Visszajelzés Vitaszoba: Csökkenő visszatérítés rendszer

Kategória: 'Beszélgetések az aktuális témákról', témanyitó: Apolló, témanyitás ideje: 2.9.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. Franczia

    Franczia Utánpótlás-írogató

    Köszönöm
     
  2. Franczia

    Franczia Utánpótlás-írogató

    ez most komoly ? nem ez van a leírásban...
    2019-02-02 08:26:33 Megszerezve: 240 x Gyöngy. (Korrekció: 10%) 2019-02-02 08:26:33 Kaptál 2318 TP-t (tapasztalatpontot). (Korrekció: 10%)
    2019-02-02 10:55:07 Elsüllyesztetted HRMS hírnév hajóját. 2019-02-02 10:55:07 Kaptál 2785 TP-t (tapasztalatpontot). (Korrekció: -10%)

    ez nagyon nincs 10 óra .... ezt jó volna javítani... 3-4 óra elteltével már hátráltatva van a normál játékos ???
     
  3. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Ha úgy érzed, valami nincs rendben a rendszerrel, akkor a supportra kellene írnod, mert csak akkor tudjuk megnézni az accountodat.
     
  4. Franczia

    Franczia Utánpótlás-írogató

    mit néznek meg? hogy valóban 7:20 kor léptem be a játékba ? és kaptam a +10%-ot majd rá 3,5 órára már -10%ot kapok...ezen nincsmit megnézni... írhatok csak az is 1 nap illetve attól semmi sem oldódik meg. plus csak kiesésem van vele... mert az is idő...
     
  5. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Ha azt akarod, hogy ellenőrizze akárki is ezt a dolgot, akkor a supportra írsz. Ha úgy gondolod, annyira nem fontos, akkor nem kell írnod. A te döntésed, mit szeretnél az üggyel, nem erőltethetem, hogy írj.
     
  6. Franczia

    Franczia Utánpótlás-írogató

    Minden képen írok mert biztosan nem egyedi a hiba... illetve azért nem napi 3-4-5 órát játszom a játékkal...
     
  7. .tapi.

    .tapi. Utánpótlás-írogató

    Gondoltam hogy nem egyedi a hiba amit észre vettem és az eddigi leírás alapján illetve elmondottak alapján nem lehetne -80% 8 óra alatt a hajó.. viszont így ezzel az újítással akár le is húzhatják a rolót mert rendesen játszhatatlanná teszik ezzel a játékot....
     
  8. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Jelenleg még mi is tapasztaljuk a rendszert, mi sem ismerjük minden részletét.
    Tudomásom szerint a napokban valamit változtattak rajta, így bőven meglehet, hogy a korábbi tapasztalatok már nem sokat érnek.

    Annyi bizonyos, hogyha valaki még -80% esetén is több 10 órákat online marad, annak nagyon sokat kell kilépve töltenie, hogy tiszta lappal indulhasson. A -80%-on töltött órák is beleszámítanak az aktivitásba, ott nem áll meg a dolog, hogy elértem a -80%-ot és akkor teljesen mindegy már, meddig maradok online. Aki -80%-on is sokáig belépve marad, igen komoly hátrányba kerülhet, és még azt is meg merem kockáztatni, hogy akár 1 napot is kilépve kellene töltenie (vagy többet).

    Van, hogy én is sokat tudok játszani, de komoly hátrány eddig nem ért engem a rendszer miatt (ez persze a saját tapasztalatom). Amikor teszteltem, 10 óra után jött a levonás, azt a 10 órát is igen nehéz volt itt tölteni. Viszont aki 24 órát akar játszani, és hetekig ezt minden nap így tervezi - jobban teszi, ha lefekszik pihenni, mert nem egészséges dolog. :)

    Ha nagyon szeretnétek megérteni a rendszert, továbbra is csak azt tudom tanácsolni, hogy próbáljátok meg kitapasztalni, és osszátok meg egymással, mire jutottatok.
     
    Utoljára szerkesztett: 2.2.19
  9. .tapi.

    .tapi. Utánpótlás-írogató



    kicsit fentebb EU7 ről való játékos le írta a dolgokat ami az ő véleménye nos nem azokat tapasztaljuk itt mint ők odaát ... szóval valaminem kerek a történetbe... a lényeg hogy ez egy nagyon rossz ötlet és fejlesztés úgy ahogy van... Saját maga allatt vágja a fát a fentartó ... soha életemben ilyet de még hasonlót sehallottam egyetlen 1 játéknál sem hogy az aktiv játék idő hátrányt okozzon... ez így max 1 nagy vicc :D
     
  10. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Véleménnyel természetesen nem fogok vitatkozni, mivel mindenkinek tiszteletben tartom a gondolatait a rendszerről. :)
    Egy másik példát hozva, ismerek olyan játékot, ahol a naponta összegyűjthető tárgyak számát korlátozzák. Valljuk be, annál biztosan jobb ez is. :)
     
  11. .tapi.

    .tapi. Utánpótlás-írogató


    nem hiszem mert gondolom attól még van más amit lehet gyűjteni illetve attól még játszhat az illető amennyiben akar :) de itt -50% al már gyöngyöt se éri meg lőni. koronáról ne is beszéljünk :)
     
  12. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Itt is vannak lehetőségek. :) De aki önerejéből játszik, szerintem nem tapasztal sokat a rendszerből vagy csak igen kivételes esetekben.
     
    _*VILLÁM-PVP-{HUN}*_ kedveli ezt.
  13. DonatMatthew

    DonatMatthew Járnitanuló

    Amennyiben én ma játszanék 18 órát, utána 18 óra pihenésre lenne szüksége a legénységemnek:D , vagy 8 órára, ahhoz hogy ismét problémamentesen farmolhassak?
     
