Felhasználói fiókok biztonsága.

Kategória: 'Ötletelés', témanyitó: Szkitha67, témanyitás ideje: 10.8.16.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Szkitha67

    Szkitha67 Utánpótlás-írogató

    Nem tudom melyik topikba kellene írnom, de felhívnám a játékosok figyelmét, feltördelik az accountokat! Ha valaki rendelés után nem törli a rendelési adatokat, bizony lekaszálják a bankszámlákat. Hála istennek én nem igen tartok pénzt számlán de ma a feledékenység kb 6000 forintomba került! Vigyázzon mindenki!
     
  2. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Szia

    Ez nem újdonság. Mindig is volt, és feltehetően mindig is lesz ilyen (sajnos). Minden ilyen esetben a játékos saját hibájából lopják el a fiókját. Elsősorban azért, mert valaki olyanban bízott meg, akiben nem kellett volna, vagy ismeretlen, kétes eredetű programokat használ a számítógépén (nem feltétlenül a játékhoz).

    Csak azért szerintem nem érdemes törölni a bankszámla adatokat, mert mi van ha ellopják a fiókod... Ilyen alapon a számládon se tartsd pénzt, mert a bankkártyádat is ellophatják ;) Szóval tegyél róla,hogy ne lopják el. Ne add ki az adataid, ne használj csak biztos forrásból származó progikat és nem kell aggódni ;).
     
  3. Szkitha67

    Szkitha67 Utánpótlás-írogató

    véleményem szerint ez nem teljesen így van. de mindegy.
     
  4. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Hát az lehet, hogy te máshogy vélekedsz.

    Nincs tudomásom olyan esetről, amelyben valakinek az adatait a BP szerveréről közvetlenül lopták volna el, tehát a szolgáltató volna a felelős. Egyébként a szolgáltató, tehát a BP sem nézi tétlenül, hogy a fiókokat csak úgy elvigyék. Nem véletlenül különbözik már a belépési és felhasználói név. Ez előbbit a jelszavadhoz hasonlóan csak te ismered ;).

    Tény, hogy idővel minden lopásról kiderül, hogy a fiók tulajdonosa elakarta adni a hajóját, vagy csak meg akarta osztani mással ezzel előnyt szerezve, és a másik fél lelépett az adatokkal, átírta magának. A másik gyakori eset, hogy a fiók nélkül maradt felhasználó egy adathalász áldozata lett, saját figyelmetlenségének eredményeképpen. (olyan programokat, oldalakat használt, amit nem kellett volna)

    Most egyébként ez utóbbi igen aktuális, mármint az adathalászat... Ha valaki kapna egy belső üzenetet palackpostán, amiben egy seafight team-re hivatkozva ingyen gyöngyöt, és hasonló nyalánkságokat ajánlanak, ha megnyitod az üzenetben mellékelt linket, akkor inkább ne nyissa meg. Bár ugye ezt fentebb leírtam, hogy ilyeneket egyébként sem ajánlott ;).
     
  5. Szkitha67

    Szkitha67 Utánpótlás-írogató

    Akkor mondom a történést. A fiam accountját feltörték. A benne lévő kártya adatok segítségével vásárolni próbáltak. Azonban a számlán nem volt annyi pénz. Én kaptam az sms-eket a teljesítetlen vásárlásól. Azonban a megrendelt termék (érthetetlen módon a nem fizetés ellenére) mégis megérkezett. Mint utólag kiderült egy orosz valaki törte fel a fiókot. Miután megérkezett a megrendelt gyöngy, (ami nem lett kifizetve,így nem értem hogy kaphatta meg) belépett egy klánba ahol a klánnak ajándékozta a gyöngyöt majd kirúgták. Ezek után velem akarják kifizettetni a pénzt? Most akkor hogy is van ez?
     
  6. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Az oké, hogy te kaptad az sms-eket. Ez azt bizonyítja, hogy próbálták használni a mentett adatokat is, de ez nem azt jelenti, hogy mással nem próbáltak rendelni.

    Feltételezem, hogy a megrendelt csomagok azért kerültek jóváírásra, mert a rendszer fizetettnek látta, de később kiderült, hogy mégsem. Ezt kicsit bonyolult lenne részletezni, és nem is szeretném, ha valaki ilyennel kombinálna a jövőben, hiszen ez csalás, és azonnali zárolás jár érte. Ahogy te is megkaptad. A szomorú az egészben, hogy elméletben ezt nem te csináltad, de mivel a te fiókoddal csinálta valaki, így a te felelősséged, hiszen a te fiókodért te felelsz.
     
  7. Szkitha67

    Szkitha67 Utánpótlás-írogató

    Ahogy mondod a fiókomért felelek. Azonban a cég fizetésbiztonságáért és rendszeréért, valamint annak hibáiért és gyengeségeiért nem én felelek. Véleményem szerint ha a fizetési rendszer jó és biztonságos akkor ez nem történik. És ez nem az én gondom. Amennyiben ez megfelelően működik akkor nem történik ilyen. Azonkívül ha a BP tud róla hogy hackelés történt akkor ez szintén nem az én gondom. Azonban valóban a legegyszerűbb azt mondani- haver, tudom nem te voltál a bűnös de te fizess mert nincs kedvem megkeresni az igazi bűnöst. csakhogy ez nem így működik.
     
  8. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    A rendőrök sem a konkrét gyorshajtót büntetik bizonyos esetekben, hanem az autó tulajdonosát, hiszen az ő felelőssége, hogy ne szabálytalankodjanak az autójával. Gyerekeket sem szokás elővenni olyan dolgokért, ott a szülők a felelősek ;). Vagy épp az állat tartók esetében, ha egy állat csinál valami kárt, ott szintén nem az állatot büntetik, hanem a gazdáját, aki a felelős érte. Szóval nem egyedi megoldás a BP részéről. A fiókod a te felelősséged! Ha bármi csalás történik vele, az olyan mintha te csináltad volna. (egyébként elég gyakori kifogás, hogy "nem én csaltam, feltörték a fiókom..." ;) )
     
  9. blade_runner

    blade_runner Fórum-zöldfülű

    Hello- a megoldás erre hogy ha rendelsz azonnal törölni kell a fizetési adatokat. Ha már feltörik valaki fiókját legalább ne nullázzák le. Én havonta jelszót cserélek, de nincs 100%-os fiók biztonság sajnos, legalább nehezitsük meg a dolgukat