Visszajelzés Vitaszoba: Téli event 2015

Kategória: 'Beszélgetések az aktuális témákról', témanyitó: [DD], témanyitás ideje: 30.11.15.

Kedves Fórum-Olvasónk!

Abban az esetben, ha aktívan részt szeretnél venni a fórum életében és szeretnél kérdezni a játékkal kapcsolatban, vagy beszélgetni szeretnél játékostársaiddal, be kell jelentkezz a játékba, majd onnan a fórumba. Ha még nincs felhasználói fiókod a játékban, akkor készítened kell egy új regisztrációt. „A játékhoz“
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.
  1. Spongee™

    Spongee™ Rutinos

    Nekem is feltűnt,hogy sárgák a ládák,és az NPC-k a legkevésbé sem "téliesek..." Sajnos nagyon úgy jön le,hogy ezt az eventet összecsapták....:/
     
  2. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Annyira összecsapták, hogy 3. éve a Vikingekre, a "téli kalózokra" alapozzák a téli eventeket ;).
     
  3. konan54

    konan54 Utánpótlás-írogató

    nem találom az adventi naptárt
     
  4. $Vitéz$

    $Vitéz$ Fórum-zöldfülű

    Sok negatívum mellett legyen kis pozitív hozzászólás is.: Ismertetőt köszönöm átlaghoz képest szerintem kicsit érhetőbb.Naptár nincs ugyan de sebaj 24/23 is jó arány lesz..remélhetőleg ;)
    Úgyhogy jó eventet..mindenkinek.(Na jó nem, enemynek legyenek tőle rémálmai :p)

    **Javítás van téli naptár! aki nemtalálja keresse a tengeren Esemény infónál!
     
  5. arsenal125

    arsenal125 Fórumprofi

    esemény infó és katt a képre...
     
  6. ĐROTUŁŁO

    ĐROTUŁŁO Aktív író

    Sziasztok! Kicsit lehetnének sűrűbben ezek a kis jégtáblák...
     
  7. Spongee™

    Spongee™ Rutinos

    Annyira összecsapták,hogy konkrétan a jégtáblákon kívül egyetlen értelmes eventtel kapcsolatos dolog sincsen a tengeren ;).

    Tegnap este egyetlen gyöngyös hajót nem láttam. A ládák nem adják vissza a lőszert,így mínuszos. A mézeskalácsot nevetségesen horribilis áron szerezheted meg.
    Az egyetlenegy pozitívum ebben az eventben az,hogy szerezhetünk rakétát. Sem több,sem kevesebb... Ezért van összecsapva, nem azért mert piros és szürke NPC-k úszkálnak.

    ;););)
     
  8. FM_Héra

    FM_Héra Fórum parancsnoka

    A Téli event lényegi része 3-án kezdődik. Szerintem több Skuld NPC megjelenésére számíthatunk, amint ez elkezdődik (ebben reménykedek), hiszen több event NPC-t fogunk lőni feltehetőleg. Gondolom a kilőtt Björgold NPC-k is számítani fognak, abból mennyit lövünk ki;). Ami jelenleg van, amolyan előzetes féle, legalábbis szerintem. Aki akar, már készülhet a mézeskalácsokkal, ha több dolgot szeretne feketepiacról:rolleyes:
    A ládákból nem feltétlenül csak lőszert tartalmazó, amit nyithatunk, még nem jelenti azt, hogy mínuszos.
    Elég változatosak, némelyikben 50 körüli Sasszem, 20 kristály, 2x különleges kulcs, 34x mojó..., úgy gondolom mindegyik meghaladja gyöngy értékét tekintve az 1000 gyöngyöt.:cool:
     
  9. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Egyrészt amit Héra is ír, másrészt nem azt mondom, hogy nincs kevés, vagy jó ez így. Nem tartalmilag véleményeztem. Külsőleg miért lenne összecsapva? Pontosan ez volt az alap téma tavaly is, de még 2 éve is! 1x lehet összecsapnak valamit, de utána beteszik újra ugyan azt a témát? o_O Akkor azt csak tudatosan csinálták úgy.
    Hogy tartalmilag lehetne rajta finomítani az lehetséges, de nem akarom leírni ugyan azt amit Héra :p.
     
  10. MarlboroMan

    MarlboroMan Utánpótlás-írogató

    Hiányoznak a Green/Red Saintok,hóemberek és a fél lábú/szemű kalóz mézik is.:( Mit keres egy óriás vaddisznó egy kalózos játékban? o_O
     
  11. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    A green és red sainteknek mi köze a kalózokhoz? Igazából semmi.

