toronyütés

Kategória: 'Ötletelés', témanyitó: Kozma_Tamás_[Toma], témanyitás ideje: 9.6.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Kozma_Tamás_[Toma]

    Kozma_Tamás_[Toma] Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!

    Jó lenne,ha a tornyok építési költségének mondjuk 50%-a szét lenne osztva a tornyot leütő játékosok között arányosan. Tehát az aranyért vett tornyok leütői aranyat kapnak, a gyöngyért vett tornyok leütői gyöngyöt. És nem a klán pénztárba menne (mert az visszaélésre adna okot és lehetőséget),hanem közvetlenül a résztvevő játékosoknak. Ez ösztönözne mindenkit arra,h szigetet üssön vagy épp beszálljon egy szigetütésbe,valamint prioritást kapnának a gyöngy-tornyok ütései. Ezzel a védőknek több idejük marad reagálni, a támadóknak meg kissé kompenzálva van a sziget birtoklásának előnyei az ellenséggel szemben.
    Köszi.

    Üdv!
    Toma
     
  2. Røвєяτ-ø*HU*

    Røвєяτ-ø*HU* Fórumprofi

    Szia.

    Szerintem egy klán torony épp elég bónuszt ad. (Kevesebb lőszerfelhasználás, több cucc a csillikbe, piactér kedvezmény...) az már csak hab lenne a tortán, jó úgy, ahogy van!
     
  3. Kozma_Tamás_[Toma]

    Kozma_Tamás_[Toma] Fórum-zöldfülű


    igen, a védőknek! De én a támadókról beszélek,h akik leütik a tornyot,azok falatosan megkapják annak építési költségeinek egy részét.
    Elnézést,azt hittem,h egyértelműen fogalmaztam meg a dolgot. Az én hibám.
     
  4. Røвєяτ-ø*HU*

    Røвєяτ-ø*HU* Fórumprofi

    Akik szigetet ütögetnek, azoknak általában rogyásig van a klánban gyöngy, nem hiszem, hogy ezzel bármi is változna, vagy hogy több szigetütés lenne. :D Gyöngy szerzési lehetőség is van elég a játékban. Bónusztérképek, roham térképek, adirálok,eventek, stb... Na meg aki cadocozni akar, az perkálja csak ki a tornyoknak az árát. Ha le is ütik, azt ugye meg is kell tartani, na de ha visszakapják a gyöngyöt, vagy egy részét, akkor mi értelme van? Menjünk üssünk szigetet, ha le is ütik, úgy is visszajön az ára! :D Vicces ötlet.
     
  5. ᴰᵒᶰᶢᶥ

    ᴰᵒᶰᶢᶥ Junior szaki

    Na igen, aki szigetet foglal azért azért foglal hogy kapjon érte valami bónuszt, ugye a kedvezményeket, vagy pusztán poénból, hogy a másiknak ne legyen :p
    Ha megvédi akkor azért védi hogy továbbra is kapja a kedvezményeket érte :p

    Ezt még tovább jutalmazni?
     
  6. Kozma_Tamás_[Toma]

    Kozma_Tamás_[Toma] Fórum-zöldfülű

    Akkor ismétlem magam: nem a védők kapnák vissza a költségek egy részét,hanem a támadók,akik leütötték a tornyokat!!! És ezt a jutalmat NEM a klán kapja,hanem a játékosok,akik max éjfélkor leadóznak 5%-ot, vagy adományoznak gyöngyöt a klánnak.

