen olvasod a leírtakat.
     
    ❤__* kedveli ezt.
  20. Wizard

    Wizard Kivételes tehetség

    Kedves Játékosok!

    Megint kezdetek eltérni az adott témától, valami t megint kezd sértegetésbe át csapni a beszélgetés. Ha ez továbbra is így folytatódik a téma véglegesen lezárásra kerül.