Magyar fórumos információk

Kategória: 'Általános visszajelzések - Dicséret és kritika', témanyitó: ~Trauma~, témanyitás ideje: 30.8.19.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. ~Trauma~

    ~Trauma~ Járnitanuló

    Megj.: A téma eredetileg nem itt indult, hanem ennél a topicnál:
    https://board-hu.seafight.com/threads/erdekessegek.56616/ (Apolló)



    Ahhoz képest hogy nem hivatalos az ágyú már be van téve a fejleszthető ágyúkhoz.. külföldi honlapokon előbb fent van minden event minden le írás minden fejlesztés, ami szintén hivatalos, nem csak az hivatalos amit magyar oldalakon látunk..
     
    Moderátor által utoljára szerkesztve: 1.9.19
    sárkányos kedveli ezt.
  2. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Hivatalosnak attól hivatalos valami, hogy a forrása az - tehát a magyarok esetében a Seafight magyar csapata teszi közzé azt, akik a feletteseiktől kapják az infókat és azt, hogy mikor tehetnek közzé valamit.

    De a hivatalos forrás így is leírható: a fórumok megfelelő részei, hivatalos Seafight Facebook-oldal.

    Ha valaki angol fórumot szeret olvasni, ám tegye, remek dolog az, ha valaki több nyelven is el tud tájékozódni ilyen kérdésekben. Az angol fórum megfelelő részei is ugyanolyan hivatalosnak számítanak, mint a magyar fórum megfelelő részei. A megfelelő rész: a Főhadiszállás rész és az Ismertetők rész.

    Attól, hogy ebben a topicban vagy más külföldi oldalakon megjelenik valami, ami igazság, csak jóval korábban, az még nem számít hivatalosnak. Nem az igazság a hivatalosság fokmérője, hanem a forrás.

    Aki szeretne korábban értesülni a fejlesztésekről, nyugodtan olvashatja pl. ezt a topicot, vagy más külföldi (de nem hivatalos!) oldalakat; aki pedig a hivatalos, tehát a fejlesztőktől származó forrást választja, nyugodtan válassza azt. Természetesen, mindkettőt is lehet olvasgatni, de vitás kérdésekben kizárólag a hivatalos forrásra ér hivatkozni.

    A magyar csapat tartja magát ahhoz a szokáshoz, hogy információt csak akkor tesz közzé, amikor arra engedélyt adtak a feletteseik.

    Ismertetőt pedig kizárólag az élő verzió információiból készítünk, nem a (nyílt/zárt) béta szervereken találhatókból (ahonnan egyébként az ebben a topicban található információk jelentős része is származik). Ennek oka, hogy a béta fázis legvégén is változhatnak bizonyos értékek, ezért jobb az élő verzió értékeivel dolgozni. Ennek előnye, hogy kisebb valószínűséggel lesz téves az ismertető, hátránya, hogy csak a fejlesztés bekerülése után valamennyivel lesz ismertető egy-egy dologról. Az eventekre ez nem igaz, ott előre megkapjuk az ismertetőt, és a maga idejében tesszük azt közzé.

    Remélem, sikerült a hivatalosság kérdését tisztázni.

    Ui.: Azért mi nem vállalunk felelősséget, ha más nyelvű csapatok korábban tesznek közzé információkat, pedig nem szabadott volna nekik.
     
    ~Trauma~ kedveli ezt.
  3. ~Trauma~

    ~Trauma~ Járnitanuló

    Nos én elég sokat böngészek külföldi fórumot, úgy vettem észre hogy ők mindig mindent előbb tesznek közzé. illetve merem feltételezni azt is hogy ők is ugyan úgy feletteseiktől kapnak engedélyt hivatalos dolgok ki írására megosztására, 1 cég egy szabályzat vonatkozik mindenkire, itt az a különbség hogy magyarra tovább tart fordítani így később lesz meg ahogy az engedély is :)



