Segítség kérés!!

Kategória: 'Általános kérdések', témanyitó: ]EZEL[, témanyitás ideje: 26.11.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Naksi

    Naksi Fórum bárója

    Sziasztok mindenkinek! Mikor Atlantiszről feljövők , akkor automatikusan át vált a hajóm. De akkor, hogyan tudom a Atlantiszos kövek cserélni? Ázsiai szerver.
     
  2. ferkó19722

    ferkó19722 Járnitanuló

    Szia, felül sárga horgony, második ikon
     
    Naksi és FM_Brigant kedveli ezt.
  3. Naksi

    Naksi Fórum bárója

    köszönöm szépen! De én a Atlantiszon levő hajómban szeretnék követ cserélni. Eddig amikor feljöttem, nem váltott át magától a hajó, és amikor én váltottam át, akkor már, ha nem akartam cserélni köveket! Remélem érted? Szia
     
  4. SM_Aura

    SM_Aura S-Moderator Team Seafight

    Ahoj!
    A helyes választ megkaptad Ferkótól, köszönjük neki! Ha te a tengeralattjáró ékköveidet szeretnéd cserélni, akkor vissza kell menned Atlantiszra, a mélységi kikötőbe, ott tudod ezt megtenni abban a menüben, amit Ferkó leírt neked.
     
    Naksi kedveli ezt.
  5. sárkányos

    sárkányos Fórumelemző

    Szép Napot!! Csak szeretném + kérdezni hogy miért nem lehet több alkalommal + nézni a fórumot?? Valami fehér oldal jelenik meg és fent 1 angol szöveg , nem tudom másnál is elő fordul mert engem zavar ha szeretnék valamit a Fórumon + nézni! Köszönöm.
     
    Naksi kedveli ezt.
  6. SM_Aura

    SM_Aura S-Moderator Team Seafight

    Ahoj!
    Aki fórumozik, mindenkit zavar valószínűleg. A miért kérdés jelen esetben is felesleges. Ha tudnám a pontos okot, és leírnám, akkor sem hinném, hogy bárki sokra menne vele. Tudnak róla, remélhetőleg hamarosan megoldódik!
     
  7. NybisT

    NybisT Fórum-zöldfülű

    Sziasztok! 20-as szintű játékos vagyok, lassan "MAX-os" az összes tehetségem, a bástyákból a "Görgős rámpa", "Puskapor" és a "Páncélozott hajótörzs" 10/10-en a többi még semmi. Event hajókra a sebzésem 400-410K alap, kritikus olyan 450-460K. 420db ágyúm van, amiből az egyik fele 4-es Nagyúr, 5-ös Bástyaágyú. Jelenleg csak PVE-re szeretnék gyúrni, hogy a farmolás a lehető leggyorsabban és leghatékonyabban menjen. Tapasztaltabb játékosoktól kérdezném, hogy hogyan tovább? Bástyákon mire kéne tovább menni, hogy "ütős legyek" PVE-re? Milyen köveket érdemes betenni a hajóra+kedvencre? Ágyúkat mikor és hogyan lesz lehetőségem fejleszteni? Atlantisz-ra nem igen mennék, így Orichalkumot hogyan tudok szerezni anélkül, hogy borzasztó költekezésekbe kezdenék? Köszönök minden építő segítséget. ;)
     
  8. FM_Brigant

    FM_Brigant Moderator Team Seafight

    Szia!

    Tökéletes beállítás nincs sajnos, csak általánosságban lehet meghatározni mi jó PVE-re.
    Ahogyan "elkülönül" (ez sem egzakt) a PVP-PVE, azokon belül sem mindegy milyen ellenféllel találod magad szembe.
    Közvélekedésben úgy szokták mondani a kalózok (régen, jópár évvel ezelőtt még 90%-ban igaz is volt) hogy csatára kitérés+találati, farmolásra sebzés/sebzéselkerülés. De ez már korán sem ilyen egyszerű. Bizonyos npc-k is rendelkeznek már elég szép kitéréssel, és vica versa a játékosok is kaptak már nem egy akciótárgyat, fejlesztést ami ellen pedig még több sebzés kell. (Réteges páncéllemez, új trófeák etc.)

