Visszajelzés Vitaszoba: Kínai új év!

Kategória: 'Beszélgetések az aktuális témákról', témanyitó: [DD], témanyitás ideje: 20.2.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Ide írjátok meg javaslataitokat a Kínai új év tiszteletére készített eseménnyel kapcsolatban.

    DE: Kérlek Benneteket, hogy ügyeljetek arra, hogy hogyan és mit is írtok.

    • Mielőtt a postotokat elkülditek, olvassátok át a leírtakat mégegyszer:
    • Mit is írtam
    • Érthető -e amit írtam
    • Ugyanezt merném -e szemtől-szembe mondani egy barátomnak, családtagomnak, játékostársamnak
    • Amit leírtam megfelel-e a fórumszabályzatnak....
    A Seafight csapata

    Azokat a hozzászólásokat, amelyek nem a témához tartoznak figyelmeztetés nélkül töröljük!
     
  2. Saracen

    Saracen Kivételes tehetség

    Sziasztok!
    Ha már megvan ez a dizi korábbról de nem ezek voltak a képességei akkor megkapom ezeket a köveket abba a dizibe??
     
  3. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Szia

    Amit már korábban megszerezhettél abban akkor sem volt, és most sincs ékkő.
     
  4. Saracen

    Saracen Kivételes tehetség

    Jaj...azt a részt nem olvastam el, hogy mi a hajó neve rendben azért köszi :)
     
  5. Gallardo

    Gallardo Rutinos

    a saját ujévünket meg nem ünnepeltük :-(
     
    Guccy és §Thomas§ kedveli ezt.
  6. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Szilveszterig kitartott (kicsit tovább is) az a szép hosszú event, most meg velük is ünnepelhetünk.:)
     
  7. Gallardo

    Gallardo Rutinos

    jaja de pár pezsgösüveg elkelt volna a tengeren, mert a tényen nem vátoztat milyen event meddig huzodott, nem volt ujévkor semmi
     
  8. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Azon kár lenne siránkozni mi nem volt, elég sok dolgot össze lehetett hozni. Ki mit szeretett volna, gyöngy, design, kedvenc... Ezeket nem nevezném semminek, de itt most nem az a téma, ami akkor volt, vagy lehetett volna, hanem a Kínai új év, maradjunk ennél.
     
  9. Gallardo

    Gallardo Rutinos

    Oki maradjunk ennél Kínai ujév mint olyan nem létezik :)
    de mindeggy hagyjuk is
     
  10. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Ajánlom figyelmedbe a Wikipédiát pl.o_O
    Részlet belőle:
    :)
     
  11. Gallardo

    Gallardo Rutinos

    A kínai újév kifejezés nem stimmel
    Bár a köztudatban kínai újévként terjedt el az ünnep elnevezése, a kínaiak egyszerűen csak a tavasz ünnepe vagy a holdújév kifejezést használják erre. A holdújév - a mi húsvétunkhoz hasonlóan - egy olyan mozgó ünnep, amelyet a holdnaptár határoz meg, így minden évben más napra esik. Ezt a január végétől február közepéig tartó holdújévet ünneplő időszakot pedig nemcsak a kínaiak, de más országok is megtartják, köztük Korea, Vietnám és Japán is.
    én meg ezt ajánlom figyelmedbe
     
  12. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Nekem nem kell figyelmembe ajánlanod..., tudok olvasni, szoktam is. Szavakon nem lovagolnék, az óévet búcsúztatják vele, az újévet ünneplik.:)
     
  13. Gallardo

    Gallardo Rutinos

    ezzel azt akarod mondani nem olvasok és nem is tudok? :)
     
  14. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Azt hiszem kitárgyaltuk az esemény legkevésbé érdekes részét, tehát hogy miért is ez lett az esemény címe... Lehetett volna február 21.-ei esemény is, de így azért jobban hangzik. Február 19.-én beléptünk a kecske évébe a kínaiak szerint. Valaki kínai újévként ismeri valaki holdújévként, lényegen nem változtat.

    Event lesz és pont, hogy milyen az majd kiderül.

    Minden egyéb amit tudunk róla le van írva az ismertetőbe, amire ott nem találjátok meg a választ, arra nincs válaszunk, azt magatok tapasztaljátok ki.
     
  15. DokkoLó✰HST

    DokkoLó✰HST Fórummogul

    Nincs igazad Héra, mert a saját újévünk akkor lett volna megünnepelve itt, ha ugyanúgy ki van írva, mint event! Valamint azért a legnagyobb ünnep, mert a lakosság száma is a legtöbb...
    De én ezen nem lovagolok.
    Nekem ez az event nem számít, 17/ térkép teljesen az ellené, max azért megyünk majd oda, hogy ők se eventezhessenek ;)
     
  16. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Számomra teljesen mindegy kié a sziget, a design-t akkor is meglövöm magamnak.:p Ott akar eventezni az ellen, nekünk hagyná a Calypsot? Nincs kifogásom ellene.:D;) Úgy gondolom lesz lehetősége mindenkinek egy kicsit ezt, egy kicsit azt lőni. Na meg egy kis szórakozás sem fog megártani senkinek.:)
     
  17. kecsó

    kecsó Fórumlakó

    Héra nekem olyan pontosító kérdésem lenne hogy ugye ez van kiírva: "Az esemény 21-én dél körül kezdődik" (tehát nem pont délben)szóval akkor ez a "körül" időszak +,- hány órát jelenthet kb.?
     
  18. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Szia kecso
    Jóslatokba nem bocsátkoznék, remélhetőleg nem lesz nagy csúszás:)
     
  19. DokkoLó✰HST

    DokkoLó✰HST Fórummogul

    Én minden eventet szórakozásból lövök.
    Most viszont lényeg, hogy merre van az ellen, mivel a szintednek megfelelő mappon lehetséges az eventlövés, tehát mégsem teljesen igaz, amit írtál, nem mindegy hol akarnak eventezni az ellen. Ezért írtam, hogy majd harcolni megyünk csak.
     
  20. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Sziasztok

    Az azt jelenti, hogy délre tervezik az indulást, de lehet csak 1-kor fog indulni. Az eventek délben szoktak indulni, de főleg új eventek esetében ez elég ritkán szokott sikerülni, 1-2 perces csúszás mindig van. Ezzel nektek is számolni kell, tehát nem kell lázadni, ha pont 12:00-kor még nem lesznek Lucky Dragon NPC-k. (Kinek nem inge ne vegye magára, de sajnos ez a jellemző, késik akár 1-2 órát is, az egyébként 300-400 órás event és akkor össze dől a világ és botrány hogy nincs időben indítva.)

    Saját újévünket idén nem ünnepeltük meg így kiemelve. De akkor pár költői kérdés! Soha nem ünnepeltük meg? Soha nem volt újévi event? (de volt) Mindig van Kínai újévi event? (Nem, nincs minden évben). Vannak kínai, ázsia játékosok, akiknek ez többet jelent mint a mi újévünk? (igen) Akkor most miért baj, ha idén nem az európai embereknek kedveztek (bár kicsit túlzás azt mondani, hogy nem kedveztek, hiszen több mint 1 hónapos "újévi" eventet kaptunk), hanem az ázsiai népeknek? o_Oo_O

    Ilyen alapon azért is lehetett volna vitatkozni, hogy miért nincs minden szentekre event, miért csak halloweenra, hiszen Európában minden szentek van, nem halloween, ez csak egy amerikai ünnep... Vagy mi minek ünnepeljük a függetlenség napját, minek vannak jolly roger napok... Ne magadból indulj ki, sok más kultúrával rendelkező országból is játszanak rajtad kívül.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.