GEO IP

Kategória: 'Általános visszajelzések - Dicséret és kritika', témanyitó: ¤Morfi¤, témanyitás ideje: 27.1.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. ¤Morfi¤

    ¤Morfi¤ Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!
    Ez a közlemény, mármint a tartalma így nem korrekt. Nekünk magyar játékosoknak hiszen mi fél áron vásárolhatunk. Tehát ha én mint magyar játékos az unió valamely országában dolgozom, és a rendszer akkor érzékeli, hogy nem magyar az IP címem, a kedvezményes vásárlásom megszűnik? Ha ige innentől nem is vagyok magyar? Ez a játék hibája szerintem amit jelezni és javítani, javíttatni kell!
     
  2. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Szia

    Rosszul tudod. Nem nekünk magyar játékosoknak van a kedvezményünk, hanem a Magyarországon játszó játékosoknak. Tehát te mint bármilyen állampolgár elhagyod az országod területét, ahol egyébként kedvezményes árak jelentek meg, akkor az új ország árai vonatkoznak majd rád, ami lehetséges már nem lesz kedvezményes. (nem csak Magyarországnak van hasonló kedvezménye)

    Egyébként ez tök egyértelmű, vannak országok, ahol az átlag európai bérek alatt keresnek az emberek. Ezekben az országokban, még ha akarnának sem tudnának annyit költeni a játékosok, mint pl Németországban, ahol azért sok országhoz képest, többet keres egy átlag ember ;). Legyen az helyi lakos, vagy bevándorló. Ha ott él, ott keres. Ha például egy magyar ember elmegy pénztárosnak Németországba jó eséllyel többet fog keresni mint Magyarországon. Míg ha egy német ember jön Magyarországra dolgozni, mint pénztáros, jóval kevesebbet fog keresni. (bármennyire is érdekes pl, azért lehetséges :D ) Miért ne lenne jogosult a magyarországi német a kedvezményre, és miért legyen a németországi magyarnak? :cool:
     
  3. kopoltyu[HUN]

    kopoltyu[HUN] Utánpótlás-írogató

    HA te tudod jol akkor miert van az hogy valoszinuleg tegnap FRANCIA lett a global id-m pedig 4 honapja nem jartam franciorszagban sot 2 honapja el se hagytam MAGYARORSZAGOT. na erre varjal gombot es ird meg hogy lehet a felhasznaloi fiokot torolni veglegesen mert nem talalom a torles lehetoseget .
     
  4. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Szia

    Azért írtam, hogy ez nem 1-2 napos folyamat, a rendszer úgy ítélte meg, hogy téged oda sorol be.

    Account törlés ügyében supportot kell felkeresned.
     
  5. kopoltyu[HUN]

    kopoltyu[HUN] Utánpótlás-írogató

    irtam nekik varom a valaszt mert ezt nem fogadom el ezert kerem a felhasznaloi fiokom torleset .
     
  6. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Amennyiben megadtad a szükséges adatokat, biztos lehetsz benne hogy törölni fogják a felhasználó fiókod. :)
     
  7. HITMEN36.

    HITMEN36. Junior szaki

    Na igen szóval ha többet keresel fizess légyszíves többet is ez az új írány elv mivel pl vannak olyan emberek akik heti egyszer kétszer mennek külföldre kamionosokra gondolok rendszer érzékeli és már át is írja de lehet hogyépp magyar bért kap nem volt úgy ahogy jó ez dolog engem is érintett őszintén eddig fizettem mert úgy gondoltam reális áron veszem dolgokat de ezután kétszer meggondolom veszek vmit is
     
  8. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    A régi új irány elv, hogy bizonyos országok lakóinak adnak némi kedvezményt. Ezt a kedvezményt sokan kihasználták és jogtalanul használták. Ennek eredménye lett, hogy szigorítottak a dolgon. Még mindig jobb, mintha azt mondták volna vége a kedvezménynek, mindenki teljes áron kénytelen vásárolni.
     
    |SZITUS| kedveli ezt.
  9. |SZITUS|

    |SZITUS| Fórummogul

    Szerintem, azért ez nem ennyire egyszerű! Több tényezős dolog lehet, mert ahogy én értelmeztem 1-2 napos esetleg 1-2 hetes játék külföldről még nem kell, hogy elég legyen az IP változtatásához, mert akkor ha hazajön akkor is ennyi idő alatt kellene visszaállnia az IP címnek. Szerintem az is belejátszik, hogy magyar kedvezményű hajóra külföldi IP címről megy a rendelés. Ahhoz, hogy ez a kettő milyen arányban áll azzal, hogy változik a GeO IP azt csak a BP tudja :D Megjegyzem köszönhető ez is azoknak, akik hasznot akartak húzni a magyar kedvezményes hajók tovább adásából. Ezért logikus lépésnek tartom a szűrőt, még ha sokaknak ez fájdalmas is.
     
