Visszajelzés Vitaszoba: Cassiopeia visszatér 2016

Kategória: 'Beszélgetések az aktuális témákról', témanyitó: Apolló, témanyitás ideje: 19.5.16.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Mikor jeleztek egy hibát, és ezzel kapcsolatban minden világos a számunkra, tehát minden érthető a leírásból és egyetértünk, hogy hibáról lehet szó, akkor felesleges bármit is írnunk. Tudomásul vettük, továbbítottuk, hogy meddig jut el, azt sajnos már nem tudjuk meg, azt meg főleg, hogy mikorra javítják. Általában csak akkor reagálunk, vagy kérdezünk vissza az ilyen jelzésekre, amikor valamit nem értünk a leírásból, vagy nem is hiba, csak éppen a játékos csinál valamit rosszul, nem ismeri a játékost, stb...

    Az 1 hetes csúszást nem tudom, hogy honnan vetted... A fejlesztéseket, eventeket természetesen lehet tesztelni, pl a zárt béta, vagy egyéb teszt szervereken, de ezek egyike sem garantálja a játék hiba mentes működését. Ezek elsősorban arra szolgálnak, hogy a nagy hibákat kiszűrjék, és nem az apróságra összpontosítanak, persze lehetne ezekre is...

    Nem új event, legalábbis amit 1 játékos kívülről lát az alapján bárki jogosan mondhatná, hogy ez pontosan ugyan az mint volt. Csak éppen mióta utoljára ment ez az event, nagyon sok minden változott a játékban, éppen ezért az eventen is elképzelhető, hogy módosítani kellett (persze ezt kívülről nem feltétlen látni).

    Szerintem túlságosan oda vagy azért az 1 NPC-ért. Sok-sok éve már megszokhattuk, hogy vannak szerver újraindítások! Naponta, sőt, akár 1-1 órán belül több is. Ilyen alapon bárki panaszkodhatna, hogy 1-1 frissítés után 2-3 resivel lemarad ~3 Bosszú admirálról, ~2 Behemothról...., de nem sűrűn láttam még ilyen panaszt ;). Szóval egy átlag hétköznap sokkal többről is lemaradhatsz 1-1 restart miatt, de ehhez már mindenki hozzászokott, elfogadta.
     
  2. 义☠«~*BlAcKJacK*~»☠义

    义☠«~*BlAcKJacK*~»☠义 Fórum-zöldfülű

    Természetesen egyetértek veled, mert mindenre lehet megfelelő választ adni, majd azt kritizálni, persze ezt nem szeretném így már csupán kevés mondanivalóm maradt.

    Nos először is, az event npc engem abszolút nem foglalkoztat csak példaként említettem meg, mert ugyebár a probléma jelen van. Engem csak a cassiopea aldása zavart egy kicsit mert ugyebár nem tudok úgy lelkeket gyűjteni mint ahogyan szeretnék és normális körülmények közt lehetőségem volna rá.
    Továbbá igaz, hogy rég regisztráltam a játékba de nagyjából 2 hónapja játszom rendszeresen 4 éves kihagyás után, így elég sok mindenről lemaradtam, bár azt elmondhatom, hogy a játék nem ment át mérvadó változásokon, persze ez csak egy személyes vélemény.
    A panaszommal kapcsolatban pedig, őszintén nem tudom miért különleges, csak a véleményemet fejtettem ki az elmúlt 2 napra visszamenőleg és közzel sem az egész eventet írtam le, mert mint azt a kollégád és Te magad is említetted javítva lesz.

    Valamint amúgy ha már vitaszoba, volna itt valami amit igen csak érdekesnek tartok az eventel kapcsolatban, mégpedig az, hogy az event leírásában pontosabban a "Mire tudom felhasználni az összegyűjtött lelkeket?" résznél, nem szeretném bemásolni mert annak semmi értelme, de sehol nincs feltüntetve, hogy a feketepiac kalóz szint függő. Pontosabban, hogy a feketepiacon elérhető (ebbe beleértem a jelenleg nem aktív tárgyakat is) tárgyak változnak ha magasabb szinten vagyunk. De most komolyan, mégis honnan kellene tudnom, hogy lehetőségem volna pl vuduágyút is vásárolni majd 29. től a feketepiacon lelkekért az 55 és 60 fontos mellet, ha nekem a feketepiacomon nem látható?.
     
  3. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    A 4 éves kihagyás az rengeteg. Én nem hagytam ki, de még így is látom azt a rengeteg változást, amin keresztül ment a játék. Természetesen az alap még mindig ugyan az... hajózunk a tengeren és lövöldözünk más hajókat :cool:, de szerintem már nevezhetnénk Seafight2-ek is a játékot ;). Főleg ha megnézzük honnan indult és most hol tart.

