Hibajelzések - 2024

Kategória: 'Technikai kérdések', témanyitó: SM_Aura, témanyitás ideje: 1.1.24.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. SM_Aura

    SM_Aura S-Moderator Team Seafight

    Ahoj Kalózok!

    Ebbe a topicba várjuk a 2024-ben felmerülő hibák jelzéseit.

    Nagyon fontos, hogy ebbe a topicba csak hibajelzéseket várunk, tehát a játékkal kapcsolatos véleményeket és egyéb, nem hibajelzésnek minősülő hozzászólásokat töröljük.
    Ha valamilyen újítással nem értetek egyet, akkor a játékkal kapcsolatos véleményeknél szívesen várjuk a javaslatokat.
    Ez nem vitaszoba, nem megbeszéljük a hibákat, csak jelezzük, ha már valaki jelzett 1 hibát többször (akár supporton/chaten is) nem kell még 1x jelezni akkor sem, ha a javítás várat még magára.

    A topciba való kommentelésnél kérjük, az alábbi néhány, egyszerű szabály betartását:
    • Egy hiba jelentés tartalmazza legalább azt hogy mely szerveren találkoztál vele, user id-t, valamint a hiba jellegétől függően hogyan reprodukálható, tehát írd le részletesen hogyan sikerült rátalálni az adott hibára.
    • Mielőtt jeleztek egy hibát, győződjetek meg róla, hogy más még nem jelezte azt. Egy hibát elegendő egyszer-kétszer jelezni. Az ismétlődő hibajelzéseket töröljük.
    • Ide azokat a hibajelzéseket várjuk, amelyek több játékost érintenek. Az egyedi, egy accountot érintő problémákat a supporton kezeljük (pl. eltűnt valami).
    • lost connection / nem tölt be a játék (restart esetén): Ha nem tölt be a játék, és vagy lost connection hiba jelenik meg érdeklődj játékostársaidnál (a játékosok zöme már TeamSpeak-t / Discord-ot is használ a játék mellett így ez nem jelent nagy gondot) és érdeklődj restart felől.
      • Megoldás: Vársz a restartra, esetleg utána 10-20 percig (lehet csak elhúzódott a restart), utána menni fog.
    • Ha szerverproblémát jeleztek (belépési gond, lag), mindig írjátok oda, melyik szerverről van szó. Előtte érdemes megnézni, terveztünk-e az adott napra újraindítást (patchday információk).
    • Ha egy hibával kapcsolatban további információra van szükségünk, kérdezni fogjuk.
    • A topic nem a hibajavítások sürgetésére jött létre, ezért a sürgető hozzászólásokat (pl. "mikor lesz már javítva?") is töröljük.
    • Elhisszük, hogy a játékhibák bosszantóak tudnak lenni, azonban kérünk mindenkit, hogy ebben a topicban törekedjetek a tárgyilagos, pontos és higgadt hangvételű hibajelzésekre. A nem megfelelő hangnemű hibajelzések esetében fenntartjuk a jogot, hogy azt átszerkesszük, vagy töröljük.
    Néhány fontos információ a lag, fagyás jelzésével kapcsolatosan:
    • Csata közben, ha sokan vagytok egy térképen, előfordulhatnak teljesítményproblémák. Ilyenkor csak az adott térképen fordul elő fagyás, ha átmentek másik térképre, akkor nem. Sajnos itt a szerver újraindítása nem jelent megoldást. A hiba ismert, és igyekszünk javítani a problémát.
    • Ha olyan térképen tapasztaltok fagyást, ahol kevesen vannak, illetve BM-en is fagyást tapasztaltok (nem reagál a hajó több másodpercig a kattintásra), akkor valóban a szerverrel van gond. Ilyen esetben az újraindítás megoldhatja a problémát, ezért az ilyen jellegű problémát mindenképpen jelezzétek felénk.
    A hibajelzések és a chat:
    • Leghatékonyabb, ha a hibajelzéseket ebbe a topicba írjátok, mivel ha éppen nincsen online moderátor a chaten, akkor nem is fogja tudni jelezni a problémát.
    • A chatmoderátorok nem tudnak minden hibát leellenőrizni, éppen ezért jobb, ha a fórumon jelzitek a problémát.
    • A fórum sokkal áttekinthetőbb, mint a chat, ezért ha itt jeleztek egy problémát, annak maradandó nyoma van, vissza tudjuk követni, és ti is látjátok, mit jeleztek már a többiek.
    A Seafight csapata
     
    sárkányos és Naksi kedveli ezt.
  2. DIVISIO53

    DIVISIO53 Utánpótlás-írogató

    Hello. Mi történt Amerika serverrel hogy nem tölt be ?
     