    Tehát általánosságban PVE-re, azokra vetítve amit leírtál a hajódról:
    • Minél több ágyúhely, minél jobb ágyúkkal. Amit leírtál ágyúk, egész jók. Annál fentebb nem sok szint van már. Az új ágyú 2-es szinten is a nagyúr 6-ossal vetekszik valahol, tehát jelenleg sok sebzés többletet ne ennek fejlesztésétől várj, mindazonáltal lehet ezeken is fejlesztened még. Ami fontosabb, hogy ágyúhelyeket szerezz, 20-szinttől 60-ig még jóóó sok ágyúhelytől vagy elesve. Általános ágyúszám mostmár ~620-666 között mozog, persze sokmindentől függ ez a szám, de 420-hoz hozzácsapsz még 200-at, az látványos növekedést fog adni.
    • Ágyú fejlesztés: Szezonokat maxold ki ameddig csak tudod, rengeteg alapanyagot, ágyút adnak, amit tudsz fejleszteni
    • Bástyák: (nem feltétlen "ütősséget" adnak, de sokat segítenek)
      • Árbocbástya: Szerszámraktár - rengeteg időt spórolsz vele két nagyobb npc között, ha javítanod kell (pl. event admirális)
      • Orrbástya: Tőkesúly - Megintcsak időt nyersz, plusz élvezetesebb a játékmenet is ha gyorsan odaérsz helyekre
      • Vudubástya: itt nincs olyan ami sokat dobna farmolásra, de az Amulett talapzat, Amulett bónusz hasznos ha erős ellenféllel szemben vagy és nem elég a védelmed
      • Fegyverfedélzet: A hajóács tervei, ha világító lőszerrel farmolsz akkor futótűz (utósebzést rak rá), illetve ha bármilyen utósebzéssel rendelkező lőszerrel kell gyűjteni (mint most a jegestűz) akkor még A méregkeverő laborja is segít.
      • Tatbástya: Optimális ágyúhelyek, Fartőke
      • Legénységi fedélzet: Kegyetlen könyvelő, Harcászati szakértő
    Hajó kövek:
    Különleges: 5% NPC sebzés (Napkő)
    Támadó kövek: Sebzés + Kritikus sebzés
    Védekező: Kitérés + Sebzéselkerülés

    Kedvenc kövek:
    Különleges: kirívóan npc-re itt nincs kő, használhatod a +1000 Elit lőszer bónuszt, de nem sokat számít
    Kövek: Ha elég a célponthoz az eddig összegyűlt védelmed, ide rakhatsz ugyanúgy sebzést, kritikus sebzést. Ha nincs, akkor értelemszerűen védelem kövek.

    Orichalkum felszíni hajó fejlesztéshez nem nagyon kell, gondolom erre a piacon vásárolható tárgyak miatt térsz ki.
    Eventek alkalmával adhatják az eventhajók (pl. Martalóc napok) próbák, napipróbák, csoportos térképek.

    Sorrendileg a helyedben az ágyúhelyekre mennék rá legelőször:
    1. Bástya: Tatbástya
    2. Tengeren -> Áttekintés -> Hajófelszerelés -> Értékek - alatt van egy fül, ott tudsz több ágyúhelyet/bővítmény helyet venni, de ezt ráérsz kifullozni, mert idővel túl macerás már gyűjteni (drágul), hamarabb összeszeded a többi bástyabónuszra stb. valót, tehát ameddig könnyebben összejön hozzá a fizetőeszköz mindig húzd
    3. Vizsgázz feljebb - új próbák, npc-k, eventeken több mozgástér, na meg a szintért járó ágyúhelyek
    Ezek után/közben én sebességre mennék még rá bástyán, személy szerint nekem unalmas ha "botladozik" a ladik.
    A többit pedig ahogy jólesik, de közben úgyis gyűjtesz tapasztalatot mi a jobb, vagy éppen mi az ami kell.
    +1: Közösségi bérencből szerezz minél nagyobb szintűt

    De kérlek vedd figyelembe, nem ismerem a pontos felépítését a hajódnak (milyen buffok, legénység megléte-mibenléte), és ahogy írtam is, különböző értékű npc-k vannak, tehát kellhetnek más dolgok is a hajódra bizonyos helyzetekben.

    Pár ismertető amit javaslok hogy tekints át, kifejezetten hasznosak:
    https://board-hu.seafight.com/threads/ismerteto-maximum-ertekek-a-jatekban.56387/#post-380803
    https://board-hu.seafight.com/threads/seafight-biblia-avagy-a-mindent-tudo-tar.2207/

    Üdv,
    Brigant
     
    ferkó19722 kedveli ezt.
  9. Ribizke

    Ribizke Aktív író

    Szia!