    Szerintem, ha jobban kielemeznénk az esemény ismertetőjét, akkor sokkal több pontot találnánk, amit tovább lehetne részletezni. Ez egyébként szinte az összes ismertetőre (játék, event) igaz. Az event ismertetők célja nem az, hogy egy az egyben leírjunk mindent, ami új, ami egyébként nincs. Ezek a leírások pusztán arra szolgálnak, hogy egy általános képet kapjatok az újdonságokról, minden ami ezen felül még van, apróságok, részletek azokat a játékosoknak maguknak, esetleg közösen kell megtapasztalniuk, netalán a játék egyéb leírásait kell hozzá elolvasniuk.

    Szóval nem tudod, hogy milyen kínálat lesz a feketepiacon? Mégis tudod, ezek szerint már a játékostársaiddal megosztottátok egymás között a tapasztalataitokat. Ez egy fontos és jó dolog ;). Persze vannak, akik egyedül szeretnek játszani, és lehet is, de a csapatjáték több szempontból is előnyös :). Egyébként, ha valami valakinek valami feltétel miatt nem elérhető a feketepiacon, az attól még általában meg szokott jelenni, csak írják, hogy ez nem elérhető, mert... Lehet ez is egy hiba, de ez nem egyértelmű. Egyébként tessék vizsgázgatni, és nem fog ilyen meglepi érni.
     
  4. Péter

    Péter Fórum ismerője

    Sziasztok. Én úgy vettem észre ha event van és valami elromlik az többnyire mindig hétvégén történik amit nem javittanak csak a következő hét első napján. 85%-ban így van. Felettébb érdekes!! Ne hogy 1X 1 evet hiba nélkül tudjon lezajlani.Mit most is szigonyozok és nem ad lelket.A javittás után meg úgysem írják jóvá.
     
  5. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Bizony. A nagyobb eventek többsége csütörtökön, pénteken szokott indulni, így hétvégéig nem mindig marad idő 1-1 hiba javítására. Ez valamikor jó, máskor nem. Persze mindig csak a rossz oldala miatt vagyunk felháborodva és csak akkor karatézunk 1-1 hiba nem javítása miatt, ha az hátrányosan érint minket. Azt már felesleges is említenem, hogy azok a hibák, amikből előnyünk származik, azokról sokan nem is tudnak, mivel kevesen beszélnek róla (mert ha beszélnek róla, akkor megtudja a BP és javítja címszóval). Na mindegy. Szeretjük az érdekes dolgokat. Az is érdekes, hogy van amikor sikerül megszerezni a Cassiopea hatalmát, máskor pedig nem, így van amikor az adott szerver összes játékosa megkapja az ezzel járó előnyöket, máskor pedig nem ;).
     
  6. pöröly

    pöröly Utánpótlás-írogató

    üdv egy kérdés ez a mostani restart mire volt jó? mert az tuti hogy az elnyelő
    45/50 en volt... és le lett 0 ázva !!! ennyire féltik azt a kis gyöngyöt amit ad?
    vagy most mi hát ez szép :) ráadásul reggeli restartnál elvették a hatalmat amit a
    sziget ad.. délig kellett volna tartania :) már ne haragudjanak meg de ez igy egy
    nagy szivatás..
     
  7. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Minden egyes restartnak oka van. Biztos lehetsz benne, nem azért vannak a restartok, hogy elvegyenek bármit, vagy bosszantsanak vele bárkit.o_O Lehet, éppen azon dolgoznak, ne vesszen el Cassiopeia hatalma, csak akkor amikor kell, és/vagy ne nullázódjon a Teknőczúzó, ami az Elnyelő megjelenéséhez kell.:) Csak találgatni tudok, míg nincs információ, de gondolom mindenki örülne neki, ha így lenne:rolleyes: , még akkor is, ha ez pár resivel jár együtt.:oops:
     
  8. pöröly

    pöröly Utánpótlás-írogató

    de akkor mért nem időzitik ugy hogy az elnyelő után jöjjön a resi.. csak hogy az addigi munka"" elne vesszen hisz már csak 5 pont kellett az elnyelőhöz annyit szerintem várhattak volna ha már eddig elhalasztották
     
  9. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Több szerver van, egyébként fogalmam nincs, nem szoktam nézegetni őket, de feltehetőleg mindegyiken máshol áll a számláló. Azt sem hinném hogy végig nézik az összes szervert. A resiket nem ezekhez mérten csinálják, amint 1-1 hibát sikerül javítani, szükséges a restart.


