Visszajelzés Vitaszoba: Csökkenő visszatérítés rendszer

Kategória: 'Beszélgetések az aktuális témákról', témanyitó: Apolló, témanyitás ideje: 2.9.18.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. bnor

    bnor Törzsjátékos

    Szia Appoló!
    Nem biztosak az tény, de a semminél több.
    De én nem is azon akadtam fent, hogy nincs korrekt információ, hanem Wizard válaszán:
    ,,Ez az amit ki kell tapasztalnotok. :)'',
    valamint a nekem írt:,,Aki becsületesen játszik azt 90%-ban nem érinti negatívan ez a rendszer.'' Sokunknak van lehetősége arra, hogy a hajó napi 10 óránál többet legyen játékban, nem feltétlen folyamatos játékkal, de online. Hétvégén meg sokkal könnyebb ezt az időintervallumot akár aktív játékkal is túlszárnyalni. És hozzáteszem, hogy becsületes játékkal. Minden szerveren más játékbeli szokások vannak. EU2-n sokszor reggelig folynak a csaták. Ilyen kijelentést nem szabadna neki írni, főleg ha ezt nem tapasztalta meg.
    ,,EU7 szerveren a kezdetek óta működik a ez a rendszer és senki nem halt még bele.''
    Ez azt sugallja, hogy vannak információk, tapasztalatok amik ha csak játékosok által szerzettek is több információval szolgálhatnak a ,,senki nem halt még bele''-nél.
    Ha egy válasz minőségét kifogásolom, nem egy fenyegetést várok válaszként. Köszönöm.
     
    Utoljára szerkesztett: 2.2.19
    -Honey- és .tapi. kedveli ezt.
  2. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Köszönjük az észrevételeidet. Sajnos azt kell látnunk, hogy vannak becsületes és vannak nem becsületes játékosok (ez mindenhol így van, még a versenysportban is, de ezzel a ténnyel szerintem egyik fórumozó sem vitatkozna). A rendszer, tapasztalataink szerint jobban bünteti a nem becsületes játékosokat, mint a becsületeseket. Erre utalt Wizard, és a korábbi tesztjeink is ezt bizonyítják. Ha valaki nagyon sokat online, sokkal nagyobb hátrányt szenved.

    "Ez az amit ki kell tapasztalnotok. :)" - ebben semmi lekezelőt nem találtam, csupán egy smiley került a mondat végére, talán kedvességből. Te sajnos ezt annak vetted, hogy még nevet is rajtatok a moderátor - szerintem helytelenül.

    Elhiszem, hogy simán becsúszhat olyan, hogy becsületes játékosként is 10 óránál többet tölt itt valaki, főleg hétvégén. Én is emlékszem a régi eventekre, amikor még több időm volt nekem is, sok időt itt töltöttem, olykor reggeltől estig. Természetesen ez sosem vált életvitelszerűvé. Ha nem elég a 10 óra, elég lenne javasolni, hogy esetleg hétvégente legyen lehetőség több órát levonás nélkül játszani. Biztosan kalibrálható a rendszer. Ezért lenne fontos, hogy ne a moderátorok sértegetésével, személyeskedéssel, hanem az ötletekkel legyen tele a fórum. Ez szerintem egyik kollégám nevében sem túl nagy kérés, Wizard sem kért ennél többet. Mi segíteni szeretnénk, de cserébe ötletekre van szükségünk, nem személyeskedésre vagy sértegetésre. Örülök, hogy Te szépen meg tudtad fogalmazni a kifogásaidat, ez dicséretes. :)

    Az EU7-es dolgok: többen írtak már a fórumra, hogy ők EU7-esek és mik a tapasztalatok a rendszerrel kapcsolatban. Ezeket a hozzászólásokat kellene vadászgatni itt a fórumon. Ebben a topicban is van olyan. Esetleg megkérdezni ismerősöket, ha vannak, hogy ők mit tapasztaltak. Mi is abból élünk - részletesebb ismertető hiányában -, amit tőletek kapunk visszajelzést, esetleg, amit le tudunk tesztelni. Korábban írtam a rendszer tesztelésének nehézségeiről.

    Arra kérek minden további hozzászólót, hogy próbáljanak a témánál maradni, és visszajelzést, tanácsokat, ötleteket adni a rendszerről.
     
  3. .tapi.

    .tapi. Utánpótlás-írogató

    pl milyen lehetőségek ? a játék alapja gyöngy és korona azt nemond nekem hogy -30-40% al gyüjtsek gyöngyöt vagy koronát mert ezt gondolom te se gondolnád komolyan :) aranyat minek lőjek semmi értéke nincs már akkor milyen lehetőségek vannak még?
     