    乂ωøζƒ乂 kedveli ezt.
  10. HITMEN36.

    HITMEN36. Junior szaki

    Igen de így vissza is esik a rendelés abba nem gondol bele
     
  11. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    A játékosok ne azon agyaljanak már, hogy esetleg csökken a BP bevétele. A BP tudja mit és miért csinál. Ők ezt az üzletpolitikát követik, valószínűleg azért mert ez a jó. Mi nem látjuk hogyan változott a bevételük, sőt azt sem hogy alakul a bevételük. Vakon pedig elég vicces bármiről is véleményt írni ;)
     
  12. HITMEN36.

    HITMEN36. Junior szaki

    Tisztában vagyok vele :) mivel én nem költök tovább egy ft sem :) ami havi 3-45 euro is volt már így nem éri meg persze ez nekik kis apróság de nem vagyok egyedül ezzel
     
  13. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Nem vagy egyedül, de olyan ezek szerint nem is lehet, aki örült a kedvezménynek ezáltal költött 100€-t, most hogy nincs kedvezménye nem foglalkozik vele, már 200€-t költ. :O

    Ha akarták volna mindenkinek adták volna ezt a kedvezményt, illetve simán felezték volna az árakat, de nem tették. Pedig az elméleted szerint milyen jól jártak volna... Erre lett volna már jó pár évük, nem tették! Elég jó okuk lehet rá... például mert így van több bevételük? hmmm hát ezt se fogjuk megtudni :D

    Esetleg egy másik elmélet! Azt ugye látjuk az elmúlt hónapok után, hogy a korábban megszokottnál jóval keményebben lépnek fel a csalók, és a játék kizsákmányolóival szemben! Persze ezzel a többségnek nincs is baja, hisz ez volt az elvárás már régóta. Ez is egyfajta kizsákmányolás, csak épp nem büntetik, csupán visszavonják azoktól a kizsákmányolóktól akik eddig jogtalanul élvezték. Ha így nézem még szimpatikusabb lett ez a játék :), bannolnak, és 'büntetnek' függetlenül attól, hogy csökkenni fog a bevételük... (Hosszú távon lehet megtérül)
     
    FM_Héra kedveli ezt.
  14. Tranyo

    Tranyo Törzsjátékos


    Igazad van , amig a csalok olyan elonyhoz jutnak amit aktiv jatekos csak penzel tud egynsulyozni addig nem erdemes fizetni a jatekert , ahogy eltunik az osszes csalo botos stb. stb. utana azert az aktiv jatekos elgondolkozik hogy nah mar ideje lenne belefektetni igy :)
     
    [DD] kedveli ezt.
  15. **ŁuŁu**

    **ŁuŁu** Utánpótlás-írogató

    Sajnos ez a rendszer sem működik megfelelően. Lassan 2 hete angol a rendelési oldalam pedig Magyarországról játszom és soha nem is játszottam külföldről. A supportól folyamatosan azt a választ kapom hogy a manuális átállitás nem lehetséges vagy épp a szabadságát tölti az az admin aki az ügyemmel tudna foglalkozni. Ezzel nincs is probléma emberek vagyunk nem gépek. Csak ha hoznak egy " törvényt " azt nekik is be kellene tartani mert ez jelenleg jogtalan ami velem történt.
     
  16. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Ha a BP így határozott akkor ezt kell elfogadnia mindenkinek, valakire nincs hatással, valakit negatívan érint. Ettől még el kell fogadni, főleg mert, ahogy te is írtad a support sem módosít rajta. (Te szoktál ellenkezni a főnököddel? Megmondja mit csinálj majd csak azért sem azt csinálod? o_O )
     
  17. **ŁuŁu**

    **ŁuŁu** Utánpótlás-írogató

    Nem erről van szó DD ha jogos lenne a dolog nem érintene negatívan de mivel soha nem játszottam külföldről ezért nem értem. Miért határozott igy a bigpoint? Nem volt rá oka. Olvasd el figyelmesen amit írtam soha ismétlem soha nem játszottam külföldről. Akkor miért lett angol????
     
  18. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Hát én ezt nem tudhatom, te ezt állítod, amit rajtad kívül senki nem tud megerősíteni, illetve ellenőrizni.
     
  19. **ŁuŁu**

    **ŁuŁu** Utánpótlás-írogató

    De a support tudja ellenőrízni
     
  20. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Hogy te soha nem játszottál külföldről? :D Biztos vagy benne hogy ezt tudják ellenőrizni? :D