    Ha ez sikeres volt, talán nem lesz szükség több resire az event alatt, megmarad Cassiopeia hatalma, míg kell, és nem nullázódik a Teknőczúzó, mindenki örömére.;)


    Amint azt olvashattuk a közleményben, 2x több jelenhet meg a Teknőczúzóból.:cool: Remélem ti is úgy látjátok tengeren ahogy én.:p Így több Elnyelőre is esély lesz ezáltal:rolleyes:, szóval szó sincs arról, hogy sajnálnák a gyöngyöt.;)
     
    Utoljára szerkesztett: 24.5.16
  10. Péter

    Péter Fórum ismerője

    Én úgy tapasztalom,hogy 1 elnyelőhöz amit még sosem láttam 24 óra alatt 50 db teknőczúzó kell. Ehhez maximum 29 percenkén kell,hogy ki legyen lőve 1 zúzó és ebbe még nincs benne az elnyelő kilövése sem. Késő estétől-hajnalig már kevesebben játszanak így növekszik az idő is a zúzó megjelenéséig. Tehát jó ha 1 elnyelő sikerül 1 nap leforgása alatt. Ez így nagyon lutri és nagyon kicsi rá a % ,hogy megjelenjen. Én nem hajszolom ezt az álmot.
     
    Utoljára szerkesztett: 25.5.16
  11. NagyGiba.hu

    NagyGiba.hu Fórum ismerője

    Felesleges is hajszolni :) Ha meg is jelenik egy elnyelő, a tömeg miatt azonnal megfagy a játék.
     
  12. Docca

    Docca Fórum-zöldfülű

    teki nem adhatna több áátkozottat?!:D
     
  13. Danger.[HUN]

    Danger.[HUN] Fórum-zöldfülű

    Sziasztok.;)
    Olyan kérdésem lenne, hogy amit a szigetre lövök (nagyteknős), az a xy összeg, a rangsorban is annyit ír hozzá, vagy pedig amit valójában lövök NPC-re ?? Választ előre is köszönöm.:)
     
  14. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Szia
    Vedd le az Esemény ablakát, nézd meg a Nagyvadak vadásza sebzésénél, mit ír, miután lősz pl. 1-2-őt Cassiopeiaba. Máris láthatod, amennyit sebzel róla, annyit ír a rangsorban szakaszonként a Sebzésnél. :)
     
  15. Danger.[HUN]

    Danger.[HUN] Fórum-zöldfülű

    Köszönöm a kedvességed FM_Héra.:)
     
  16. Danger.[HUN]

    Danger.[HUN] Fórum-zöldfülű

  17. كس☾☼☠乂كس

    كس☾☼☠乂كس Fórum-zöldfülű

    Az egyik event rangsorban az első helyezett 1,829,911,682 sebzést okozott a nagy teknősnek. (Gondolom 267 ágyúval és 6-os görgőssel)
    Ha feltételezzük, hogy 24 órán keresztül lőtte, akkor 32118 lövést adott le és 57762 volt az átlagos sebzése! Ezt csak elit lőszerrel lehet elérni. Belelőtt 8,575,506 elit lőszert. Ha 1000 lőszert 500 gyöngyért vett, akkor ez 4,287,753 gyöngybe került. Az első helyért járó díj megér ennyi gyöngyöt?? Ráadásul minden nap az elsők között van, ez 10 nap alatt 30-40 millió gyöngyébe került, mennyire hihető ez?
    Ha nem játszott 24 órán keresztül, akkor még érdekesebb, hogyan ért el ekkora sebzést??
     
    Danger.[HUN] és $GOBLIN$HUN$ kedveli ezt.
  18. szaboadam

    szaboadam Utánpótlás-írogató

    A rangsorok nem reálisak sem ebben az eventben, sem az event ligába. Teljesen fiktív és matematikailag lehetelen ! Osztom az előző bejegyzés kételkedését !:Do_O
     
    $GOBLIN$HUN$ kedveli ezt.
  19. Péter

    Péter Fórum ismerője

    A feketepiacon a gyorsittóknál ha megveszem a 10 naposat akkor még az 1 napossal bővíthető 14 napig. De viszont én a napit vettem meg elsőként 4x és nem adja tovább.Miért?:(:( Miért nem tudom a napival legalább 10-ig felhúzni a napok számát? Ez így felettébb érdekes!:(:(:(:oops: Napival 4-ig,10-napossal 14-ig.
     
    Utoljára szerkesztett: 4.6.16
  20. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Nem látom, hogy mikor vetted meg, sem azt mennyiszer és melyeket.
    Saját tapasztalat:p..., azok közül, amiket én vettem meg, úgy láttam meghatározott számban lehetett megvenni. Volt amiből a 10 naposat vettem meg, azután úgy egészítettem ki folyamatosan az 1 naposakkal, míg lehetett. Olyan is volt, amiből elsőként az 1 naposat vettem meg. Már nem jelenik meg többször, a lehetőségek száma ezek szerint korlátozott volt. Ahogy közeledtünk az event végéhez és most a feketepiac zárásához, kevesebbszer. 14 nap a maximum, ami egyszerre lehetett, viszont ha megvettem az event ideje alatt azt a mennyiséget, amennyiszer is meg lehetett, eltűnt mind a 10 napos (ebből volt, amelyik 1x jelent meg, volt amelyiket 2x meg tudtam venni), mind az 1 napos.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.