Visszajelzés Vitaszoba: A leszámolás napja!

Kategória: 'Beszélgetések az aktuális témákról', témanyitó: [DD], témanyitás ideje: 22.10.14.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠

    ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ Fórumgróf

    Nincs itt semmilyen "új bot szűrő"!!! Ugyan annyi a botos mint eddig... Én eddig ebből nem látok semmit!
     
  2. LORDFRICI

    LORDFRICI Utánpótlás-írogató

    Én is igy gondolom. Nem láttok változást.
     
  3. messor

    messor Junior szaki

    Én se hiszem hogy működne a botszűrő ha működne az eu4 játékosok 50 százalékát már bannolták volna és ezzel az adattal még alul is becsültem a bot használók %-át
     
  4. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    A két hét letelt azoknak, akiket zároltak, az volt a "figyelmeztetés". Megeshet, hogy nem volt elég nekik, vagy másoknak és még mindig vannak jó páran. Botosok mindig is lesznek. Ettől függetlenül azt tapasztalom egy ideje sokkal több a csilli. Régebben alig találtam párat.
    Elkeserítő volt, hogy órákon át hiába bolyongok. Ez személyes tapasztalat. Azt meg nem hinném, hogy a csillik száma növekedett volna ennyivel.
     
  5. Ne_etesd_a_trollt!

    Ne_etesd_a_trollt! Törzsjátékos

    Azért több a csilli most, mert már rengeteg mojo-juk volt, és a sok BM miatt épp kifogytak az üregesből, így most NPC boton vannak vagy már újra BM boton. Ettől még ugyanúgy sokan napi 10-20 órában nyíltan tolják a botot, és bosszantó, hogy az ígérgetések ellenére ezek még mindig bent terpeszkednek a tengeren. Ahogy Messor kolléga jól rávilágított, EU4-en kifejezetten rengeteg az aki hosszú hónapokon, egyes esetekben éveken át tolja a botot. Ja és nem mellékesen jó lenne kezdeni valamit azzal, hogy 2-3 éves hajóknak kezdeti védelme van, mert nem vizsgáztak fel, kérdem én hol kezdők ők? Sokuk közel fullos hajóval botozik gondtalanul a kezdeti védelem árnyékában. És ezek többnyire másod illetve harmad hajói valakiknek, akiknek ha kibanolják a fő hajóját, ez lép majd a helyükbe, netán eladásra szánt felbotozott hajók. Érdemes lenne ezen a fronton is körülnézni....
     
    ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ kedveli ezt.
  6. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Az egy ideje..., nem pár napot jelent...
    Az meg, hogy 2-3 éves hajóknak kezdeti védelmük van előfordulhat. Nem kötelező senkinek fentebb vizsgázni.
     
  7. Ne_etesd_a_trollt!

    Ne_etesd_a_trollt! Törzsjátékos

    Valóban nem kötelező, de azért érzed az ellentmondást ugye, ha egy játékos 1-2 nap alatt felvizsgázik 6-osig már nem kezdő, ha valaki 3 évig megáll 5-ös szinten akkor kezdő....
    És azért remélem érezhető az is, hogy csak az nem vizsgázik fel 5-nél feljebb 3 évig, akinek nincs szüksége rá, ergo nagy eséllyel tartalék botos hajóhoz van szerencsénk....amit persze ha játszol az adott szerveren tudsz is, még azt is tudom soknál, hogy melyik kinek a másod vagy harmad hajója....
     
  8. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    A kezdeti védelem szinthez kötött, nem időhöz. Az meg, hogy szüksége van-e rá, nem tudhatjuk. Lehet, hogy a nagy hajóját fentebb vitte, de szeret lent játszani, ezért csinált másikat és azzal vagánykodik ott. Sokaknak van kisebb hajója, fejlesztgeti lent, ez még önmagában nem jelent semmit.
    Ismerek olyan játékost, aki tisztességesen játszik a nagy- és kishajójával is. Hol ezt hozza fel, hol a másikat, neki ez szórakozás.
     