     
  4. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Voltak már esetek, amikor valóban egy-egy fórumra korábban kikerült valami, aminek nem akkor kellett volna. A legtöbb esetben a fórumokon ugyanakkor jelennek meg az adott információk, persze bárki "hibázhat", és ilyenkor előbb megjelenhet itt-ott egy-egy poszt. Azonban nem gondolnám azt, hogy a külföldi fórumokon "mindig minden" előbb kint van, mert akkor valamit tényleg rosszul csinálnak - tekintve azt, hogy szinte minden posztnak megvan az ideje, hogy mikor szabad közzétenni. :D

    Legfeljebb a játékismertetőkkel készülnek el kicsit hamarabb másutt, de ez minden csapat saját tempójától is függ, hogy hányan tudnak dolgozni egy-egy ilyen projekten. Ha kapunk segítséget/leírást, akkor mi is sokkal gyorsabban el tudunk készülni egy-egy játékismertetővel, de ha magunknak kell tesztelni, az több időt vesz igénybe.

    Úgy gondolom, hogy a magyar fórumon is mindenki megtalálja az eligazodáshoz szükséges összes információt, de nyilván aki többet szeretne tudni, az több helyről fog tájékozódni. :)
     
    ~Trauma~ kedveli ezt.
  5. ~Trauma~

    ~Trauma~ Járnitanuló

    Nem vagyok moderátor sem fórum vezető én csak azt tudom amit látok itt a magyar fórumon minden sokkal később kerül fel, ami szerintem nem fair, és azt sem gondolom hogy az az időpont a ki jelölt időpont amikor ki kell tenni volt már rá példa hogy a freedom sem és más event is igen csak késve került ki irásra. nem az én feladatom nem az én dolgom :) egyszerűen meg oldom más fórumok böngészésével :)

     
  6. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Minden posztot le tudok ellenőrizni, hogy akkor került-e ki, amikor kellett volna. Meg is néztem sokat az imént, nálunk minden rendben volt.

    Így kérlek, ne állítsd azt, hogy minden sokkal később kerül fel, mert ezzel alaptalanul járatod le a magyar fórumot. Nem kerül ki minden sokkal később, hanem minden akkor került ki, amikor kellett neki.

    Ahogy néztem, az ismertetőkkel sem voltunk sokkal elcsúszva. Amikor fordítanunk is kellett, legfeljebb 1, meredekebb esetben 2 nap, de volt, hogy már az újítás megjelenése után pár órával készen voltunk az ismertetőkkel.

    Természetesen, nyugodtan böngészheted a többi helyet is, ha úgy gondolod, ott többet-jobbat találsz.

    Ha úgy gondolod, hogy nem végezzük jól a munkánkat, és máshol minden előbb jelenik meg, a supporton szívesen vennék konkrét példákat, amikor olyat tapasztaltál, hogy minden később jelent meg nálunk, mert ez így kicsit lóg a levegőben. Kérlek, linkeld a külföldi fórum linkjét is az adott eseteknél. Nyilván, ha minden később jelent meg nálunk, akkor igen egyszerű dolgod lesz.

    A supporton jelezheted, ha nem vagy elégedett esetlegesen a fórum csapat munkájával, de akkor konkrét esetek is kelleni fognak majd. Köszönjük!
     
    Utoljára szerkesztett: 1.9.19
  7. ~Trauma~

    ~Trauma~ Járnitanuló

    Nos kedves Apolló nem azt mondtam hogy nem vagyok elégedett, sem bele szólni nem akarok a dolgotokba, de sok esettel találkoztam az elmúlt években hogy 2-3 nappal előbb volt fent külfődi oldalakon az infó pl a Freedom event már zajlott itt még mindig nem volt ki írva míg külföldi oldalon fent volt. de kár ezen vitatkozni és nem is fogok :) én a részemről minden infót hamar össze szedek szerencsére a nyelv nem akadály :) illetve itt zárom is a témát mert nagyon kezd el menni más írányba



     
  8. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Rendben, én is zártam a témát, habár nem értek egyet sok dologgal, amit írtál, mert konkrét példát (linkkel) nem hoztál.
    Jó böngészgetést! :)
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.