    Hogy mit keres egy óriás vaddisznó? Azt a vaddisznót egészen pontosan Hildisvininek hívják, ami a Viking mitológia része. Olyasmi mint a görögöknél pegazus, vagy nem tudom :). Mielőtt megkérdezed, a vikingeknek mi köze a kalózkodáshoz. A vikingek is lényegében kalózok voltak. Csak ők a zordabb, hidegebb tájakon tevékenykedtek. Szóval ha kicsit utána nézel ezeknek a dolgoknak, NPC, design, háziállat nevek alapján akkor rájössz, hogy ez nagyon is átgondolt event és nem csak úgy összedobták.


    Egyébként kiegészítettem az event ismertetőt, szóval érdemes lehet újra elolvasni, báár a mostani részhez semmi új infót nem tartalmaz.

    Azt is megerősítették közben, hogy a mostani szakasza az eventnek csak egy "small pre-event”, a lényegi része a következő 2 résszel indul majd.
     
  12. MarlboroMan

    MarlboroMan Utánpótlás-írogató

    Tudom,hogy semmi köze hozzá,de akkor is jobbak voltak :) A kelta mitológiának is utánanéztem egy kicsit régebbenmikor haverom mutatott pár folk-pagan-viking metál zenekart :D
     
  13. Gala-HU

    Gala-HU Fórum hercege


    Ezekkel majd valószínüleg januárban találkozhatsz a hóolvadás eventnél!
     
  14. BENILIO(HUN)

    BENILIO(HUN) Fórum-zöldfülű

    akor ezt a small pre t kihagyhatták volna,és kezdhettek volna egyből a második szakasszal.mert ez az első abszolut nem tükrözi sem a telet,sem a téli eventet. halovány és gyatra.
     
  15. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Ez így van, kihagyhatták volna, de nem hagyták. Így akit zavar, az elmegy az event NPC-k mellett, akinek tetszik az élvezi, pl már most is gyűjtheti a kalácsokat, hogy mire elindul a következő rész, ott már az ottani újdonságokra tudjon koncentrálni ;)
     
  16. Gala-HU

    Gala-HU Fórum hercege

    Hát azért a kalácsgyüjtésről annyit,kérdés,mennyit ad majd Bjorgold kalácsot,mert ha többet pl,mint most a 12milla Hps,akkor inkább abba mennyen a hógolyó.Bár szerintem a Bjorgold inkább gyöngyöt ad mint kalácsot!
     
  17. Black9015

    Black9015 Járnitanuló

    Igen, kalácsgyűjtés. 120 kalács egy 60 fontos ágyú. Ugye a 12 milla hp-s event ad 60 db-ot. Abba nekem 23000 hógolyót kell belelőnöm. Tehát 1 db 60 fontos ágyúért el kell lőnöm 46000 hógolyót, ami 23000 gyöngybe kerül. Kicsit sokallom.
     
  18. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Pontosan tudjuk, hogy hány darab kalácsot kapsz majd a Bjorgoldból. Még jó, hogy elolvastad az ismertetőt. Szóval, én inkább most gyűjtöm a kalácsokat a "gyenge" event alatt és mikor beindul a dolog, akkor már próbálok azokra koncentrálni. Jó aki egész nap itt tud lenni, az 1-2 nap alatt összegyűjt 5-10k kalácsot, ami elég lehet, attól függ, hogy miket akar majd megvenni, de aki nincs annyit, annak még talán így is rá kell áldozni az időt a kalács gyűjtésre a többi résznél is. Mondom ezt persze úgy, hogy nem tudom milyen lesz a többi rész, megéri-e tényleg azokon az újdonságokkal foglalkozni, de bízok benne :)

    Egyébként, ha engem kérdeznél, akkor azt mondanám, hogy ugyan ezekkel az NPC-kel találkozhatunk majd hóolvadás alatt is. Saintok már rég nem voltak. Se téli, se hóolvadás event alatt nem volt kb 2-3 éve ice pearl, red és green saint. Sleipnir, Hugin.... volt, és azóta már ezen is újítottak egy kicsit.

    Nem ágyúra gondoltam, hogy arra kell költeni a kalácsokat, de pl házikedvenc és design jól jöhet (utóbbi az ékkövek miatt).
     
  19. AngyalBandi

    AngyalBandi Utánpótlás-írogató

    naptárhoz hogy lehet eljutni kocsma/tliünnep/naptárhoz gomb nem működik
     
  20. [DD]

    [DD] Fórum elő legendája

    Ott a puzzle van csak, a naptárat a tengertérképen keresd.
     
Téma állapota:
Nem lehet további válaszokat küldeni.