  4. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Amit írok, azt szeretem komolyan is gondolni - legfeljebb tévedek, de akkor vállalom. A DR (mostantól így rövidítem a csökkenő visszatérítés rendszert) rendszer nincsen hatással például a bónusztérképekre és a próbákra sem, ez például két lehetőség volt.
     
  5. .tapi.

    .tapi. Utánpótlás-írogató



    ötletből van sok de ahoz a fejlesztőknek is kell tetszenie amit már kétlek ezek után. ahogy irtad legalább hétvégére 12-14 órára fel kellene emeljék de minimum event alatt... De volt olyan ötlet hogy aki tisztességesen többet játszik akkor legyen valami plus külfi kordi ahova el kell jutni és 0 ra teszi a % ot ha ki hagyja akkor így járt de ezt még finomitani kell hogy pl első -10 % nál adja majd -50 % stb
     
  6. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Én megmaradnék pozitívnak mindezek ellenére. :) Nagyon örülnénk mindannyian, ha az ötletedet részletesen kidolgoznád. :)
     
  7. .tapi.

    .tapi. Utánpótlás-írogató


    igen az lehetséges viszont ahogy irtátok minél több a -%annál többet kell pihentetni miután nem szeretném nagyon -ba tenni a hajót így inkább ahoz igazitom az alvásom azt hiszem úgy jobban járok


    ahoz most sok kedvem hangulatom nincs de amint lesz igérem ki dolgozom.
     
  8. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Nagyon köszönöm! :) Bátorítom a többieket is, hogy ha bármilyen javaslatuk van, írják le nyugodtan.
     
  9. bnor

    bnor Törzsjátékos

    Hát ezaz. Én pl. többször, sokat vagyok online. Nekem miért kellene hátrányban lennem ezért. És becsületesen játszok. És sokan vagyunk így. Különböző korosztály, különböző munkakör, különböző szabadidővel rendelkező emberek. Miért ne játszhatna egy diák a szünidőkben többet. Vagy egy olyan felnőtt, aki otthon dolgozik pl. számítógépen, vagy egy nyugdíjas. Miért nekünk kell megszenvedni, akár a legcsekélyebb mértékben is a botos hajók miatt bevezetett rendszert. Amit eddig összebotoztak, az több 10 évre elég. Akár élet, kristályeső, füstbomba, vérszomj, stb. A folyamatosan botozó hajók gyöngyből sem szenvednek hiányt. Tehát a bónusz részével nincsenek büntetve. Itt megint a becsületesek kerülnek hátrányba, mert ha nem akarnak büntetést, bónuszra nem sok idő marad. Event- és a elitpont rangsorban lehet némi változás. Itt talán majd olyan játékosok is kerülhetnek nyerő helyzetbe, akik becsületesen játszanak. Tehát nem érzem úgy, hogy a botos hajókat jobban büntetné a rendszer. Ők nem teszik inkább be a hajójukat (amióta bevezették, sok ilyen hajót kémeztem naponta többször és mindegyik offline volt), mi meg korlátozva, vagy büntetve vagyunk, ha a csaták mellett még próbát netán bónuszt is szeretnénk csinálni. Azoknál az eventeknél amik segítik a hajók fejlődését, még a becsületes játékosok is napi 10 óránál többet játszanak, mint ahogy ezt te is említetted. Ezek mind tapasztalatok. Szerintem a botos hajók egyáltalán nincsenek büntetve, mert a most bevezetett újítás ettől a pillanattól kezdve minden hajót egyformán érint. Amit viszont eddig felhalmoztak, event rangsornál a sok ágyút és zsákot is beleértve, az mind megmarad nekik. Akkor mivel is bünteti a BP a botos hajókat? Nem igazán értem.
     
    -Honey- és Franczia kedveli ezt.
  10. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Sajnos a felhalmozott dolgokkal a DR rendszer nem tud mit kezdeni, ebben igazad is van. Személy szerint ezzel kapcsolatosan is azt tudom kérni, hogy ötleteljetek.
     
  11. bnor

    bnor Törzsjátékos

    Nem időkorlátot kellene bevezetni, hanem folyamatosan futtatni egy scriptet, ami vizsgálná a hajó tevékenységét 24 órában. Sok esetben elég lenne nézni a rangsorpontokat. Az ottani számok alapján egyből kiderül melyik hajó az, amelyik nem becsületesen játszik. De szerintem ők ezt pontosan tudják.
     