    Nagyon sok beállítás létezik ,mint ahogy nagyon sok fajta npc !
    Hol sebzéselkerülés a lényeg hol kitérés !
    Egy alap pve setup ami sebzés elkerülésre héjaz kb így néz ki -plusz még amit mellé tudsz rakni a sebzésed növelése érdekében:
    Hajóba ékkő: speciális ékkő -páncéllemezbónusz és a többi normál -sebzés -találati esély-vagy kritikus sebzés -sebzés elkerülés -kitérési esély
    [​IMG]

    Kedvencbe ékkő: speciális ékkő plusz bővítményhely és a többi normál ékkövek -sebzés elkerülés -találati esély
    [​IMG]

    Tréner: Agresszivitás tréner -Gyorsasági tréner
    [​IMG]

    Ágyú:Bástya ágyú (itt minden egyes alkalommal nyomd el a mester tehetséget amit ad ha nagyobb életerővel rendelkező npct lősz )
    [​IMG]

    Ha viszont nem lősz olyat ,akkor a legjobb statisztikával rendelkező ágyúkat tedd fel!
    Tipp : Dobáld a ládákat a sába üstjébe vegyél minden hónapban 2 ládát és kész add meg az esélyt magadnak! Kb hónap felétől elérhető és minden hónap végén délben sorsolnak
    [​IMG]


    Kapitányi rendszerhez tartozó manőver "mester tehetség":
    [​IMG]

    Betöltve becélozva mester tehetség:
    [​IMG]

    Bővítmény:Megerősített bordázat
    [​IMG]

    Orrdísz "event piacon érhető el":
    [​IMG]

    Bástya:
    [​IMG]

    Tescosan pakold nem kell hogy mind meglegyen kb valahogy így:
    árbócon: rögzített -puskapor
    orron: görgős -páncélozott
    vudun: vudukáprázat és a két amuletthez tartozóak ráérnek
    fegyveren: méregkeverő -futótűz hajóács ráér
    taton: optimális ágyúhely a többi ráér fartőke és a rakéta
    legénységin: kegyetlen könyvelő harcászati szakértő a dot csökkentés ráér

    Közösségibérenc "piacon érhető el és az árak változhatnak":
    [​IMG]

    Hajósinas "piacon érhető el és az árak változhatnak"::
    [​IMG]

    Rabszolga "piacon érhető el és az árak változhatnak":
    [​IMG]

    Ágyús "piacon érhető el és az árak változhatnak"::
    [​IMG]

    Közösségi szerzemények trófea:
    [​IMG]


    Ezeket pluszba rakhatod fel ha elérhető számodra "jelen árak suhanópengével értendőek":
    Védelemre:
    Szuperpáncéllemez "piacon érhető el és az árak változhatnak":
    [​IMG]

    Oroszlánbástya "piacon érhető el és az árak változhatnak":
    [​IMG]
    Ködfal "buff" event piacon elérhető:
    [​IMG]

    Sebzésre:
    Tárgyak : Elveszett szerelem -repeszeső -vigyázószem -célkövető akna -csillagtűz -oroszlántűz -sárkánytűz 1-2.szint
    Buffok:Cancer bónusztérképből: Merész ágyúsebzés Kolosszális ágyúsebzés
    Bónusztérképek plusz buffjai : iker -skorpió -pisces
    Fekete piac: Kifényesített ágyúcső "buff" event piacon elérhető
    Tárgyfejlesztés: Magok: ágyúk bontásával - veszel aranyért 55 fontost és bontod míg el nem érsz az admirális ágyúig azt is bontod és a szilánkjából készítesz csilagjutát
    [​IMG]
    --------------------------------------------------------------------------------
    Tehát az említett alap pve ez lenne kb "ezzel a beállítással egymagad is bele tudsz állni nagyobb életű és nagyobb sebzéssel rendelkező npc-be"
    ---------------------------------------------------------
    De mint említettem vannak más beállítások is !
    Amikor mondjuk x szinten vagy és tudod hogy az npc kimegy egy lövésből ennek a legjobb és a leggyorsabb formája nem más mint a viharlámpás szett! De viszont ott már ügyelni kell arra hogy tényleg egy lövés legyen egy npc ,mert nagyot kapsz ám vissza és lehet el is csobbansz!
    20-as szinten vagy ez azt jelenti hogy ott az npc-k nem jelenthetnek gondot ....
    Manapság event-event hátán így mindegy mit lősz csak csináld..váltogasd be a kódokat ,amiket emailben kapsz vagy discordon megtalálsz..Ágyúkat tudsz minden alkalommal gyűjteni eventek és kódok alkalmával úgyszintén!
    ------------------------------------------------------------------------
    Most hirtelen ennyi jutott eszembe ... de mennyivel is könnyebb lett volna ezeket el mondanom ts-en !
    Egy jó tanács ,ha megfogadod hidd el nem jársz rosszul ! Keress egy klánt ,ahol segítenek !
    Kerüld a chatet ,mert annak értelme nincs ,ahelyett ott van a kommunikációs felület : Ts vagy a discord .
    -------------------------------------------------------------
    Üdv ! Sok sikert a fejlesztéshez és a fejlődéshez!
     
