Visszajelzés Vitaszoba: szerverek összevonása.

Kategória: 'Beszélgetések az aktuális témákról', témanyitó: [DD], témanyitás ideje: 15.9.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
?

A 2 tervezet közül, melyik tetszik jobban?

Szavazás lezárva: 18.9.15.
  1. Az 1., melyben összesen 6 szerver lenne, tehát több szerver kerülne egy szerverre.

    61.8%
  2. A 2., melyben összesen 11 szerver lenne, tehát kevesebb szerver kerülne egy szerverre.

    38.2%
  1. TYUPI™

    TYUPI™ Fórumlakó

    NEkem is több ladikom van akár 1 szerveren is mindent szeretek ki használni, 5 ös kalóz kezdeti+ fénymapp ,15 ös kalóz fény mapp és nagyobb kalóz szintek , 20 as kalóz behe marduk na nekem ami szerón eddig játzottam mind 3 van és meg vagyok velük köszönöm lehet egyszerre több hajót is irányítani de néha fel kell áldozni rá időt és nem sajnálni ha pl a 20 ason le esik 1 élet vagy sebzés hagy menjen lesz majd a 3 madik hónapban én havonta karit váltok bármien event is van szóval így lehet vinni és mind re van idő.
     
  2. SzamócAsA

    SzamócAsA Utánpótlás-írogató

    Mit akarsz választani? :D látom precízen felfogtad a lényeget :D
     
    Mézy kedveli ezt.
  3. Đr.McKay

    Đr.McKay Junior szaki

    Precízen felfogtad az iróniát...:D ahogy én se :p
     
  4. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    A szerverek akadása és terheltsége miatt szerintem nem kell aggódni, elég lesz akkor amikor ott tartunk és ténylegesen problémák vannak. Gyanítom, hogy itt egyikőnk sem tudja, hogy pontosan hogyan működnek a szerverek, és amikor akad, akkor miért akad. Ennyire már felesleges belemenni. Szerintem nem csak hipp-hopp vágtak bele és várják a csodát (orosz szerverekből kiindulva ez már jó pár hónapos projekt), és csak bíznak benne, hogy nem lesz gond a szerverekkel.

    Már várható volt, hogy ezzel a lépéssel többen elkezdik temetni a játékot... Van itt valaki aki játszott a Fantasyrama-n? Egy BP-s játék és a hó végével teljesen bezár, leállítják a szervereket is, és tovább nem lesz elérhető. Tehát ahol kevesen vannak, azt bezárják és nem fárasztják a fejlesztők magukat azzal, hogy még tovább fejlesszék a játékot. Esetünkben havonta jön valami fejlesztés, tehát igen is dolgoznak a játékon, nem pedig temetik. A szerverösszevonás alapesetben nem jelent semmi rosszat. Más játékokban is lehetett hasonlót tapasztalni (ezt már említettem), összevonást követően pedig nyitottak még új szervereket. Ha jobban belegondolunk akkor elég logikus. Régi szerverre senki nem akar regisztrálni, hiszen ott már hátrányból indul mindenki. Összeterelik a régieket, mondván ők már nem lesznek többen, mert mellettük már nehéz fejlődni, és talán indítanak egy új szervert, ahova jöhetnek azok, akik mostanában kezdenék. (ez csak saját elméletem, de nekem elég logikus ;) )
     
  5. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    A témát kiegészítettem egy 'szavazással', aki nem szeretné kifejteni véleményét, az akár szavazhat is ;).
     
  6. |SZITUS|

    |SZITUS| Fórummogul

    Szerintem gyorsan átszámolták ezt :) Az első sem rossz, de a második valahogy biztosabb befutónak tűnik, működés szempontjából:D
     
  7. Ne_etesd_a_trollt!

    Ne_etesd_a_trollt! Törzsjátékos

    Jó az első verzió. Most is akad a játék, ha valamit tudnak javítani és elviszi a 3 szerver játékosait akkor el fogja vinni az 5 szervert is egyben, ha nem akkor meg egy szervernyi emberrel is akadna szóval teljesen mindegy lenne. Itt sokan nem a szerver teljesítménye miatt aggódnak, hanem, hogy nem fognak tudni kényelemben farmolgatni :D
    Szóval maradjon csak az első verzió, és inkább a vizuális effekteket próbálják úgy korrigálni, hogy ne csak a "bónusz" bekapcsolással lehessen eventet lőni például. Mivel kiszolgálási (a szerver nem tudja időben az adatokat elküldeni vagy épp fogadni) akadozás a főbb része a dolognak, tök mindegy lenne, hogy 5 szervert szolgál ki egyenként vagy egyben az 5-öt, sőt ha azt nézzük, hogy egyben van egyazon térképen minden és nem 5 külön térképre kell számolni mindent, megtippelem még könnyebb is lenne egyben 5 szervernyi játékost kiszolgálni ezek után.
    Ami még fontos lenne, inkább a sok botost banolják ki végre, és máris az 5 szerver össz. játékosainak létszáma kb. 2-3 szervernyire zsugorodik :D
     
  8. ~Đuck~

    ~Đuck~ Fórum-zöldfülű

    tartsuk magunkat az eredeti tervhez!
     
