Visszajelzés Vitaszoba: Klán rendszer frissítés!

Kategória: 'Beszélgetések az aktuális témákról', témanyitó: [DD], témanyitás ideje: 22.4.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
  1. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Ide várjuk visszajelzéseiteket a Klán rendszer frissítésével kapcsolatban.

    DE: Kérlek Benneteket, hogy ügyeljetek arra, hogy hogyan és mit is írtok.

    • Mielőtt a postotokat elkülditek, olvassátok át a leírtakat mégegyszer:
    • Mit is írtam
    • Érthető -e amit írtam
    • Ugyanezt merném -e szemtől-szembe mondani egy barátomnak, családtagomnak, játékostársamnak
    • Amit leírtam megfelel-e a fórumszabályzatnak....
    A Seafight csapata

    Azokat a hozzászólásokat, amelyek nem a témához tartoznak figyelmeztetés nélkül töröljük!
     
  2. DokkoLó✰HST

    DokkoLó✰HST Fórummogul

    Ha ez a 10 szigetesek miatt készült, akkor azzal sokat nem értek el.....
    Egyébként én egyetértek vele, végül is, ha vezér nélküli, vagy inaktív egy klán, akkor feleslegesen van a rangsorban.
     
  3. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Nem is azért készült, ha van egy klán (szövetség) ami összeszedte a szigeteket, akár 30-t, vagy mind1 mennyit, az ügyes volt és kész. Nem az erőviszonyokat szeretnék bántani, hisz azt a játékosok alakítják, hanem magát a rendszert. Hogy alapítasz 1 klánt, hogy veszel fel tagokat, hogy adóztok, hogy adsz ki aranyat, stb.. Minden amit eddig a főoldalon csináltál a klánnal kapcsolatban a változtatás utána tengeren fogod, de persze nem elhanyagolható az sem, hogy takarítanak a klánok között, ami jó, talán ötlet is volt róla, hogy kéne már ;)
     
    LadyCat és ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ kedveli ezt.
  4. Ne_etesd_a_trollt!

    Ne_etesd_a_trollt! Törzsjátékos

    EU4 jelen pillanatban:
    Játékosok száma: 3806
    Klánok száma: 3609

    A számok önmagukért beszélnek, jó ötlet, hogy végre a valóban szükséges 80-100 körüli klán maradjon és ne 3600 ennyi játékosra.
    A többi, hogy a tengeren miként és hogyan lehet majd ügyködni a klánnal kapcsolatban, az pedig a jövő zenéje, azt csak akkor tudjuk majd értékelni akár pozitívan akár negatívan amikor meglesz és kipróbálhatjuk.

    DD, mintha a múltkor valahol azt írtad volna, hogy a legközelebbi mérföldkő a fosztogatással kapcsolatban lesz. Erről lehet tudni valamit?
     
  5. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Nem, de ez nem is feltétlen mérföldkő, ez már egy más frissítés. Ha elolvasod az átformálás mérföldköveit, akkor te is látod, hogy már csak 1 maradt, ami még nincs játékban. Az előzőekhez képest elég egyszerűnek tűnik ez a fosztásos. Lehet ezzel a "hatalmas frissítéssel" már meg is oldják. Meg ugye maga az átformálás azon kívül, hogy hozott 1-2 fejlesztést elsősorban a kódok rendberakását célozta. Pl egy későbbi fejlesztést, változtatást, vagy akár eventet könnyebben megcsinálhassanak. Ezzel talán már végeztek és akkor most jöhet egy új fejlesztés a már biztos alapokon álló játékba.
     
  6. Szerintem a klántagok számának bővítése is lehetne. De majd meglátjuk mi lesz belőle.
     
  7. SzellemCápa

    SzellemCápa Junior szaki

    Mondjuk én nem értem mért kell a klán adminisztrációt a tengerre tenni (kivéve ha a weblap teljes felszámolása a cél), terheli a klienst egy olyan funkcióval ami nem tartozik a szorosan a tengerhez. Miközben a klán vezetői intézik a klán ügyeit, ami akár 5-10 percig is tarthat, még a hajójára is ügyelni kell, hogy ne lőjék ki, szerintem ez csak úgy működhetne, hogy amíg a klán ablak aktív addig a hajó inaktív (nem tud semmit csinálni, de őt sem lőhetik).
     