  9. Ne_etesd_a_trollt!

    Ne_etesd_a_trollt! Törzsjátékos

    Természetesen lehet szemellenzővel is nézni a játékot, felfogás kérdése. De akkor ne hirdesse a fórum pár hetente, hogy így meg úgy fellép a csalók ellen, ha közben valós tettek nem követik. Sok nem BP-s játékkal játszottam, ahol valóban felléptek a csalók ellen, és ott nem hirdetgették, hanem egyszerűen csak banolták akit kellett. Fellépés kérdése az egész. Amint a top 100-ból eltűnne 10-15 hajó, máris elmenne a kedve mindenki másnak is a csalástól. TS-en gyorsan terjednek a hírek, elég lenne példát statuálni pár híresebb csalóval, és a többinek a kedve is elmenne a csalástól...

    A kezdeti védelemhez pedig annyit, hogy vajon miért is nem időhöz kötött és miért szinthez? Érdekelne, kinél volt ez a hatalmas vaslogika, amiből kipattant, hogy ez így jó, és ezen tilos változtatni?
     
    ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ kedveli ezt.
  10. Røвєяτ-ø*HU*

    Røвєяτ-ø*HU* Fórumprofi

    Azzal már igen csak elkéstek, hogy fellépjenek a csalók ellen. Évekkel ezelőtt meg kellett volna tenni. Napjainkig egy szerver 70-80%-a tuti, hogy használ valamit. Jó, ezzel a legutóbbi szűréssel pihent elenyésző százalékuk, aztán 2 hét után folytatják tovább minden gond nélkül. A probléma pedig az, hogy vétleneket is zároltak. Na, erről kellett volna gondoskodni, hogy ilyen ne történhessen meg. Botszűrő pedig van, csak semmi értelme nincs :D Aki botozott, az botozik most is, ha meg elkapják, pihen két hetet, egy hónapot, vagy 3 hónapot, aztán folytatja tovább. Közben botozik tartalék karival. :D
    No de semmi probléma, további sok sikert a bignek őszintén, hogy itt tudja tartani azt a pár nem csaló játékost, én tovább nem kérek belőle! Azóta az eset óta most dugtam ide az orrom körülszimatolni, elég is volt belőle. ;)
     
    ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ kedveli ezt.
  11. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Ez nem szemellenző kérdése, de nem feltétlenül botos az, akinek több hajója is van, ez nem bizonyíték semmire.
    Azt meg pár oldalon olvashattad, hogy igenis zároltak több hajót is. A listáról pedig nem tűnik el azonnal senki.
    A kezdeti védelemről annyit írnék, talán egyszer változtatnak rajta. Egyenlőre szinthez kötött, a játékosok nagy többsége kíváncsi, szeret csatázgatni, fentebb vizsgázik.
     
  12. Ne_etesd_a_trollt!

    Ne_etesd_a_trollt! Törzsjátékos

    Mivel én nem boton töltöm az időmet, hanem a valós tengeri játékkal, így látom a sok botos "kollégát" nap, mint nap, nem a listában keresgetem őket, hanem a vízen, és sajnos a szomorú, hogy onnan sem azonnal, sem később nem tűnnek el....
     
    ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ kedveli ezt.
  13. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Igen vannak botosok, mindig is lesznek valószínűleg, az azért nem mindegy mennyi... Remélhetőleg egyre kevesebb.
     
  14. Røвєяτ-ø*HU*

    Røвєяτ-ø*HU* Fórumprofi

    Szép gondolatok ezek... esetleg az aktív játékosok száma lesz kevesebb éppen miattuk, a botterek hada pedig csak nőni fog, nem csökkenni. Végül eljutunk oda, hogy már a botok fogják lődözni egymást, mert a kedves hajótulajdonosoknak nincs rá idejük, se kedvük. Amolyan skynet féle dolog fog itt bekövetkezni, csak itt a gépek fogják egymást írtani. :D
     
    fityes{HUN} kedveli ezt.
  15. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Bízom benne, hogy nem ez fog történni. Elég sokan vagyunk, akik szeretjük ezt a játékot, az én kedvem a botosok nem veszik el, annyi biztos. A BP meg remélhetőleg tesz ellenük és egyre kevesebb lesz.
     
