Házikedvenc kovácsolás

Kategória: 'Ötletelés', témanyitó: TYUPI™, témanyitás ideje: 29.5.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. TYUPI™

    TYUPI™ Fórumlakó

    Sziasztok! Sokat elmélkedtem és gondolkodtam 1-2 dolgon a házikedvencekkel kapcsolatban.
    Manapság be jött rengeteg típus belőlük de 1 se az igazi Pl: 10% sebzésráta 5 védelemmel, vagy vuduélet védelemmel .

    Ezek nem mindig megfelelők akár 1 harcban . Miért ne lehetne azt hogy a peteket is be tenni mint az ékköves dolgokat azokat is ki lehetne választani pl a leg jobban tetszőt és arra fel lehetne tenni akár 3 különböző képességet . Szerintem nem lenne ez rossz ötlet bízzunk benne ez majd 1 szer meg lesz valósítva . Szép napot!!


    Üdv: ARMAGEDDON
     
  2. Fejvadász

    Fejvadász Haladó

    Nem támogatom
     
  3. TYUPI™

    TYUPI™ Fórumlakó

    Én nem értem miért nem jobb lenne ha össze rakhatnád petre a leg lényegesebb dolgokat ?
     
  4. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Ő most nem tud válaszolni, de majd én, talán ő is hasonló miatt nem támogatja.

    Maga az ötlet egyébként tetszene, nem arról van szó, de van ennek negatív oldala is.

    Annak idején bevezették a tehetségeket, majd bástyákat. Ezeket azért, hogy többféle hajó legyen a tengeren, előtte ha 2 fullos hajóról beszéltünk, akkor tudtuk, hogy ugyan annyi az élete és ugyan akkorát lő. Ezekkel már több féle hajót lehetett csinálni. Egyiknek kevesebb volt az élete, de több a páncélja, egyik nagyobbat lőtt, de lassabb volt, egyik messzebbre lőtt, de kisebbet lőtt, stb.. Majd ezeket tovább gondolták, jött még 10, majd 5 tehetség, bástyán pedig a 3. helyek, így a kombinálási lehetőségek nagy része el is tűnt. Még ott vannak a házi állatok és közben még érkeztek az ékkövek, amiket nagyon jól és nagyon sokféleképpen lehet kombinálni. Ha az ötleted megvalósulna, akkor még 1 olyan fejlesztési lehetőség esne ki, mellyel most még elég különböző hajókat lehet összehozni. Persze ez sokkal kényelmesebb, főleg annak aki nem szereti pakolgatni, esetleg nem tudja, hogy mikor melyik állatot érdemes használni.
     
    SzellemCápa kedveli ezt.
  5. Dusty

    Dusty Utánpótlás-írogató

    TYUPI- val értek egyet, ha a köveket, tehetségeket, bástyákat lehet variálni, miért ne lehetne lehetne a kedvenceket is? És milyen fejlesztési lehetőség esne ki?
     
  6. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Házi kedvenceket már most is tudod variálni, pont erről van szó, hogy most még tudod variálni. Minek variálnád, ha 1 állatnak adnád az általad használt 2-3 állat képességeit? Ezt a variálási lehetőséget veszítenénk el magunktól. Erre mondtam, hogy ez persze kényelmes, hiszen nem kell variálni, milyen egyszerű a dolog :D. De variálni jó, mert nem tudhatod, hogy mire számíts, ha megtámadsz valakit. Mert nagyon sokféle hajót lehet ma csinálni. Fent már soroltam párat, de csak pár verzió, ami a házi kedvencek közötti különbségek miatt jön: több az élete, kevesebb a VPje, nagyobbat lő, de gyengébb a páncélja, erősebb a páncélja, de kevesebb az élete, nagyobb kritikust lő, de kevesebb az élete, stb. stb..És most ezt szeretnénk egyszerűsíteni, hogy mindenkinek ugyan az legyen, hogy ne lehessen rajta variálni és meglepetést okozni a másiknak. Kényelmes megoldás az tuti, de a játék egy taktikai részét venné el.