  9. |Tony¤Jaa|

    |Tony¤Jaa| Utánpótlás-írogató

    Kevés lesz a sziget 5 servernek !!!
     
  10. balázs28_HUN

    balázs28_HUN Fórum-zöldfülű

    Kabaré az egész szavazás,,ezt fórum dátum elött kelett volna ki írni,nem útána mikor kemény dipozások útán összehoztunk 5 szerver játékosait egy szövetségbe.Vagy tán az erőviszonyok csipték pár ember szemét?:)
     
  11. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    A változtatás jogát minden esetben fenntartja a Bigpoint, tehát ha akarja, akkor még csinálhat 3.-4. verziót is...

    A szavazást (ahogy írtam is) én indítottam, mivel tudom, hogy a fórumozók többsége max olvas, írni már nem szeret. Ez jól látszódik az eredményből is. Szavazott ~70 játékos és ebből kb 5 leírta a véleményét is. A szavazás nélkül ezzel az 5 véleménnyel nem sokra mennénk.
     
  12. ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠

    ♠δ-G¥€Ñ!-δ♠ Fórumgróf

    Én is az első variációt tartom jónak. "Ha lúd legyen kövér." Meg nem is szeretem, ha variálnak a dolgokon. Menni fog ez szerintem.
     
  13. dudka1

    dudka1 Törekvő

    Örülök, hogy lejött a 2. verzió. Szerintem az lesz a jó döntés. Felesleges egy csomó játékost benyomorítani 1 tengertérképre. Mindenki szavazzon a 2. verzióra! Csak azért ne nyomjuk az 1. verziót, mert egyesek az elmúlt 1-2 napot azzal töltötték, hogy leosszák az új klánokat. Röhögnöm kell. Már csak ezért is legyen a 2. verzió.
     
  14. Mézy

    Mézy Fórum-zöldfülű

    MEGA SERVER!!! legyen 5 az egyben !
     
  15. KillerHU

    KillerHU Aktív író

    Szerintem a második verzió abból a szempontból jobb, hogy a megvalósítása után lehetne tapasztalatokat gyűjteni (lassulás, bot-ok, csili, eventek, mennyire zsúfolt a térkép, stb.).
    És utána akár jöhetne az első verzió is, ha szükségesnek és kivitelezhetőnek tűnik.
     
  16. |SZITUS|

    |SZITUS| Fórummogul

    Teljesen mindegy, hogy ki mit mond :) Össze lesznek vonva a szerverek ez 100%. Két szerver összevonása nem okozott eddig problémát, azt meg mi nem látjuk, hogy ezeken a szervereken mennyi aktív játékos játszott. Azt viszont igen, hogy kisebb zökkenőkkel ugyan de futott a játék. Ha jól tudom ez úgy indult, ha nem működik akkor vissza lesz csinálva a régi formátumra, de működik és ezért jöhet a következő lépcső:)
    Jelenleg bármelyik verzió is lesz, teljesen mindegy. Az meg, hogy néhányan diplóztak sokat, hogy összejöjjön egy nagy szövetség és erre hivatkoznak a szavazásban nem értem:) Még van egy hét majdnem a változásokig, ráértek volna akkor is véglegesíteni a fúziót :D
    A tengeren úgyis kiderül, hogy jól választottak e szövetséget.
    A véleményem, hogy lehet hogy most erős szövetségben érzi valaki magát, de ha a játék mentalitása nem változik akkor lehet bárhol, bármilyen szövetségben hamar rádöbben a valóságra :D
    Leszögezem, mindegy melyik verzió lesz, nekem megfelel csak legyen! :)
    További jó szelet!
     
    mókusné és Spongee™ kedveli ezt.
  17. Triton(HUN)

    Triton(HUN) Fórum-zöldfülű

    Az hogy összevonják a szervereket ,az egy dolog de, így is sokan vagyunk a mappokon főleg eventekkor, remélem arra is gondolnak a bp-nél hogy a mappa számot is növeljék. Ja meg a klán tagszámokat is mert különben csak fél munkát végeznek. és nem győznek majd kapkodni.
     
  18. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    Ne csak reménykedj, időnként olvass is. Közleményben láthatod, hamarosan érkeznek a játékba új térképek, kalózszintek, feladatok... Minden egyéb, amit jónak látnak, a későbbiekben igény szerint még változtathatók lesznek bármikor.
     
  19. Spongee™

    Spongee™ Rutinos

    A szigetekkel nem lesz semmi gond.
    Nem sokára csak 5 szigetre lesz szükséged,és megvan a kedvezményed. Ami azt jelenti,hogyha úgy alakul is lesz 5 szövetségnek vásárlóklánja.
    Hogy a játékosok akik régen belementek abba,hogy csinálják és lesznek a vásárlóklán vezetői nem kérdés mennyire fognak szívni..
    De nem véletlen a mondás,mindenki a saját sorsa kovácsa..:cool:
     
  20. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    3-4 éve még nem volt divat az állandó "bevásárló" klán. Mégis elvoltunk, és meg sem közelítettük a maximális 100 főt a klánokban. Azóta állandósultak ezek a klánok, ahol már most is kevés volna a 200-300 hely. Ehhez gyorsan hozzászoktunk, talán majd leszokunk róla ;).