  3. Csaba84(HUN)

    Csaba84(HUN) Aktív író

    Egesz európa 7 resi óta nem lehet belépni,hiába frissített a kliens
     
  4. SM_Aura

    SM_Aura S-Moderator Team Seafight

    Ahoj!

    Remélem már sikerült belépnetek, nálam megy.
     
  5. Manoka87(HUN)

    Manoka87(HUN) Utánpótlás-írogató

    Hello hiába frissitem nálam még mindig nem jó sajnos :-(
     
  6. SM_Aura

    SM_Aura S-Moderator Team Seafight

    Ahoj!

    Melyik szerver?
     
  7. DIVISIO53

    DIVISIO53 Utánpótlás-írogató

    Sajnos Amerika serverrel még nekem mindig nem kapcsolódik
     
  8. Naksi

    Naksi Fórum hercege

    Sziasztok mindenkinek! Ázsiai szerveren csinálnám a 33-as vizsgához való küldetéseket. De amikor elvégzem a feladatot, és kellene adnia törött tálat, akkor azt nem adja meg. :( Kérdezném, hogy ez csak nálam van-e így vagy másoknál is? Köszönöm! Már két napja megcsináltam az 2 db törött tál lenne, de így nincs egy sem. Sose leszek 33.-as ,ha ezt a hibát nem javítják ki. :(
     
    §sombrero§(WFA)(MSZ) kedveli ezt.
  9. SM_Aura

    SM_Aura S-Moderator Team Seafight

    Ahoj!

    Megkérnélek, ezt support felé jelezd, ők rá tudnak nézni!
     
    Naksi kedveli ezt.
  10. Naksi

    Naksi Fórum hercege

    Köszönöm szépen! Jeleztem már, még nem jött vissza válasz!De várom, hogy jöjjön.
     
  11. sárkányos

    sárkányos Fórumelemző

    Szép napot!! Csupán csak érdeklődnék , nem mintha zavarna de a rangokkal valami baj lehet kb-3 hónapig rendben is volt de mikor jőttek a banolások úgy vissza estem hogy lassan már padló súroló leszek :( nem vagyok banolva!! ha esetleg valami érdemi válsz lehetne köszönöm.
     
  12. SM_Aura

    SM_Aura S-Moderator Team Seafight

    Ahoj!

    Nem tudok róla, hogy bármi gond lenne a rangsorokkal kapcsolatban, de jeleztem a panaszodat. Lehetséges, hogy csak annyi történik, sokan igyekeznek előrébb jutni, és talán kicsit többet tesznek érte, mint esetleg te.
     
    sárkányos kedveli ezt.
  13. sárkányos

    sárkányos Fórumelemző

    Szép napot!! Nekem sajnos az a gondom hogy ha le cserélem a bérencet !! Nagyon macerás fel rakni az ágyúkat ki-be kell lépni hogy + gyözödjek jól van-e!! Ez szerintem régi probléma de jó lenne ha mielőbbi +oldást találnának!! Köszönöm ! EU1
     
  14. Tamika22

    Tamika22 Junior szaki

  15. SM_Aura

    SM_Aura S-Moderator Team Seafight

    Ahoj!

    Ennek a próbának még nem kellene bent lennie, hagyjátok figyelmen kívül, köszönjük! Csináljátok azt, amelyikhez bent vannak a megfelelő NPC-k.
     
  16. sárkányos

    sárkányos Fórumelemző

    Resi óta nem indul a csónak:(:(:(
     
  17. SM_Aura

    SM_Aura S-Moderator Team Seafight

    Még mindig nem? Nálam már megy.
     
  18. sárkányos

    sárkányos Fórumelemző

    Hát Gratula SM_Aura !! itt EU1-n nagyon fagy hát ez van!! Amúgy tele van a chet szoba a hiba jelzéssel.
     
  19. SM_Aura

    SM_Aura S-Moderator Team Seafight

    Jeleztem, de chat-en nem vagyok, csak a fórumon.


    Azt súgták, túl gyorsan beléptek resi után, ne siessetek annyira, érdemes várni 20 percet. Akinél fagy, lépjen ki most 5 percre, és utána jó lesz.
     
    Utoljára szerkesztett: 9.1.24
  20. sokares

    sokares Utánpótlás-írogató

    áll a játék sem mit nem csinál jó lenn már stabilá tenni ezt a játékot ***MODERÁLVA- ide csak a hibákat, köszönjük! Minimum egy szervert is kérünk!*** minden egyes eventnél ez van !!hiba hiba hátán!

    söt már be se lehet lépni a tengerre!! a prémium meg a védelmi aura az meg kegyeg lefele ezt a fejlesztök kompenzálják majd??
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 10.1.24
    sárkányos és Ducc[HIP] kedveli ezt.