  16. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Figyelmeztetni azért kell, mert nem az a cél, hogy ne legyenek játékosok, tisztában van vele minden játékos hogy sokan használnak valamiféle segédprogramot. Azzal már kevésbé még is milyenek vannak, és hogy ezek nagy részét szűri is az a bot szűrő. Sajnos ezt a bot használók tudják melyeket szűrik, melyeket nem (még nem), ezeket használják. De csak idő kérdése hogy meddig. Ezért felesleges mérgelődni, hiszen attól nem lesz kevesebb botos, és a Bigpoint sem fogja hamarabb zárolni.
    Lehet itt most nem merült fel, de sokan jöttök azzal, hogy miért nem zárolnak olyanokat akikről messziről látni hogy botoznak, mert nem lőnek vissza, mert csak a csilit szedik stb.. Ez az amire azt kell mondanunk hogy nem bizonyíték, hiszen bárki megteheti hogy nem lő vissza. Ez egy szubjektív dolog. Ha pedig ezt engednék, hogy ez alapján is lehetne zárolni esetleg még sok visszaélés is történne, hiszen rád mondja valaki hogy botoztál (fel dob supporton) mert nem lőttél vissza és kész, jó volt veled. Tehát ezzel sok mellé nyúlás is lehetne. Ezért mondjuk hogy ez nem elég. Ezt vagy megértitek vagy nem :(
     
  17. ₪-ΛŁΞЖΛƝĐΞЯ-₪

    ₪-ΛŁΞЖΛƝĐΞЯ-₪ Utánpótlás-írogató

    Én csak egyvalami felől érdeklődnék, hogy a fórumon megírt bm egész térképeket összecsalókkal szemben mikor és mi lesz a retorzió, senki ne értse félre én sem szeretném, hogy még az eddiginél is kevesebben legyünk. de aki mondjuk összecsalt egy rakat Virgiót az tiszta haszon. Kövezzenek meg ha nincs igazam de pl az 1200 felett kivitt virgio már sztem önmagában feltételezi a csalást. és az akárhogy is nézem a 1.200.000 gyöngy, ami elég nagy előny.
     
  18. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Kis türelem, mióta írták mi lesz a sorsuk igazából a mai volt a 2. rendes munka nap, de van egyéb hiba is ami előrébb való, pl a boko sorsolás, de egyelőre nincs róla több infó.
     
  19. ₪-ΛŁΞЖΛƝĐΞЯ-₪

    ₪-ΛŁΞЖΛƝĐΞЯ-₪ Utánpótlás-írogató

    Köszönöm a választ DD. Semmiképp sem szeretném ha türelmetlenek tünék és elhiszem nektek sem könnyű néha velünk.
     
  20. levlevliva

    levlevliva Fórumszaki

    Üdv,

    Kiemelhetjük a BM bugot is természetesen, mert ugyebár ez kerül ki a YT-ra valamint ott van a Facebook közösségi hálóján is illetve néhány UG fórumon...
    Sokak még nem tudnak arról, hogy van jelenleg még működő Bástyabug, lőszer valamint ez a BM bug is, illetve még a piacon csalókkal sem történt semmi, szóval szerintem ezt az egészet át fogják gondolni, hogy mi is legyen ezzel a több ezer, akár tízezer csalóval, ugyanis a bónusztérképek esetében azt nem fogják tudni már megoldani, hogy amit eddig 2-3 hónap alatt kitermeltek játékosok a csalt bónuszokból azt visszavegyék tőlük, így sanszos hogy az aruba rendszer valamelyest változni fog...
    De vannak még javításra váró hibák mint pl.:

    • Tengertérképen eltűnik a hajó
    • A piactéren már elég jó ideje nem lehet lőszert vásárolni (MHH-ra értve)
    • Bokosorsolás hibája
    • Szerverproblémák hibája ( bár ezt lehet a több ezer csaló felhasználó törlése majd megoldja :D )
    Szóval dióhéjban ennyi... reméljük elkezdenek kicsit dolgozni is végre... A botozó játékosok 1 része pedig úgyis szűrhetetlen marad mivel "humán" szimulátort játszik és hajót csak akkor zárolhatnak ha 100%-osan biztosan botozik az adott játékos, ezt pedig kiegészítő szoftver nélkül szűrni kivitelezhetetlen sajnos...

    További szép napot!