Javaslat Klánok, szövetségek, szigetek

Kategória: 'Ötletelés', témanyitó: SzamócAsA, témanyitás ideje: 3.6.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. SzamócAsA

    SzamócAsA Utánpótlás-írogató

    Néhány gondolat, klánokról, szövetségekről, szigetekről..stb.
    Vegyük először a szövetségi rendszert, illetve a hajók, klánok egymáshoz viszonyulását.
    Van ugye a klán, amit nem kell nagyon részletezni, a klán-társakért mindent, akár szövetségi klán támadása esetén is számíthat segítségünkre, hiszen egyfajta családként funkcionál.
    Van a szövetség, ez már egy kicsit lazább, de még mindig szoros kapcsolat, hiszen a szövetségben lévő klánok egy csapatként állnak össze a külső támadások esetén, legyen az defenzív vagy offenzív.
    Van az MNT ami ugye a megnemtámadási szerződést takarja. Gyakorlatilag a leglazább kapcsolat,
    a lényege, hogy egymást nem ütjük, de bele sem szólunk a másik csatáiba. Illetve ha bele is szólunk, akkor azt csak ha kérnek rá, és akkor is csak önként.
    Sokan persze össze keverik az MNT-t és a szövit, de ez a lényegen nem változtat.
    Mindezen kapcsolatok ellentéte az ENEMI.. Mily szörnyű szó, és igen… ők az ellenfelek, vagy ellenségek, kinek-kinek vérmérséklete szerint. Nincs kérdés, az ENEMIT lőjük. Vagy sunnyogunk.
    Van még egy csoport, a közömbösek. Na ők azok, akik nem az ádáz vagyis enemi csoport tagjai de nincs kapcsolat sem, lsd MNT ill szövi. Hát őket mindenki lőheti… ha meri.
    Ötletem, a fentiek tükrében a következő.
    Azok a klánok, melyek szövetségben vagy MNT-ben vannak, ezt a kapcsolatot a szerveren is érvényesíthessék.
    Gondolok itt olyanra, hogy a szövetség kötés az rögzülne a szerveren, játékelemként, ennek lehetne olyan megnyilvánulása, hogy azt esetleges szigettámadáskor a szövetséges klánok hajói is kapnának értesítést épp úgy mint az adott sziget gazdái. (csak szövik)
    Egymás kilövése ne hozzon dicsőséget a kilövőnek, sőt akár büntetést is kaphatna a kilövő, pl csp levonást vagy ilyesmi.( Ez nem csak a szövetségre hanem az MNT-re is vonatkozhatna.)
    Kivétel ez alól természetesen a viadal eventek, csp-napok, és lám-lám ebben az esetben ezeknek is megnőne a jelentősége.
    Játék elem lehetne az is, hogy a szövetséges klánok hajóit, ne lője az a sziget amelyik a szövetség valamelyik klánjának birtokában van. Nem érvényesülnének a sziget egyéb előnyei, lsd piaci kedvezmény, vagy az adott tenger előnyei, de lövést sem kapna a játékos a szövetséges szigettől.
    (ez is csak szövi)
    (mondhatják erre azt is, hogy persze mert a botosok… ne ebből induljunk ki kérem. A botosokat szűrje meg a BP .)
    Így fennmaradna a bevásárló klán intézménye, de már nem lenne értelme pl 30 szigetet behabzsolni, és lenne értelme egy-egy szigetet is kisajátítani.
    Valamint értelmet nyerne a szövi és az MNT közti különbség is.
    Vitassátok.
    By AsAssin-HUN int-9
     
  2. ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠

    ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ Fórumgróf

    Ha a szöviket nem lőné a sziget az igen csak megkönnyítené a védők dolgát. Ezzel inkább csak csökkenne a sziget ütések száma, ami így is elég csekély ilyen torony tulajdonságok mellett. A többi az aránylag jó, de emlékeim szerint volt már róla szó.
     
  3. SzamócAsA

    SzamócAsA Utánpótlás-írogató

    Kicsit vissza olvastam a fórumot, igazad van valóban megfogalmazták már ezt mások is :)
    Elnézést, hogy nem tájékozódtam.
     
    |SZITUS| kedveli ezt.
  4. |SZITUS|

    |SZITUS| Fórummogul

    Legalább belemerültél a fórum rejtelmeibe kicsit AsA :D
     
  5. SzamócAsA

    SzamócAsA Utánpótlás-írogató

    legalább :)
     
  6. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Így van, volt szó már róla.:oops: Mikor először olvastam egy másik hozzászólásban, első körben nagyon nem tetszett a dolog. Az jutott eszembe, a sok szigetlakó így is a cadocokkal akar "kilövetni", körbe-körbe szaladgál és sebesebb, mint én. Most még a szövetségesei is ezt tennék... Ezen már túlléptem.:p
    Azért szeretem több oldalról átgondolni a dolgokat és azon elmélkedem, talán mégsem rossz ötlet ez.:rolleyes:
    Ezen részét picit vitatnám.o_O
    Talán (persze csak elmélet), a gyengébb oldal úgy gondolhatná, ha élvezhetné a sziget adta bizonyos előnyöket, még ha nem is mind, megéri neki is szigetet foglalni szövi tagként, akkor is ha nem az ő klánjáé a sziget. Akár fenntartási költségek mellett, ahogy arról már korábban ᴰᵒᶰᶢᶥ írt egy ötletet .:cool: Bár akkor nem lett továbbítva, de még el lehet gondolkodni azon is, így a kettőt összehozva, talán elég jó kis csatákkal nézhetnénk szembe.;)
     
  7. SzellemCápa

    SzellemCápa Junior szaki

    "Kivétel ez alól természetesen a viadal eventek, csp-napok" Ezek mért lennének kivételek. Így továbbra is nyitva maradna az a lehetőség, hogy a szövik felkínálják magukat egy a "szövetség által kijelölt" játékosnak. Én még a klánból rövid ideje kilépett, klán nélküli játékost is is a korábbi klán tagjának számítanám az olyan eventeknél mint a viadal. Vagy a Viadal eventet egyéni háborúból klán vagy szövetség háborúvá alakítani
     
    Utoljára szerkesztett: 4.6.15
  8. Nickholas

    Nickholas Junior szaki

    Csak ennyit mondok: KLÁNSZIGET nem SZOVETSÉG SZIGET