  14. Wizard

    Wizard Kivételes tehetség

    Ez az amit ki kell tapasztalnotok. :)
     
  15. bnor

    bnor Törzsjátékos

    Wizard, azért ez nem egészen így van. Azok a hajók bűnhődnek, akik normálisan játszanak. Korrekt tájékoztatást kellene kapnunk, főleg úgy, hogy sok mindent pénzért veszünk, aminek lejárati ideje van. Légyszíves ne mondj ilyeneket, hogy ki kell tapasztalnotok. Ráadásul még nevetsz is rajta.
     
  16. Wizard

    Wizard Kivételes tehetség

    Nem rajtam múlik, hogy a fejlesztők mit osztanak meg a játékosokkal és mit nem, továbbra sem tudunk mást mondani minthogy Nektek kell kitapasztalni a rendszer működését. Aki becsületesen játszik azt 90%-ban nem érinti negatívan ez a rendszer. EU7 szerveren a kezdetek óta működik a ez a rendszer és senki nem halt még bele. Végezetül egy moderátort rossz indulattal vádolni nem túl meggondolt dolog, legközelebb inkább az ilyet mellőzd.
     
  17. *Viperr*

    *Viperr* Utánpótlás-írogató

    Ezzel a BigPoint tulajdonképpen bevallotta, hogy a bot programokat képtelenek kiszűrni, a rendszer az alkamazott technika a fejlesztők stb képtelenek erre ezért hozták be ezt a csökkenő visszatérítést amivel nem csak a botosokat büntetik valójában hanem a rendesen játszó játékosokat is.
    Köszönjük az önvallomást BigPoint... gratulálni nem tudok hozzá.
     
    °°Máté°°, .tapi., bnor és még 1 ember kedveli ezt.
  18. bnor

    bnor Törzsjátékos

    Nem azt írtam, hogy rajtad múlik. Amúgy ha most van -10%, éjfél-1-re lesz -50%. A harcok mennek hajnalig. Aki ráér hétvégén az játszik ennyit. És akkor ha majd holnap reggel belépünk újra, mi lesz? Nem fog szinte a próbákból semmit se kapni? Mi az, hogy nem érinti a becsületes játékosokat? És akkor még a bónuszcsinálásról nem is beszéltem. Nincs előre évekre élet, kristályeső, füstbomba mint a botosoknak. Azokat valóban nem érinti mert annyi van, hogy ha többet nem csinál bónuszt, akkor is lesz neki.
    A másik: nem vádollak, de mint moderátornak tudnod kéne úgy megfogalmazni a válaszod, hogy az ne legyen lekezelő. És ha ezt esetleg szóvá teszik nem egyből megfenyegetni. Pl. Próbálunk pontosabb információt szerezni, de egyenlőre még nem kaptunk. Addig legyetek türelemmel és ha nektek lesz információtok a bevezetett rendszerről, kérlek írjátok meg, hogy informálni tudjuk a többi játékost is. Mondjuk ha ilyen választ kapunk, akkor nem érezzük magunkat semmibe véve.

    Ha EU7-en már megy a kezdetektől, akkor elvben minden kérdésre már meg kell lenni a válasznak. Gondolom ott is van olyan játékos, aki több mint 10 órát játszott egy nap és olyan is, aki eljutott az -50%-ig.
     
    Utoljára szerkesztett: 2.2.19
    *Viperr* kedveli ezt.
  19. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Természetesen minden véleményt szívesen látunk itt, leginkább azok a legjobbak, amelyek érvelnek és előre is viszik a témát, esetleg javaslatokat is adnak.
    Viszont a moderátor képességeit nyilvánosan kétségbe vonni nem a legszerencsésebb, és valljuk be, nem is a témával kapcsolatos. Ilyen esetekben a support tud segíteni.

    Látjuk, hogy igény lenne a részletesebb leírásra, ezt már a csütörtöki napon jeleztem is a fejlesztőknek. Innentől kezdve nem tudunk többet tenni mi sem, mint várni.

    A rendszerrel kapcsolatban: a fórumon azt osztottuk meg, amit a fejlesztők velünk közöltek. Olyan információkat nem fogunk kiírni a fórumra, amelyekben még mi sem vagyunk biztosak. Hiába figyelünk meg a tesztek során jelenségeket, mivel nem látunk bele a rendszerbe, a megfigyeléseinket igazolni sem tudjuk, hogy helyesek-e. Ma is volt olyan eset, ami anomáliának tekinthető és igen nehéz magyarázni. Amíg nem látjuk pontosan mi sem - mert nincs hozzáférésünk - hogyan számít a rendszer, hiába tesztelgetünk, nem biztos, hogy helyes, amit leírunk. Az sem várható el, hogy napokig játsszunk, nagyon sok más feladatunk van a játék mellett, ahogyan nektek is. :)

    A további hozzászólásokkal kapcsolatban: várjuk a javaslatokat a rendszerhez. Lehetőleg ne csak annyit, hogy töröljék el, hanem hogy ha már marad, akkor mit lehetne vele jobban csinálni. Vélhetően nem azért vezették be, mert meg akarják szüntetni.
     
  20. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Már írtam fentebb is, hogy a napokban történt változtatás a rendszerben, mielőtt bevezették volna az összes szerverre, így az eu7-es tapasztalatok sem biztosak, hogy már helytállóak.
    Kértünk információt a rendszerről, reméljük, kapunk is. Addig kérjük türelmeteket. :)
    Viszont, garantálni sajnos nem tudom, hogy kapunk-e (ha eddig sem kaptunk).