    Én azt látom,h itt pl.: eu4-en van 2 szövi. Az egyiké az összes sziget,a másik meg bosszantásként ütögeti a tornyokat és harcolgatnak,de tényleges szigetfoglalás kevés van,csak max pár tornyot leütnek,kivéve,ha nem jönnek védők és akkor eddig ütik a tornyokat,amíg lehet. S akkor is csak a legtöbbet sebző kláné a sziget,a többi meg nyaljon sót.
    Viszont,ha a tornyokért van jutalom falatosan, arányosan elosztva a tornyot ütő játékosok között,akkor még a kisebb játékosok is elgondolkoznak azon,h gyűjtögessen-e, vagy inkább páran nekiálljanak-e tornyot ütni,mert abból több a haszon!!!! Mert most csak az szál be a toronyütésbe,aki vagy a támadó szövi része,vagy baja van az adott sziget klánjával és ennyi,de a játékosok nagy része inkább gyűjtöget.
    teljes taktika váltásra kényszerítené a klánokat, szöviket ez a megoldás: nem mind1,h miből építi a tornyot,mert bele kell kalkulálnia,h annak leütése esetén mit kap az ellenség érte! Valamint, többet és jobban kell védenie a szigeteit,ha nem akarja az enemynek ajándékba adni,azt amit a klán összegyűjtött és tornyokba fektetett!!! Viszont mint mondtam, a másik oldalnak meg jobban megéri tornyot ütni,még ha nem is foglal szigetet,mint gyűjtögetni!!
    Tudom,h a szigetet uraló klánok kasszája rogyásig van gyönggyel,meg rengeteg módja van a gyöngyszerzésnek,de ez itt pont arról szól,h kis agresszivitással az összes többi klán és játékos kihúzhatja úgymond a nagy klánok zsebéből a gyöngyöt és az aranyat!!
     
  7. Xena[Hun]

    Xena[Hun] Haladó

    Szia!
    Akkor most nézzünk egy példát EU4-en... Nem tudom az erősebb szövetség nevét, most legyen alfa szövetség. Abban van mondjuk 15 klán. 3 klán birtokolja a szigeteket, de mivel abból is lehet gyöngyöt csinálni, leütik szövetségen belül, egymásnak adogatják napról-napra, óráról órára. Neked ebben mi lenne a jó? Végülis nem az ő klánuk neve van a tornyokon, lehet támadóként venni őket. A többiről nem írok, amit az előttem szólók már leírtak, fölösleges még 1*.
     
    Røвєяτ-ø*HU* kedveli ezt.
  8. ᴰᵒᶰᶢᶥ

    ᴰᵒᶰᶢᶥ Junior szaki

    Tehát Toma, javíts ki ha tévednék, azért szeretnél gyöngyöt kapni, egy sziget ütéséért, hogy ha nem a te klánodé lesz a sziget, hanem egy szövetségesedé neked akkor is legyen hasznod!
    Tehát nem segítesz senkinek ingyen, csak pusztán szívességből, csak konkrét gyöngyért vagy hajlandó harcolni :D Király, akkor mit is keresel a Seafightban? :D

    A játék arról szól hogy gyűjtöd a gyöngyöt hogy a harcokban jobb legyél, vagy egyáltalán tudj harcolni, és nem fordítva, hogy harcolsz hogy legyen gyöngyöd xD
     
    Røвєяτ-ø*HU* kedveli ezt.
  9. Røвєяτ-ø*HU*

    Røвєяτ-ø*HU* Fórumprofi

    Én értem, hogy a TÁMADÓK közt osztaná szét, de megmondom őszintén én fel vagyok háborodva! Már lassan így is minden csak a farmolásról szól, erre most még a szigetek is? Akkor át kell keresztelni a játékot NPC fight-ra, kész!.... Nem azért kell szigetet ütni, hogy legyen gyöngyünk és még pluszba az általa nyújtott előnyök is ingyen :D Ha már élvezni akarja egy klán az előnyeit, igenis pengesse ki érte a gyöngyöt sztem.
     
    Utoljára szerkesztett: 9.6.14
  10. Kozma_Tamás_[Toma]

    Kozma_Tamás_[Toma] Fórum-zöldfülű

    Ez így kicsit túl felületes szerintem. Ha én egy nagy és erős klánban vagyok, összegyűjtögetem a gyöngyöt a többiekkel,akkor miért adnám ajándékba a szöviben lévő kisebb klánoknak? Talán 1x-2x igen,de óráról órára!?!? Ha csak a költségek 50%-át kapja meg a támadó klán,akkor is rengeteg elveszik feleslegesen. Hosszú távon ez nem működik semmi képen sem!
     