  12. bnor

    bnor Törzsjátékos

    Akkor ha jól értem, a bónuszt csinálhatják tovább a botosok büntetés nélkül, mivel hiába lépik túl a 10 órát a bónuszjutalom nem változik. Csinálja 28 napig, kapja mindenből a jutalmat, még a próbákat is meg tudja mellette csinálni levonás nélkül, majd 2 napot pihen és mondjuk az elitpont rangsorból is megkapja a jutalmat ha jó helyen végez?
     
  13. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    Szerintem ez is olyan dolog, ami megoldásra váró probléma. Felvetésnek nem rossz ez a szempont sem.
     
  14. bnor

    bnor Törzsjátékos

    Értem, szóval igen. Gondolom a csilibotra sincs kihatással.
    De gyakorlatilag a botosok engem már nem is érdekelnek. Több év alatt hozzászoktunk, a legtöbbünk a kellemetlenség mellett igyekszik kihasználni a botosok által nyújtott lehetőségeket. A fő probléma ebben a problémakörben az, hogy a miattuk bevezetett rendszer még 0,1%-ban se büntessen engem és a hozzám hasonlóan játszó játékosokat. Mert ez így nem korrekt. Köszönöm az eszmecserét.

    Viszont lenne egy kérdésem. Aki nem lépte túl még egyszer sem a limit időt, annak pl. minden belépéskor kapnia kéne az egy órás +10%-ot?
     
    Utoljára szerkesztett: 3.2.19
    anyamanó72™ kedveli ezt.
  15. Apolló

    Apolló Fórumőrült

    +10% csak akkor jár, ha előtte megfelelő időt offline voltál.
     
  16. bnor

    bnor Törzsjátékos

    Köszönöm.
    Végignéztem a naplót, a legtöbb idő, a kilépés és belépés között 8 óra 30 perc volt.
    Tehát ennyi offline töltött idő sem elég ahhoz, hogy megkapjam a +10%-ot, ha nem lépem túl a 10 óra játékot. Hát ez is egy plusz információ. Most már csak az a kérdés, hogy a -10% mennyi idő után nullázódik le. Mert ha minden 10 %-hoz ennél több idő kell akkor a -50% elég érdekesen fog eltűnni. És -50% eléréséhez ha jól gondolom 14 óra online töltött játékidő pont elegendő.

    2019-02-03 05:21:50
    Megszerezve: 300 x Gyöngy.
    2019-02-02 20:44:22
    Megszerezve: 650 x Fekete puskapor.
     
  17. Lidércfény

    Lidércfény Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!
    Először is, tényleg nem ártana egy részletes leírás az új rendszer működéséről, így nehéz hozzá szólni.
    Úgy érzem számomra nem jelent semmilyen hátrányt a csökkenő visszatérítés. Szerintem nem rossz az elképzelés, de tényleg lehetne rajta finomítani.
    Látom, sokan nyilatkoznak arról, ideiglenesen több időt töltenének játékban kompenzáció nélkül. Talán igazuk van, bár én többnyire még eventkor sem vagyok itt 10 órákat.
    Azért lenne egy javaslatom a problémára. Be lehetne vezetni pl. egy akciótárgy szerű játékelemet. Ennek mennyisége az of-line idővel arányosan töltődne fel, lenne egy maximum elérhető mennyiség pl . 20 egység.
    Ha életbe lép a kompenzáció ezekre kattintva vissza lehetne vonni 10%-on ként ennek mértékét. Így ideiglenesen, 1-2 napig ki lehetne tolni a játékidőt.
    Korábban írtak a buffokról is, erre régebben volt egy javaslatom https://board-hu.seafight.com/threads/ido-alapu-jatekelemek.56345/, ami beilleszthető lenne ennek szellemében. Nem tudom mi lett a sorsa, aki reagált rá támogatta. Talán ilyesmiben gondolkodnak a BP nél is, ahogyan arra Apolló célzott.
     
    Utoljára szerkesztett: 3.2.19
    adella90Go® kedveli ezt.
  18. DonatMatthew

    DonatMatthew Járnitanuló

    Biztos én csináltam valamit rosszul, de ma reggel 06:30 környékén kilogoltam -60%-al, majd most visszatéréskor -80% fogadott...és nem, ez idő alatt egy percet sem voltam online...
     
  19. Wizard

    Wizard Kivételes tehetség

    Ha úgy gondolod, hogy valami nincs rendben akkor a supportra kellene írnod, mert ott tudják megnézni a hajódat.
     
  20. ♥Crazyß♥™

    ♥Crazyß♥™ Utánpótlás-írogató

    Igen én is észre vettem ezt, hogy éjjel ki léptem 1 órakor volt -40% reggel be léptem 7 órakor 0-án volt, nem játszottam, majd délbe be léptem -70%-on volt szóval vannak gondok ezzel a csökkentett visszatéréssel