    $GOBLIN$HUN$ kedveli ezt.
  8. ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠

    ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ Fórumgróf

    Akkor ezzel a frissítéssel a bannolt játékosok is ki kerülnek a klánokból?
     
  9. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Ha pl a biztonságos kikötőben lehetne mindezt csinálni? Már is senki nem piszkálna, míg intézed a klán ügyeit ;), persze macerásabb, ha oda kell menni. Egyébként lehet megoldanák, hogy a fejlécet akkor is használhasd, mikor épp nem vagy tengeren (szürke a tengered). Persze ez mind feltételezés ;), jogos, hogy magáról a változtatásról csak az után mondhattok véleményt, ha már láttátok, vagy ismeritek a részleteket.

    Egy bannolt játékos egy idő után inaktív lesz, szval szerintem ők is.
     
  10. ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠

    ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ Fórumgróf

    Ahhaaaa... Ahol én játszok ott kibannolták ismerősöm, egy idő után kivették a TP rangsorból, de még a klánjába benne van.
     
    LadyCat kedveli ezt.
  11. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    A klánok takarítása most következik, ezzel a frissítéssel. Várható, hogy el fog tűnni a klánból.
     
    LadyCat kedveli ezt.
  12. ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠

    ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ Fórumgróf

    Oki. Erre voltam kíváncsi. ;)
     
    LadyCat kedveli ezt.
  13. DokkoLó✰HST

    DokkoLó✰HST Fórummogul

    Én nem feltétlenül raktam volna a klán dolgait a tengertérképre, szerintem ez könnyen megoldható volt eddig is, de ez csak az én szerény véleményem. Kellett már egy alapos tisztogatás, az biztos.
     
    LadyCat és ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ kedveli ezt.
  14. Drogba13

    Drogba13 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok ezt csak azért csinálják mert könnyeben le tudják nyúlni a kibannolt hajókat mert egy szerüen elvesznek az éterben és újra eladják más játékosoknak kéttszinű az egész support és a Bp is!!!!!!
     
  15. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Szia

    Köszi a véleményed, de szerinted a BP, a nulláról, 2 perc alatt, nem tudna olyan hajót csinálni amilyet akar? Amivel évekig csak a legjobb lőszerekkel lőhetnél és egy percre sem kéne megállnod bónuszolni, vagy gyűjtögetni? Tudod te miket tud egy admin hajó? Nevetséges még a feltételezés is.
     
  16. Lionheart80

    Lionheart80 Fórum-zöldfülű

    Sziasztok!

    Sajnos ez nem feltételezés!!! DD nem Admin hajóról volt szó! Kibannolt hajókról! Nekem is ajánlottak fel régen kibannolt hajót!!!
    További szép napot
     
  17. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    És megkaptad? Használod? Tényleg kibannolt volt, olyan amit végleg bannoltak és admin oldotta fel amit aztán neked eladott? (ugye most nem olyan hajókról beszélgetünk, amit zároltak, lejárt a ban, majd a gazdája eladott) Amíg csak annyit tudunk, hogy kaptál ilyen ajánlatot, addig csak mese.
    Az admin hajót csak azért említettem, hogy olyat is tudnak ott a BPnél csinálni, aki a konkrét adatbázisba bele tud írni, az olyan hajót olyan IDval készít amilyet csak akar, más kérdés, hogy ezt csak úgy poénból nem teheti meg senki. Ha konkrét bizonyítékotok volna erre, pl végleg zárolták a hajótokat és találkoztok vele a tengeren, akkor dobjatok supportnak egy ID-t és megnézik. De ne olyat, amiről ti úgy gondoljátok, hogy véglegesen lett zárolva, mert lehet más vétség miatt 1-2 hetes vagy 1 hónapos pihenőn volt csak.

    Szeretnéd az 5 nyerőszámot megkapni még a sorsolás előtt? Én megmondhatom ;) lol
     
    LadyCat kedveli ezt.
  18. Írjad dd :D de ha nem nyerek akkor kapok egy krisiesőt cserébe :D :D
     
  19. Đr.McKay

    Đr.McKay Junior szaki

    Üdv! Az lenen a kérdésem, hogy mi lesz az olyan klánokkal ahol a vezér van bann alatt?
    Segítséget előre is köszönöm!
     
  20. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Szia

    Első körben az inaktív hajók kikerülnek a klánokból. Egy bannolt hajó ugye inaktív. Majd kuka azon klánoknak, ahol nincs vezér.
     
    *Genius(HUN)* kedveli ezt.