  11. Xena[Hun]

    Xena[Hun] Haladó

    Majd 1* rájössz..., oda-vissza megy a dolog.
     
  12. Kozma_Tamás_[Toma]

    Kozma_Tamás_[Toma] Fórum-zöldfülű


    Részben igazad van,de nem csak rólam szól a játék. Nem csak a magam nevében írtam ezt,hanem a többi játékos nevében is,akik mindig mennek segíteni,de pl szigetük nincs,mert egy erősebb klánnal ütötték és mindig ők kapják a szigetet. Ezt te Fair-nek tartod? Mész mindig segíteni,de mindig csak mínuszon vagy mert te konkrétan semmit nem nyertél az egésszel (azt leszámítva,h gyűjtögethetsz a szigeten egy darabig). Ha ez így korrekt szerinted,akkor nem tudom,h pl neked mi keresni valód a játékban. A harc és összetartás egy dolog,de ha nem tudsz menni segíteni,mert kifogyott az elited a sok segítségben,akkor az szuper. Így meg azonnal új lőszert tudsz venni és harcolhatsz tovább,ha arról van szó. Új lőszer, több elitpont, gyorsabb fejlődés. Szerintem ez inkább megfelel a játék harcos szelleméhez,mint az h van pár klán,aki jól jár, a többi,aki segít és harcol ugyanúgy az meg mehet a levesbe tésztának.
     
  13. messor

    messor Junior szaki

    én sem tartom jó ötletnek mert egymásnak ütögetnék a szigeteket és felhalmoznák annak a klánnak játékosnak a gyöngyöt akinek kell. Jobb megoldás lenne ha lejjebb vennék a a tornyok életét vagy állandóan elérhető lenne a páncéltörő lőszer szerintem
     
  14. ᴰᵒᶰᶢᶥ

    ᴰᵒᶰᶢᶥ Junior szaki

    De látod nem érti meg :D, Nem fog segíteni a szövetségesének mert nem kap érte semmit :D Bár jobban belegondolva, ezzel a felfogással van egyáltalán szövetségese? Nem hiszem....

    Igen az fair dolog hogy van 1 szövetséged, melynek jobb esetben még bevásárló klánja is van, tehát ha mész a szövetségeddel csatázni. Teljesen mind1 hogy mi a csata célja akár 1 sziget akár csak a szórakozás segíted a szövetségedet. Ha nem vagy hajlandó önzetlenül segíteni akkor mit keresel szövetségben? Ha azért a segítségért cserébe nem kapsz viszonzást, esetleg saját szigetetek védéséhez, vagy ha van bevásárló klán annak előnyeinek kihasználására megint ugyan azt kérdezem mit keresel abban a szöviben?

    Felesleges ragozni, ha te úgy érzed neked nem éri meg sziget ütésben segíteni szövetségeseid ne üsd!
     
    Xena[Hun] kedveli ezt.
  15. Røвєяτ-ø*HU*

    Røвєяτ-ø*HU* Fórumprofi

    Szerintem fölösleges ezt tovább vitatni, úgysem érti, hogy mit is akarunk megértetni vele. :D
     
    Xena[Hun] és ᴰᵒᶰᶢᶥ kedveli ezt.
  16. -bumeráng-

    -bumeráng- Járnitanuló

    ""Jó lenne,ha a tornyok építési költségének mondjuk 50%-a szét lenne osztva a tornyot leütő játékosok között arányosan.""
    Na matekozzunk , a legjobb gyöngyös torony 40.000 gyöngy , annak az 50% 20.000 gyöngy azt még osszuk el az 50 db szigetütő játékos között szóval kapnál vastag 400 gyöngyöt , amiből nem hiszem vissza tudnád venni a toronyba lőtt elitedet és még nagy kedved lenne lőni a további 60 millát :)
    Eddig se adtak gyöngyöt mégis rengeteg war volt , nem támogatom
    , fölösleges 400 gyöngy , 2 keményebb csili