    Csak gondolj a tehetségekre. Míg nem volt csak 50 tehetség, elég sok fejtörést okozott a játékosoknak, hogy hogyan osszák el azt az 50 pontjukat, hiszen jó lenne nagyot is lőni NPCre, játékosra, messzire is kéne lőni, gyorsnak is kéne lenni, legyen jó a javítás is és jó kritikus arány, de a ládából és csilikből is többet kapjak, stb stb.. 50 pontból ez lehetetlen volt, kompromisszumot kellett kötni, hogy melyikre van tényleg szükséged. Majd jött a +10 és +5 tehetségpont. 65 tehetségpont mellett már nem kell gondolkoznod, hogy mit rakj ki, mert az összes lényegeset ki tudod pakolni. Ez a játékosoknak nagyon kényelmes, de ezt is azért vezették be annak idején, hogy különböző hajók legyenek a tengeren, valakinek ez az erőssége, valakinek az.
     
    SzellemCápa kedveli ezt.
  7. Dusty

    Dusty Utánpótlás-írogató

    Addig volt jó, az összes többi a pénzről szól, az esélyegyenlőség amiről beszéltetek kilőve.. :(
     
  8. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Ebben megint nem értünk egyet. Jelenleg pénzes és nem pénzes között nem sok különbség van. A különbség ott van, hogy míg az egyik már kész van egy fejlesztéssel, addig a másik még gyűjtöget rá.
    Egyenlőség soha nem volt, és soha nem is lesz egyik játékban sem! Mindenhol vásárolhatsz magadnak prémium előnyöket, mely segítségével könnyebben és gyorsabban haladhatsz. Ilyen ez az informatika, nem tudsz nem profit orientált céget mondani. Minden informatikai cég azért dolgozik, azért alkalmazza a programozókat, hogy pénzt keressen az általuk létrehozott termékkel. Legyen szó a Google-nak a Youtube oldaláról, vagy a Windows új Win 10-es op rendszeréről és természetesen a Bigpoint Seafightjáról is.
    Ez viszont nagyon nem tartozik a témához, de ha akarsz róla beszélgetni, akkor nyiss új témát a megfelelő helyen.

    Te olyan esélyegyenlőséget szeretnél, ahol mindenkinek ugyan olyan a hajója? Ahol semmi különbség nincs 2 hajó között? Miért jó az? Most csak egy jó taktika, egy jó konfiguráció kell ahhoz, hogy legyőzz egy náladnál sokkal jobb játékost! Ha elvennék ezeket a taktikai elemeket mire mennél a nagyobbakkal szemben? Mert nagyobbak mindig is lesznek! Ezt nagyon sokan nem veszitek komolyan, mert mikor valami érdekeset láttok, akkor már rögtön csal a másik, pedig csak ismeri, hogy mit mivel kell kombinálni. Nap mint nap tapasztalom, hogy nem értitek a játékot, hogy mit hogyan lehet variálni, mi mi ellen jó. Pedig csak el kéne olvasni az ismertetőket. És ezeket a lehetőségeket vennénk el azzal, hogy ilyen "kényelmi" funkciókat vezetnénk be. Semmi bajom a 65 tehetséggel, jó, kényelmes, de jobban tetszett az 50 tehetség, és nem azért mert az olcsóbb volt. Jobban tetszett, míg csak 2x4 bástyát lehetett használni. Már csak abban bízok, hogy az ékkövek maradnak, és nem teszik lehetővé a jövőben sem, hogy pl 3-3-2 ékkövet lehessen használni a mostani 2-2-1 helyett. Nagyon jól lehet variálni most a hajókat. Persze ennek előnyeit csak az látja, aki ki is használja. Csak a csatákra hasznos háziállatok közül tudnék mondani 4-t, melyből bármelyiket használhatod, de akkor kombináljuk inkább és ne lehessen variálni.