    ferkó19722 kedveli ezt.
  10. ferkó19722

    ferkó19722 Járnitanuló

    Ha elkerülte a figyelmemet akkor elnézést, de a legfontosabb, npc- ellen megerősített bordázat, játékosok ellen félszemű holló a bővítményeknél
     
  11. Ribizke

    Ribizke Aktív író

    Teljes mértékben arról szól ,viszont amit írtál az elég kezdetleges ,de se baj inkább írjuk többször mint egyszer sem ,fő a segítőkészség!
    Megpróbáltam betűk ,számok és képek formájában ,gondoltam ésszerű lesz így szemléltetni .
    Bocsi ha valamit más nyelven írtam ,neked egyáltalán nem kell elnézést kérned hiszen nincs miért!

    Üdv és szép napot !
     
  12. NybisT

    NybisT Fórum-zöldfülű

    Nagyon szépen köszönöm, ezt a mindent kimerítő, alapos és segítőkész hozzászólást! ;) Sokkal tisztábban látok, igaz az kicsit elszomorít, hogy akkor ez még messze nem elég ahhoz, hogy egy hajó igazán erős legyen. Már a fentebb leírtak is nagyon sok idő és energia, hát még ha arra gondolok, hogy ez csak egy kis szelet az egészből. Minden esetre még egyszer köszönöm a sok fáradozást, ez alapján fogok tovább fejlődni. ;)

    Ui.: A szuperpáncéllemez nekem miért nem elérhető? Pedig van suhanó pengém. A játékon belüli shop-ban sem találom. :/

    Illetve az is brutális, hogy pl. egy bástyaágyú recepthez, legyen bármelyik szintű, vásárolnom kell pénzért a feltüntetett csomagok közül.
     
    Utoljára szerkesztett: 27.8.24
  13. Ribizke

    Ribizke Aktív író

    Hali !

    A szuperpáncél azért nem elérhető még ,mert nincs elég csatapontod gondolom én ..
    Szint: 25 - 312.500 Csatapont:
    Szuperpáncéllemezek
    ettől a szinttől elérhetővé válik számodra, megvásárolható a boltban Ismertető: Csatapont

    Bástyaágyút eventkor tudsz szerezni ládákból [​IMG] és ha jól emlékszem 4-es szintűeket !
    Villámcsapás ágyút pedig ahogyan írtam ha dobsz a sába üstjébe Sába üstje események

    Üdv!
     
    Utoljára szerkesztett: 27.8.24
  14. Ducc[HIP]

    Ducc[HIP] Haladó

    Ahoj, érdeklődnék a ma bekerült új Elit Tortuga Gang design különleges ékköve a Szívkő automatikusan bekerült a zsákmányzsákokba is, vagy csak a design megvásárlásával érhető el?
     
  15. SM_Aura

    SM_Aura S-Moderator Team Seafight

    Ahoj!

    Biztosat nem tudunk, nincs róla információnk, de valószínűleg jelenleg még csak a megvásárolható designban van.
     
  16. кяụєģєя✪тєc

    кяụєģєя✪тєc Utánpótlás-írogató

    Elméletileg csak a dizi megvásárlása adja meg mivel teljesen új ekö
     
  17. .*Merkur*.

    .*Merkur*. Fórum-zöldfülű

    Ahoj! Ez a Szívkő által adott 25% sérülés ellenállás konkrétan mit jelent? Sebzés elkerülést?
     
  18. SM_Aura

    SM_Aura S-Moderator Team Seafight

    Ahoj!
    A bónuszából kiindulva, a sérülés ellenállás Atlantiszon játszik szerepet. Az tudja tesztelni, nézegetni, akinek van ilyen ékköve, nekem nincs, de úgy néz ki, tengeralattjárók ellen lett kitalálva.
     
  19. L4l10307

    L4l10307 Utánpótlás-írogató

    Szisztok
    Keresném Dagályvadász Nalash-t hogy tudjak menni Kikötő káoszt térképre. Hol lehet meg találni mert nekem nem sikerül?
     
  20. Ribizke

    Ribizke Aktív író

    Hali !

    Kis segítség !

    [​IMG]

    A szívkő a tengeralattjáró által okozott törések ellen alkalmazható !
     
    Ducc[HIP] kedveli ezt.