    De nincs más akinek egyezne a véleménye az enyémmel? :oops: Mindenki csak fejjel a falnak, ahelyett hogy elgondolkozna, hogy lenne jobb, kicsit taktikázna és mindenki inkább kényelmesen csatázik, egyszer belő egy konfigurációt és azt használja ha esik ha fúj? o_O
     
    |SZITUS|, SzellemCápa és FM_Héra kedveli ezt.
  9. |SZITUS|

    |SZITUS| Fórummogul

    Teljesen felesleges szerintem a házi kedvencek variálása.
    1/. Eddig csak azokat a kedvenceket szereztem meg aminek láttam értelmét, aminek nem, arra nem is fordítottam figyelmet.
    2/. Mindegyik házi kedvencnek meg van a maga előnye ... ha felturbózod őket esetleg más meg nem tudja pont az esély egyenlőség szünne meg Dusty! Mivel a házikedvencek mindenkinek ugyan azokat az előnyöket nyújtják az esély egyenlőség szerintem ezen a téren most jó!
    3/. A játék szórakoztatóbb ha a taktikai repertoár nem monoton... mindenki ki tudja találni, hogy a jelen helyzetében melyik kedvenc a legaktuálisabb, legcélravezetőbb.
    Volt már eddig annyi változtatás, hogy nem is igen lehet nyomon követni :D Ehhez legalább ne nyúljanak, mert ez mindenkinek ugyan azokat az előnyöket adja.
     
    [DD] kedveli ezt.
  10. SzellemCápa

    SzellemCápa Junior szaki

    Az esély egyenlőséget nem a meglévő csekély számú taktikai elemek veszélyeztetik, hanem az olyan abszolút helyettesíthetetlen, kitaktikázhatatlan, csak viszonylag sok valós pénzzel beszerezhető elemek mint a 3. szintű vudu sámán és full vudu ágyú kombó.

    5 egyenlő erősségű választható elem esetén ha:
    0-vagy 5 elemet választhatsz akkor 1 variáció van
    1 vagy 4 elem esetén 5 variáció
    2 vagy 3 elem esetén 10 variáció
    A játékban ráadásul nem is egyenrangúak a választható lehetőségek a tehetségnél és a bástyánál. Túl sok tehetségpont és bástya hely tényleg jelentősen lecsökkentette a használható variációk számát. Nem kéne ezt még tovább csökkenteni a szuper házi kedvencekkel is
     
  11. kristály

    kristály Fórum-zöldfülű

    én támogatom az ötletet , kedvenc állatunkra a már megszerzett állatok képességeit átrakni , max 3 tipusú képességet , 1 támadás , 1 védelem , 1 különleges (különleges pl.: +arany , + kincs roncsból / ládából ,+ TP / EP stb ... )
     
  12. TYUPI™

    TYUPI™ Fórumlakó

    Sziasztok én nem szerettem volna ezzel 1 vitát el indítani csak kíváncsi voltam más játékos társaim véleményére is de most felhozhattam volna a kraken mappot is volt valaki aki manapság azt használja azt is meglehetne értelmesre csinálni hogy haszna is legyen (pl eltörölni a 20 as korlátot vagy le csökkenteni.) . Mert nem igazán lehet oda már bejutni. Üdv ARMAGEDDON
     
  13. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Szia
    Ha van egy ötleted, az igen is meg kell vitatni, főleg ha megosztja a közvéleményt. Minden ötletnél fel kell készülni, hogy nem tetszik mindenkinek és fognak mondani érveket mellette, de ellene is. Semmi probléma nincs az ilyen vitákkal, de a kraken térképnek semmi köze a házi kedvencekhez, de még azok kombinálásához sincs.
     
  14. kecsó

    kecsó Fórumlakó

    Olyan formában támogatom az ötletet, hogy a kedvencek képességeit csak fejleszteni lehessen de variálni nem...